Eşme'den Kula üzeri İzmir'e dönüş

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında hknbykl tarafından paylaşıldı.

 1. hknbykl

  hknbykl Kıdemli Üye

  Kayıt:
  24 Eylül 2007
  Mesajlar:
  249
  Beğeniler:
  269
  Şehir:
  IZMIR
  Seviye:
  Doğduğumuz yerden çalıştığımız yere yolculuk:
  Memleketimize sağsalim bisikletle ulaşıp, bir gün iki gece orada kaldıktan sonra geride bıraktığımız ailemizin yanına dönmek için bu sabah(25.04.2010) saat 9 civarı Eşme'den ayrıldık ve çok şükür akşam saat 8 gibi evimize sağsalim döndük.
  Dönüş yolculuğumuz çok güzel geçti, doğup büyüdüğümüz memleketimizin toprakları çok güzeldi;buralarda olmak bizde farklı hisler uyandırdı ama ne yazık ki buralarda birkaç yaşlı yakın akraba dışında bağımız gittikçe kalmamakta ve sevmemize rağmen ancak birkaç gün kalabilmekteyiz.
  Eşme'ye Alaşehir ve Ağılıboğaz tarafından gitmiştik ama bu sefer uzun zamandır geçmediğim Kula yolundan döndük. Eşme ile Kula arasındaki dağların arasından inişli çıkışlı çok güzel ve tabiatla içiçe sakin yerlerden geçtik.. Buradaki köyler sanki farklı bir dünya ve burada yaşayanlar da farklı insanlar idiler.Kaybettiğimiz eski yaşantılarımızdan kalanları sanki buralardaydı.Bu hislerle Kula'ya yaklaştık fakat İzmir Ankara yoluna varınca hislerimiz birden kayboldu ve hergün yaşadığımız hayata geri döndük.Biraz ileride Kula'nın girişinde çay molası verdik ve burdan daha önce hiç görmediğim Kula evlerini görmeye gittik.
  Kula evlerini gördükten sonra Salihli'ye doğru yola çıktım Kula-Salihli rampasına varana kadar inişli çıkışlı epey yol gittim ve Kula rampasına varınca uzun bir inişin ardından Salihli'nin yakınına kadar vardım.Salihli'de yemek yiyip Sart'ta çay ve namaz molası verip İzmir'e doğru yokla koyuldum.Ufak tefek duraklamalarla akşam saat 8 civarı eve vardım.
  İzmir'e gelirken yolda birtakım laf atmalar bağırıp korkutmaya çalışanlar hatta Naldöken'e yakın biryerde genç sayılacak çocukların taş atmaları olsa da bunlardan zarar görmedik Allah'tan; sinirlerimizin bozulması dışında.
  Sonuçta benim için ilk olan memleketime bisikletle gidip gelme başarısını gösterdiğim için mutluyum ancak ailem geride kaldığı birtakım olaylar yaşandığı ve memleketimde kendimi garip hissettiğim için biraz hüzünlüyüm.
  Ama yine de uzun bir aradan sonra Eşme'yi ve akrabaları görmek hemde oraya bisikletle gidip yolu da iyice görüp yaşamak çok güzeldi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. Ahmet Salih Özenir

  Ahmet Salih Özenir Onursal Üye

  Kayıt:
  8 Nisan 2010
  Mesajlar:
  2.105
  Beğeniler:
  3.821
  Şehir:
  Mersin
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Sayın hknbykl, fotoğraf paylaşımı için teşekkürler. Sizi de görmek isterdim. :rolleyes:
   
 3. #3
  hknbykl

  hknbykl Kıdemli Üye

  Kayıt:
  24 Eylül 2007
  Mesajlar:
  249
  Beğeniler:
  269
  Şehir:
  IZMIR
  Seviye:
  Teşekkürler;
  Eşme'ye gidiş yolculuğunda fotoğraflarım var, isterseniz aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.İyi günler!
  https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=61809