Eskiyen gidon sargısını yenileme sadece 2 tl

Tepki
5
Bisiklet
Mosso
Gidon Bandım Çok Yıpranmıştı Tazelemek İçin böyle bir fikir geldi aklıma Nasılmı : Rengi size Kalmış Gidon Sargınızı Elektrik Bandı İle Gerdire Gerdire Üstünden Sarın Ve Görünümü Yeni Gibi olacaktır ... 2 ADET YETERLİ OLACAKTIR 1 ADET BANT 1 TL FİYATI VAR :)
http://imgim.com/11016606_436552616500063_693802320_n.jpg

Scudo

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Fikir güzel malzeme yanlış. Gerdirdiğiniz için bandın rengi açılmış ve soluk bir pembe halini almış bu da pek hoş olmamış. Gerdirmeden yapsaydınız daha iyiydi. Ama 15 tl ye güzel gidon bantları mevcut onları tavsiye ederim.

Hakan Beşikçi

Daimi Üye
Tepki
134
Ben kırmızı nasıl duruyor görmek için elektrik bantı yapmıştım.
Çok çeke çeke bantladiniz galiba bant beyazlamış.

Herkes bi laf etmiş bi süre kullandım bi sorun olmuyor, eldiven giydiğim için kayma yapmıyor sökerken de yapışma erime falan olmadı.

IMG_20140519_143655.jpg

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Geçen sene bir arabanın sıkıştırması sonucu düştüğümde gidon bandı yere sürtünmenin etkisiyle yırtılmıştı. Yakınlarda Japon Pazarı diye tabir edilen bir yerden 1 Liraya siyah elektrik bandı aldım ve eve kadar idare etsin diye tamir ettim. Eve geldiğimde güzel göründüğünü düşünüp tüm gidonu sardim.

Yağmurda çamurda ise gidip gelirim. Sağanak yağmurda ve yaz sıcaklarında bile sürdüm. Eldivenle kullandığımdan kayma olmadı. Sıcaklarda da erime olmadı. Çok gerdirmeden bantlarsaniz problem olmuyor.

Tepki
5
Bisiklet
Mosso
Aynen bendede yırtılmıştı kaza sonucu gerdirmemın nedenı renginin açık olmasını istedım 1 haftadır kullanıyorum hiçbir kusur görmedım :)

• Beğen
Tepkiler: Uğur S.
Tepki
169
İsim
Mustafa Z. YILDIZ
Bisiklet
Specialized
Gidon bandının birden fazla fonksiyonu var. Denemeler yapmak güzel elbette, emeğinize sağlık. Fakat basıncı emme katsayıları oldukça farklı sünger veya jelli sargılara göre. Elleriniz daha fazla ağrır ve medyan ve ulnar sinirlere daha fazla baskı uyglamış olursunuz. Bu da fizyolojik problemlere sebep olabilir. Uzun vadede kullanılmaması daha uygun olur..
Selamlar.

Cem Tunç

@bike33travel
Tepki
381
İsim
Cem Tunç
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Triathlon
Elektrik bandı kayar amaca hizmet etmez.

Özden Özdemir

Aktif Üye
Tepki
195
İsim
Özden Özdemir
Bisiklet
Specialized
İyi fikir, ne olursa olsun 15 TL ve 2 TL' nin arasında büyük fark var. kendin yap ruhu budur. Hatta gidon için enli tıbbi plaster bile denenebilir. çabuk kirlenir ama bunun dışında bir sorunu olmaz.

• Beğen
Tepkiler: krhnbgck
Tepki
4
İsim
Mert Minnet
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar benimde gidon sargım beyaz renk. baya bi kirlendi. elektrik bantı sarıp kullanan arkadaşlarım memnunmusunuz ? ona göre bende yapıcamda :) bidaha yeni sargı almaya gerek yok. ayrıca kaydığı falan oluyormu ??

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
@Mert Minnet eldiven ile kullandığınızda kaymıyor. Eldivensiz kullanırsanız eliniz terledikçe kaymaya başlıyor.
Ben yaklaşık 1 senedir sargı üzerine elektrik bantı şeklinde kullanıyorum. Sıkıntım yok. Hatta kafama göre değişik renklerle süsleyip havasını değiştiriyorum :)

Mesela şu anda sol aşağıdaki gibi.

https://dgtzuqphqg23d.cloudfront.net/O-9L90K0j0jjdWMUzMQegfvZiQJfs2tfrJ5lRGSQg3U-768x576.jpg

• Beğen
Tepkiler: Volg

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Hayır yapmıyor. Fakat bu kullandığınız bantın kalitesi ile de ilgili olabilir.
Sararken çok fazla gerdirmezseniz renk probleminiz olmaz.

Arda Oral

Daimi Üye
Tepki
141
Bisiklet
Salcano
Iyi dusunmusun ama ben de artık Aliexpress den alıyorum almadan önce de bende elektirik bandı ile yapıyordum size tavsiyem elektirik bandinin altına peçete koyup yapmanız faydasını göreceksiniz

• Beğen
Tepkiler: taner07

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Ben gidon bandını sararken silikon şeritler ile desteklemistim. Şu an rahatlığıma diyecek yok. :)

• Beğen
Tepkiler: Arda Oral

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Tenis raketi için kullaılan gripler de işinize yarayabilir. Üstelik teri emer, gidonu yumuşatır ve titreşimi de azaltır. Bence en ideali orjinal sargı dışında budur. 3li paketini bazen ucuza bulmak mümkün olabliyor.

• Beğen
Tepkiler: Volg ve Uğur S.