Eskişehirli arkadaşlara ve Bozüyüklülere(varsa) duyuru...

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Sevgili Mesut hocam.

Nete giriş problemlerimden dolayı cevabı şimdi yazıyorum ve özür diliyorum gecikmelerden dolayı.
Yukarıdaki sebeple organizasyon işini telefonla halletmeye çalışiyoruz. Sonuçta Bursa grubu dediğiniz iki elin parmakları kadar. Fatih in yazdığı mesajlara ve benim biraz sonra önereceğim güzergaha göre kararınızı verirsiniz.
Düşündüğümüz buluşmanın cumartesi günü olması birinci handikapımız.
Fatih ve ben kesin gelebiliriz cumartesi günü ama diğer arkadaşların işleri müsait değil. Ben de klüp tırmanışını es geçebilirim.

Şimdi somut konuşma zamanı.
1- Buyrun aracınız ile gelin cuma akşamı veya cumartesi akşamı misafirimiz olun. Cumartesi günü beraberce gezelim. Konuşmaktan ve sohbetten fırsat bulabilirsek tabiki .
2- Yalova da buluşalım. ( otobüs ile gelerek ) buradan Fatih in bahsettiği turu yapalım. Sizin de beğendim dediğiniz güzergah. ancak Sizin Yalovaya ulaşmanız sabah uzun sürebilir.
3- İnegöl de buluşalım ( bizde sizde sürerek gelebilirsiniz buraya kadar ) ve buradan Yenişehir üzerinden İznik e inelim. Gölün güney yakasından geçerek Bursa ya döneriz . ( sizi buradan otobüsle göndeririz )
4- İnegöl de buluşalım ve oylat kaplıcalarına gidelim. Aklanır paklanırız. :)

Birinci seçenek gerçekleşirse nereye gideceğimizi konuşurken günü bitiririz zaten. Çünkü çok seçenek var. Çoğuna bizimde gitmediğimiz.

Selamlar
Soner Sarıhan

Scudo

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Katılmayı düşünen arkadaşlar bu linke biz göz atarlarsa iyi olur. Bence çok harika görünüyor. Yol oldukça dikmiş anlatılana göre. TErcih sebebi sayılabilecek kadar güzel görüntüler var.

Buyrun link burada.

(link)

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
inegöl de buluşup, yenişehir üzerinden iznik fikri kulağa hoş geliyor. bunu yapabiliriz...

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
ben işleruyarsa hepsine varım uyamazsa:( :( mesut hocama maruzatımı iletirsiniz ama umarım uyar.

ESES

Üye
Tepki
8
Mesut abi sen rampaları seviyorsun diye biliyorum..

Öyle ise bozuyuk'ten Eskisehir'e gelirken poyra rampası sana number one:D :)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Arkadaşlar, Cumartesi öğlene doğru Arabam+bisikletim ile istediğiniz noktada hazır bulunurum. Akşam aynı noktaya geri dönüp arabamla Bozüyüğe geri dönmek isterim.

Buyrun siz karar verin nerede buluşacaz? Gezi için ortalama 6-8 saatlik zaman dilimi ayırabilirim.
Rampalara ve rampayı seven pedallara selam olsun.

Not: Ben uzun yolda sıkıcı bir adamımdır. Ben de mangal sefası, kaplıca sefası durumları pek yoktur. Ben bir manzara avcısıyım. Bana ekmek aş vermeyin. Rampa ve manzara verin. Foto makinamın karnı manzaraya doysun benim karnım doymuştan daha evladır benim nazarımda. Ayrıca bana sizler gibi dostlar yeter. Dünya sizin olsun, dostlarım ben de kalsın. Mümkünse.

Selam sevgi..

heng

Forum Demirbaşı
Tepki
296
mesut abi yazın yapmak istediğim güzergah BOZÜYÜK - BURSA...Üstadım Eğer gidersen yol hakkındaki bilgileri iletmeniz benim için iyi olacaktır.Şimdiden teşekkür ederim..İnş güzergahınız bu yol üzerinden olur....

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
Ben bir manzara avcısıyım. Bana ekmek aş vermeyin. Rampa ve manzara verin. Foto makinamın karnı manzaraya doysun benim karnım doymuştan daha evladır benim nazarımda. Ayrıca bana sizler gibi dostlar yeter. Dünya sizin olsun, dostlarım ben de kalsın. Mümkünse.

Mesut abi bu ne ki müthiş yazmışsınız sanki
bir kuru ekmek yeter birazda su
bana dağlar ve yollar(manzaralı)gösterin yeter gibi
ama bu yollar tek başına olmaz ki!
bu yollar dostlar lazım
ah bir de fotoğrafla canım fotoğraflar dostları ve manzaraları fotoğraflamak ne güzeldir...
bu duyguyu yaşayan birde bilen bilir
tebrikler Abicim
saygılar sunarım size ve dostlarımıza

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@i.golge

İsacım seninle geçen sene şu 300 km. lik gezide birlikteydik hatırlarsın. ne yediğimizi ne yemediğimizi, ne kadar oturup yada oturmayıp (biliyorsunuz ekmeğimizi bile ayakta yiyoruz) ne kadar pedal bastığımızı sen biliyorsun. Yanlış konuşuyorsam düzelt lütfen.. Hissettiğim gibi yapmıyorsam yada yaptığım gibi hissetmiyorsam, hissettiklerimi yaşamak mümkün olmaz yada yaşarken hissetmek mümkün olmaz o zaman değil mi? (cümle çengel bulmaca gibi oldu kusura bakma:) )

Selam ve sevgiler.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Bursa'lı arkadaşlar; size bir önerim var. (en güncel öneri)

Ben cumartesi sabahı Bozüyükten bisikletimle yola çıkayım. Allah ne zaman nasip ederse Bursaya varayım. (öğle saatleri yada ikindinden önce olur sanırım). İmkanı elverenlerle görüşelim, görüşemediklerimize selam söyliyeyim. Görüştüklerimizle belki Bursanın içinde ufaktan bir şehir gezintisi falan da yapabiliriz.
Daha sonra ben paşa paşa Bozüyüğe bisikletimle tekrar geri döneyim.

Bu öneriyi gayet samimi ve içten yapıyorum. Yani taa Bursaya geldim de kimse ilgilenmedi falan diye kesinlikle konuşacak değilim. Zaten maksat gönüller birlikte olsun. Bedenlerimiz ha burda olmuş ha şurda ne farkeder. Zaten maddi şeyler fani değil mi? nasıl konuyu da güzel bağladım değil mi? :) evet, ben en son olarak böyle diyorum. Hatta Bursadaki arkadaşların hepsinin işi çıksada hiçkimseyle görüşemesem dahi kırılmam. Olabilir dünya hali. Sizin yaşadığınız ve havasını soluduğunuz şehirde birkaç pedal da ben çevirir, gönül gözüyle sizlerle görüşür ve dönerim diyar-ı Mevlana ya.
Biz Hz. Mevlana dan böyle gördük, böyle öğrendik. Kimsenin kalbi kırılmasın. Herkes kendi işinde gücünde mutlu olsun. Sizlerin iyi olması bize yeter de artar.
Tamamen amatör ruhla ve özveriyle yaptığımız bisiklet işinde görüşsek te görüşemesek te hep dostuz ve dost kalacağız.

sevgi ve selamlar.

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
abi bursa bozyük arası aslında asfalt parkurlar(yağmur nedeniyle toprak çamur olacağından) içindeki en diki senin kriterlerine neredeyse en uyanı, orman içinden giden biryol, şöylede yapabiliriz seninle pedallamanın mutluluğu ile biz seninle bozyüke kadar gideriz dönüş geceye kalacağından heralde otobüsle geri.

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
amanın:eek: googeldan baktım o mezitlerin ardında ne patikalar,rampalar dereler,ormanlar var bileciğedek. oradan yoldan çıkıp giden dağ yolları bile seçile bilmekte mezit girişinden 50 km kadar tabi kaybolmazsak ama yağmur ne yapmıştır bu parkura? bakalım yolşartlarına göre karar verilir sanırım.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@edi55

Sevgili Ediz,
Şu ana kadar düşen yağmur miktarı bile artık bu rotaları imkansız hale getiriyor, seninde tahmin edeceğin üzere. başka zamana artık.
Asfalt ta mecburuz

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Mesut Girgiç

Sevgili Mesut bey,
Arkadaşlar ile görüşmelerimiz sonucunda kararımız şudur. Zaten geleceği kesin olan iki kişi olduğuna göre. ( ben ve Fatih )
Biz sürerek yada araç ile inagöl e kadar gelelim. Buradan Yenişehir e ve İznik e süreriz. İznik çevresini dolaşmak için vakit kalmaz ise aynı yoldan geriye döneriz. Yada turu tamamlayıp sonra inegöl dönüşü yaparız. Hem manzara hem rampa hemde km olarak ağzımıza layık bir yolculuk olur böylece.

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
@ataruh

bu öneri en iyisi gibi. çünkü Mesut bey BUrsa'ya kadar sürerse en erken öğleyi bulacak. nasılsa BUrsa'ya gelrken İnegöl üzerinden geçeceksiniz. bizde İnegöl'e pedallayıp orda buluşuruz. Daha sonrada İznik'e doğru devam ederiz. hem emin olabilirsiniz ki BUrsa'ya gelmekten çok daha keyifli olacaktır...

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@ytse_jam

Bence göl turunu da tamamlayabiliriz. Böylece 350 km ye yaklaşmış oluruz. :)
İznik rakım 100 metre.
Yenişehir rakım 230 metre
arada 600 metre rakıma kadar çıkıp ineceğiz ( rakamlar yaklaşık )

Bursa _ yenişehir 55 km Bozhöyük - inegöl ? km bozöyük ün neresi olduğunu google da tam kestiremedim ama 50 km kadar.
Bursa - inegöl 50 km burada eğim daha fazla.
yenişehir - iznik 25 km Burada iniş ve çıkışlar var. Ayrıca yenişehir ovasından iznik gölüne geçen bir kaç yol var. ( google da gördüm ama bilgi alabilirim. iznik hanım köy oluyor benim :) )
100 km de göl turu
toplam 230 falan yaptı . :eek: daha dönüş var.
göl turu yapmadan iznik te yemek yedikten sonra dönersek.
yine 240 km kadar yapıyor.
aksilikler , formsuzluklar , mırın kırın etmeleri katarsak 8 saatte bitirmemiz zor gibi. geceye kalırsak olabilir.
Arabalar ile inegölde buluşsak biraz tasarruf ederiz . Ama bursadan fatih ve benden başka katılan olursa araba ile taşıyamayız. Otobüs ile gideriz o zaman.

Aslında sabahın köründe çıkarsak hepsi olur neden olmasın ?
İronman Mesut bey her gün mü geliyor Bursa ya. :D

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
soner 350 km yetmezse gelince de dağa çıkarız :D
mesajı yazmadan önce cezerye falan mı yedin merak ettim doğrusu.
şaka bir yana ne kadar erken buluşabilirsek, o kadar fazla yol yapabileceğiz. göl turu da olur tabii ki niye olmasın. :eek:

saat 9 gibi inegölde buluşabilir miyiz??

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Arkadaşlar selam.
İnegölde saat kaçta ve hangi köftecinin önünde buluşcaz. (adresi tam verin ki dalgınlıkla yola devam edip Bursa-yalova-kocaeli hattından devam edip Sakaryaya varınca aklım başıma gelmesin:D )

Ataruh hocam inanınki son mesajınızı fena sevdim. Siz yavaş yavaş ironlaşmaya başladınız. Evet sabah erken kalkarsanız turu hava kararmadan yetiştiririz. Ben zaten cuma akşamından beri yolda olmuş olcam. Yani konya-boyüzük arası gece boyu arabayla gidip bozüyüğe sabaha karşı varınca bu sefer de bisiklete atlayıp inegöle pedal basacam. Yani hiç yatmadığım için erken kalkmama da gerek kalmıycak, yaşasın ..:D

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Sevgili Fatih ve Soner hocam.
Daha realist bir önerim var.

Sizlerle öyle bir yerde buluşalım ki, buluştuktan sonra geçeceğimiz parkur 100 km. civarında(veya daha kısa) olsun ama bu sayede manzara fotoğrafı çekmeye ve birbirimize sohbet etmeye vaktimiz olsun.

Bu bağlamda ben arabayla Bursaya veya ayrı ayrı arabalarla iznik e falan gidip o bölgelerde(yani Bursada yada İznikte bir parkuru gezeriz.)

Ne dersiniz?

Öğle saatlerinde buluşur hava kararmadan gezimizi bitirir ve hava kararmış olsa bile arabalarla evlere(herkes kendi evine ben bozüyüğe) gideriz.

Bu gün öğleden sonraya kadar cevap yazılırsa sevinirim.

not: Soner hocam lütfen cevabını CEZERYE YEMEDEN ÖNCE yaz.

selam sevgi.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Eşyalarımı, bisikletimi vs. hazırladım. Akşam yola çıkıyorum.

MGM, Hava durumu tahmininde, Konya da, Afyon da, Bozüyük te, Bilecik te, İznikte, Bursada hep hep hep SİS var diyor.

Bu durum bisiklet sürmeye değil ama net fotoğraf çekmeye engel olur. Hayırlısı. Mevlam bakalım neyler, neylerse güzel eyler.

Arkadaşlar alo,
bir müddettir hatlar koptu galiba.. Bursaya sesim gitmiyo mu?
Aloo, alooo .. orda birileri yokmu.
Ataruh hocam Fatih kardeşim veya edi55 bey. İyimisiniz..

inan olsun, ister orda olun ister olmayın. Ben geliyorum.

Bir ben, bir de kendim geliyorum..