Eskişehir'den bir kaza daha...

muratcodek

Forum Demirbaşı
Tepki
156
İsim
Murat
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaslar merhaba;
Anadolu Üniversitesi mühendislik fakültesi öğrencisiyim,Eskişehir'de bulunan arkadaslar bılecektir ki İki eylül kampüsüne ulaşım sorunu hiç bitmedi.Bizler otobüslerin çilesini çekmemek için bisikletlerimizle gidip geliyoruz fakat kullandığımız yol oldukça tehlikeli.Konu ile ilgili facebook üzerinden uzunca zamandır örgütlüyüz birkaçkez yasal girişimlerde bulunuldu.Fakat herzaman oldugu gibi Karayolları genel müdürlüğü bisiklet için kılını kıpırdatmadı.Bahsi geçen yol 2 yıldır inşaat halinde beklemekte,bizim bisiklet yolu talebimiz bir yana yolun kendisi bile yapılmamaktadır.Aslında yolun genişliği neredeyse 4 şerit fakat 2 şerit kullanılabiliyor.Etrafında da bisiklet yolu yapılmaya müsait boşluklar mevcut.Çok uzattım farkındayım ama anlatmam gerek,bugün bir arkadaşımıza bu 2 şerite indirgenen gidiş geliş yolda araba çarptı.Arkadasımızın durumu çok şükür ki iyi, bu olay bizi bir kez daha harekete geçirmeye itti.Karayollarının bisiklet yolu yapacağına dair ümidimiz kalmadı fakat en azından ilgili yol inşaatının tamamlanması çevre düzenlemesinin yapılması olur da sekerse oradan bize bir bisiklet yolu çıkması için bir imza kampanyası başlattık.Kampanyadaki tek amacım bu kadar kişi bunu istiyor diyebilmektir.Yani elimizi güçlendiriyorum.

Bu sebeple de desteklerinizi bekliyorum...
kampanya change.org aracılığı ile şu linktedir. : (link)

ilgili facebook sayfamıza katılabilir ayrıntılı bütün bilgileri(fotoğraflarla) oradan alabilirsiniz. facebook "A.Ü. 2 Eylül Kampüsü'ne giden BİSİKLET YOLU yapılmasını isteyenler" GRUBU

desteklerinizi bekliyorum arkadaslar olabildiğince fazla imza olsun ki sesimiz daha gür çıksın. iyi forumlar..

Scudo

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Ben de Iki Eylül Kampüsü'nde okudum. O zaman henüz bisiklet ile tanımamıştım ama bahsettiğiniz yolu biliyorum. Serseri dolu...
İnşallah istediğimizi alabiliriz.

Not:Lütfen Change.org üzerinde hazırladığınız imza metnini güzel Türkçemize uygun şekilde düzenleyin. Böylesi daha yakışık alır.

• Beğen
Tepkiler: muratcodek

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
İki eylül kampüsü Muttalip yakınlarındaki kampüs mü? Hey gidi hey sene 91'de orada okuyordum ben. Ondan sonra da hiç gitmedim, şimdi görsem tanıyamam herhalde. Kampanyanıza katıldım, umarım bir işe yarar.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet 27 kişi isteniyor ben imzayı çaktım ,hayırlı olsun ..

muratcodek

Forum Demirbaşı
Tepki
156
İsim
Murat
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
destek veren herkese çok teşekkür ediyorum.

Elimden geldiğince düzelttim.Hala varsa yanlış olan kısımları bana özel mesaj olarak gönderirseniz memnuniyetle düzeltirim. İlginiz için teşekkürler.

muratcodek

Forum Demirbaşı
Tepki
156
İsim
Murat
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
o sayı düz rakamlara ulaşınca daha fazlasını istiyor :) yani 500 olunca 1000'e doğru geri sayacak ;) Hitap ettiği kitle ve bu konuyu dillendirdiğim yerleri düşününce, şuan ki rakam çok komik.En az 5000 imza olmalı

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eskişehir gibi örnek oluşturabilecek(evet sorunları yokmu var: geçmişten gelen çarpık yapılaşma, o yapılaşma kaldrılmadan modern şehircilik hizmetlerinin getirilmesi, dolayısıyla ana arterlerin artan nüfus ve sanayileşen bir üniversite şehrine yetmemesi. dolayısıyla zaten dar ve şehiriçi yollar için bisiklet yolları belirlemenin zorluğu) bir şehire bisiklet yolları eskişehir imajını dahada parlatır.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
öncelikle girişiminiz için kutluyorum sizi ve bununla beraber küçük bir tavsiyem durumu üniversite yönetimine iletmeniz. öğrencilerin kampüse bisikletleri ile gidip gelmesi hem çevre ve sağlık açısından çok faydalı aynı zamanda kampüsün çekiciliğini arttıracak bir olay.bir anda çevredeki bisikletli sayısının çok arttığı gözlemlenebilir böyle bir yol olması durumunda.üniversite yönetiminin bunu karayollarına ya da belediyeye iletmesi daha etkili olabilir.

muratcodek

Forum Demirbaşı
Tepki
156
İsim
Murat
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
teşekkürler, evet dekanlığa,karayollarına ve büyükşehir belediyesine ayrı ayrı dilekçeler yazacağım.Resmi başvuruların dışında bireysel olarak da ulaşabileceğim bazı insanlar var.Onları da devreye sokup elimden geleni yapacağım. umarım muvaffak oluruz.

muratcodek

Forum Demirbaşı
Tepki
156
İsim
Murat
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
forumdan ümidim oldukça fazla, umarım hayal kırıklığına uğramam. ilan günceldir.

Kerem YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Merida
bende eskişehirde okudum. belediye destek verir kesinlikle ama karayollarını bilmiyorum. umarım bisiklet yolu yapılır. Eskişehirimiz daha da güzel olur...

• Beğen

muratcodek

Forum Demirbaşı
Tepki
156
İsim
Murat
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Belediyenin sorumluluk alanında değil malesef ama şehir içi içinde belediyeye ayrı başvuru yapacağım.Okuduysanız bilirsiniz, çevreyoluna kadar belediyenin sorumluluğunda sonrası karayollarına ait...Aynı yol üzerinde askeriyenin de söz hakkı var :) işimiz zor yani,ama umutluyum.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Attım imzamı. Umarım farkındalık artar ülkemizde. Farkındalıkla beraber saygı ve düzeltici aksiyonlar tabii. Umut işte...

• Beğen

muratcodek

Forum Demirbaşı
Tepki
156
İsim
Murat
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
teşekkürler.Hiçbirşeye ulaşamayacağımı bile bilsem yapardım cunku farkındalık yaratmak da önemli,hergun yuzlerce araç geciyor o yoldan,yolu yaptıramasak da ınsanların daha dıkkatlı olmalarını saglayabılırız.

muratcodek

Forum Demirbaşı
Tepki
156
İsim
Murat
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar hepi topu 360 imza oldu.Utandım,bu kadar mı bisikletçi var memlekette? 10 sn ayırmak çok zor olmasa gerek...