Eskiyen kask süngerleri

Tepki
9
Benim kaskımdakiler gibi eski süngerleri nasıl yenileyebiliriz yada ne yapabiliriz fena acıtıyor

Scudo

Burak_Cakir

Daimi Üye
Tepki
551
İsim
Burak Çakır
Bisiklet
Ghost
kask markasının süngerleri genelde harici olarak satılır . kaskınızın markasına gore internetten bulabilirsiniz
@huseyinbagit

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Atıl durumda kasklar varsa sizde ya da çevrenizde, süngerleri alıp takarsınız kendi kaskınıza.
Bazı kaskların kutusu içerinde yedek sünger pedler de geliyor. Giro kask almıştım 2010 yılı sonunda, geçen gün taktım ben de son pedleri :)

tuna ünüvar

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Sedona
Kask süngerleri üçe ayrılır,

1- Eskiyen kask süngerleri
2- Eskiyip fena acıtan kask süngerleri
3-Yeni kask süngerleri

Eğer kask süngerleriniz eskimişse yeni kask süngerleriyle değiştirebilirsiniz. Ama eskiyip fena acıtıyorsa yapabileceğiniz birşey yok.

• Beğen
Tepkiler: nature_lover

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Troll arkadaşa istediğini vermeyin.Moda oldu bu da iyice.Diğer taraftan, benim süngerler'de eskidi ve Rudy'in sitesinde süngerler harici olarak satılıyor.Siz de markası, modeli neyse adını yazıp bulabilirsiniz.Bulabilmeniz lazım yani.

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Tabii o süngerlerin değişmesi gerekiyor zamanı gelince ama onların kolay çürümemesi için felan ben hep baf veya kask altı şapka kullanıyorum.. uzun vade de ne gibi artısı olacak merak ediyorum.. malum efor sarfettiçe terlemek ve sonununda asitidik olan terden dolayı çürüyen padler..

• Beğen

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
aslında bir şekilde dansitesi orta yükseklikte süngerler alsak kendimiz kesip bali ile yapıştırsak olur mu ki?

• Beğen

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
@amoush00
süngerlerin asıl sıkıntısı üstündeki kumaşın sıyrılmasıyla başlıyor. cilt terlemeye başladığında sünger tek başına kavurucu olmaya başlayacaktır. hele bir de önceki sürüşlerden emdiği tuz da kendini salınca alın bölgesi iyicene turşuya döner.

• Beğen

NightRider

Forum Demirbaşı
Tepki
129
İsim
Süleyman Özgün
Bisiklet
Lapierre
Aliexpress veya ebay da varmı ki acaba