Eskişehir

abdullah uluşerbet

Aktif Üye
Kayıt
9 Ekim 2011
Başlık
11
Mesaj
156
Tepki
50
Şehir
Kırıkkale - İstanbul
Bisiklet
Bianchi
pedalı güçlü ve uzun yoldan kastım; estağfrullah yanlış anlaşılmasında, ben olabildiğince acemiyim zaten, onu yazmaktaki amacım geldiğim kırıkkalede hiçbir bisiklet faliyetini olmaması ve benim kendi bireysel çalışmalarımın dışında bazı büyük çaptaki takım antrenmanlarının nasıl olduğunu görmek istemem. yanii; hani bi tabir vardır ya kendini aşmak die isteğim onu yaşamak yani. yapabileceğimin şeylerin üzerine çıkmak bunuda ancak memleketim eskişehirde yapabiliirm...
bilmem kendimi anlatabiliyormuyum..?
 
Kayıt
13 Şubat 2010
Başlık
0
Mesaj
0
Tepki
8.827
Yaş
43
Şehir
Eskişehir
Bisiklet
Bisan
@abdullah uluşerbet

Abdullah madem bu şekilde bir arayışın var konuyu çok yanlış açmışsın öncelikle ne tür bisiklet kullanıyorsun onu yazman gerekir.Eğer ki Mtb kullanıcısıysan ona göre yönlendirebiliriz.Yok yol bisikleti kullanıyorsan o senin büyük çaptaki takım dediğin Eskişehirde yok.Zaten ülkemizde yol takımı iki elin parmak sayısı kadar bunların büyüklüğü de tartışılacak durumda.Ben şahsen senin ne yapmak istediğini tam anlamış değilim, yazdıklarından çıkarabildiklerim bu kadar.Yok ben sadece tur yapmak istiyorum uzun yol yapmak istiyorum dersen şu an tarihi belli değil hava durumuna göre cumartesi yada pazar günü 90 km lik bir tur yapacağım sana yeterli olur mu bilemem ama gelmek istersen katılabilirsin....
 

abdullah uluşerbet

Aktif Üye
Kayıt
9 Ekim 2011
Başlık
11
Mesaj
156
Tepki
50
Şehir
Kırıkkale - İstanbul
Bisiklet
Bianchi
o zaman dile getiremediğim isteğimi şu şekilde değiştireyim;

ben yol bisikleti kullanıyorum ve sadece tur yapmak istiyorum uzun yol yapmak istiyorum... =)

yönlendirmeleriniz ve bilgileriniz için teşekkür ediyorum, bu konularda pek tecrübe sahibi olmadığım için sanırım isteklerimi dile getiremedim. Bir şekilde bu işin içine girmem gerektiğini düşünüyorum. Ve inşallah başaracağım. dilerim bahsettiğiniz tur cumartesi günü olur ve bende katılma fırsatı bulurum, benim için çok iyi olacağını düşünüyorum...

tekrardan teşekkür ediyorum =) saygılar...
 
  • Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse
Kayıt
13 Şubat 2010
Başlık
0
Mesaj
0
Tepki
8.827
Yaş
43
Şehir
Eskişehir
Bisiklet
Bisan
@abdullah uluşerbet

Şimdi ortak paydada buluştuk işte.Muhtemelen Cumartesi olacak turumuz.Pazar günü hala yağmurlu veriyor.Akşam kesin kararı verip buradan yayınlarız.Uzun yol meselesine gelince 90 km bence yeterli bir mesafe bu mevsim için.Hız meselesi de katılan arkadaşlara göre değişiyor ama sen kendini zorlamak istiyorsan merak etme bir şekilde isteğine karşılık veririz :) akşam saatlerinde net bilgileri yazarım buluşma yeri ve saatini de özelden gönderirim....
 
Kayıt
13 Şubat 2010
Başlık
0
Mesaj
0
Tepki
8.827
Yaş
43
Şehir
Eskişehir
Bisiklet
Bisan
@abdullah uluşerbet

buluşma saati ve yerini aldın görüşmek üzere......
 

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Kayıt
9 Mart 2011
Başlık
22
Mesaj
1.362
Tepki
1.490
Şehir
Ankara/Eryaman
Bisiklet
Trek
@ferhat köse

Ferhat kardeşim, bukadar yazışmadan sonra iyi bir tur çıkar gibi geliyor, Pazartesi resimlerini ve güzel anlatımlarını bekliyoruz. Size şimdiden kolay gelsin. Yalnız Cumartesi parçalı bulutlu, Pazar yağmurlu gösteriyor Eskişehir ona göre. Cumartesi turu halledin. Rüzgarıda güneybatından 21km olarak veriyor Devlet Meteoroloji.
 
Kayıt
13 Şubat 2010
Başlık
0
Mesaj
0
Tepki
8.827
Yaş
43
Şehir
Eskişehir
Bisiklet
Bisan
@Cüneyt HOCAOĞLU

Abi ben çoktan turun gününü cumartesiye çektim bile :) yarın yapacağız o kesin ama Bozüyük olup olmayacağı turun başlama saatinde belli olacak çünkü akşam 16:00 dan beri yağmur aralıksız yağıyor bakalım sabaha ne olacak....
 

çaylak26

Daimi Üye
Kayıt
5 Nisan 2007
Başlık
8
Mesaj
270
Tepki
141
Şehir
eskişehir
Merhaba;
Gezgin Pedal bisiklet grubu olarak yaklaşık 1 yıldır Eskişehir'de faaliyet göstermekteyiz.Atık pil konusunu anlatmadan önce çok kısa olarak grubumuzu ve amacını anlatmakta fayda olduğunu düşünmekteyim;
Gezgin Pedal olarak bisikletin spor yönü dışında sosyal tarafınada çok önem vermekteyiz,bu yüzden şehirler arası uzun turlar dışında şehir halkına bisikleti özendirmek için her hafta uzun turların dışında şehir içi turlarda yapmaktayız.Şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz önemli organizasyonlar;
-Bisiklet yolları için esnaf sarayı önünde imza toplama(727 imza toplayarak Büyükşehir Belediyesinin ilgisini çekmeyi başardık)
-TEMA İle fidan dikim(2 kez gerçekleştirdik.Eskişehir de TEMA nın bisiklet etkinliklerini gerçekleştirmekteyiz)
-TEMA ile bisiklet turu
-Bisiklet yolları için Büyükşehir Belediyesine toplu e-posta gönderimi(Sonucunda belediye ile şahsen toplantı yaptık)
-ERASMUS öğrenci değişim programı öğrencileri için bisiklet turu.(Anadolu Üniversitesi Erasmus klübü ile birlikte avrupadan gelen öğrencilerle pedalladık)
-TURKUAZ bisiklet grubunun karşılanması(Büyükşehir belediyesinin çağrısı üzerine İstanbuldan gelen Turkuaz bisiklet grubuna şehirmizi gezdirdik)
-PAB Çayyolu bisikletçilerinin karşılanması(Eskişehir deki diğer bisiklet grupları ile ortak gerçekleştirildi)
-10 Kasım 2011 de Anıtkabir'e giderek bisiklet turuna katıldık ve şehrimizi temsil ettik.(PAB ÇAYYOLUNUN DAVETİ ÜZERİNE)
Gezgin Pedal olarak çevrenin korunmasının çok önemli olduğunu düşünmekte ve bisiklet severler olarak üzerimize düşeni yapmaya gayret göstermekteyiz.Bu yüzden Odunpazarı belediyesi ile ortak olarak ATIK PİL TOPLAMAKTAYIZ.Topladığımız atık pilleri odunpazarı belediyuesine teslim edicez.Atık piller bildiğiniz üzere çöp değildir ve çöpe atıldıkları zaman doğaya karışarak hem insan sağlığına hemde ekosisteme zarar vermektedirler.Bu yüzden atık pillerin gerektiği gibi toplanmasına katkıda bulunmak için hemde bu kültürün şehir halkına kazandırılması için atık pilleri topluyoruz.
Atık pillerinizi her SALI AKŞAMI ESPARK AVM BAĞLAR TARAFI(HALLER) KAPISI ÖNÜNDE grup olarak toplanarak şehir halkından atık pillerini topluyacaz.Neden salı akşamı derseniz,her salı akşamı bütün bisikletsevelere açık şehir içi turlarımız olmakta ve aynı yerde aynı saatte toplanmaktayız.Bu alışkanlığımızı pil toplama konusunda kullanmayı hedefliyoruz.HER SALI AKŞAMI SAAT 20.00 İLE 20.30 ARASI espark avm önündeyiz.Bizleri bisikletleri ile bekleyen bir grup olduğumuz için rahatça farkedebilirsiniz:).BU ARADA SALI AKŞAMLARI GELEMİYORSANIZ VE ELİNİZDE 10 ADET VEYA DAHA FAZLA ATIK PİL VAR İSE BİZE gezginpedal@gmail.com adresinden konu hakkında e-posta gönderin ve sizinle ortak kararlaştırdığımız birgün ve çarşıdaki bir noktada grubumuz üyelerinden birisi tarafından atık piller sizden teslim alınacaktır.
Desteklerinizi bekliyoruz,bol sağlıklı pedallar dileriz.
Gezgin Pedal
 

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Kayıt
13 Kasım 2011
Başlık
33
Mesaj
757
Tepki
695
Yaş
58
Şehir
Ankara
Bisiklet
Whistle
:) Çok güzel bir etkinlik,Çevre ve Doğa açısından,sizlere bu duyarlılığınız için Teşekkürü bir borç bilirim derken;

-Ah keşke Piknik yapan bazı kişiler çöp bidonu olmadığı takdirde o çöpleri,bir poşete toplayıp Şehre kadar götürseler.
-Yolda Arabayla seyrederken,Kola tenekesi,Sigara izmariti,poşet vs. atılmasa.
-Yerlere tükürülmese,
-Denize cam şişe vs. atılmasa.gibi derken;

Önce iğneyi kendime batırıyor,keşke bunlar olmasa diyorum.

Beni dinleyen Herkese ve sizlere tekrar çok Teşekkür Ederim.

Hoşça Kalın...
 

çaylak26

Daimi Üye
Kayıt
5 Nisan 2007
Başlık
8
Mesaj
270
Tepki
141
Şehir
eskişehir
24 Ocak salı akşamı pil getiren herkese çok teşekkür ediyoruz daha şimdiden birçok pil topladık.Etkinliğimiz bitmedi aslında yeni başladı daha uzun süre topluyacaz birdahaki salı akşamıda bekliyoruz salı akşamı gelemicek olanlardanda biz kendimiz teslim alıcaz.Gerekli ayrıntı ilk duyuruda mevcuttur;)
Bu arada salı akşamları şehir içi turlarımızada katılabilirsiniz bazı arkadaşlarımız sadece pil teslimi olucağını sanıp yaya gelmiş ama bisiklet ile gelirseniz salı akşamı gerçekleştirdiğimiz şehir içi turumuzada bekleriz.
Bütün turlarımız + 18 dir(güvenlik sebebi ile)
Görüşmek üzere bol pedallar dilerim...
 
Kayıt
24 Temmuz 2010
Başlık
3
Mesaj
81
Tepki
6
Şehir
eskişehir
Bisiklet
Salcano
slm arkadaşlar;

eğer bu bir grupsa beni de ekler misiniz. haberleşmek adına faydalı olur. salı günü önümden geçtiniz sanırım seslendim ancak kulaklar kapalı -caddenin sesi duyulmadı..
zaten proje için çalışmalıydım- sabahladım- sonuç olarak bu akşam başta olmak üzere. çıkmak isteyen olursa ve benim gibi bir acemiyi de yanıda taşımaya razı olursa. yeni bisikletim ve çocuksu heyecanımla , yeni kardeşlerimle tanışmayı çok isterim..

kalpten selamlarımla..


---------
murat

Aü. ENTAS YL.
elk müh.

salcano- slx

esk merkez-odunpazarı.

0505 262 41 55 (kontörü olmayan da arasın ben dönerim :))
 
  • Beğen
Tepkiler: çaylak26

çaylak26

Daimi Üye
Kayıt
5 Nisan 2007
Başlık
8
Mesaj
270
Tepki
141
Şehir
eskişehir
Merhaba Murat bey,evet Eskişehir'de faaliyet gösteren bir bisiklet grubuyuz,sizinlede tanışmayı çok isteriz;).Birdahaki salı akşamı saat 20.00 ile 20.30 arası Espark avm bağlar tarafı kapısı önünde olucaz,her salı akşamı aynı saatte ve aynı yer toplanıp şehir içi turluyor haftasonuda uzun tura çıkıyoruz.Sizide bridahaki salı akşamı bekleriz;)
 

Murat Çetinkale

Forum Demirbaşı
Kayıt
15 Temmuz 2011
Başlık
14
Mesaj
578
Tepki
329
Şehir
Ankara/Batıkent
İsim
Murat Ç.
Bisiklet
Geotech
@enver onur akıncı

Aramıza her geçen gün yeni birilerinin katıldığını görmek çok güzel. Bisiklet adına umutlarımızı artırıyor. Hoşgeldiniz.
 
  • Beğen
Tepkiler: ibrahim_42

çaylak26

Daimi Üye
Kayıt
5 Nisan 2007
Başlık
8
Mesaj
270
Tepki
141
Şehir
eskişehir
Şimdiden birçok pil topladık arkadaşlar gmail adresimize e-posta gönderen herkese teşekkür ediyoruz,etkinliğimiz güncel ve devam etmektedir atık pillerinizi bekliyoruz;)
 

enver avcı

Forum Bağımlısı
Kayıt
8 Mart 2010
Başlık
77
Mesaj
1.668
Tepki
1.641
Şehir
istanbul
Bisiklet
Scott
arkadaşlar bana kızacaksınız belki ama bu pilleri toplayanlar çok ciddi kazanç elde ediyorlar.topladığınız pilleri sadece çevreyi kurtarıyorum mantığı ile vermeyin derim.3-5 kilo ile olmaz ama sağlam bir birikim ile bunu belli bir bedel ile alacak firmalar var ve en azından bu şekilde bisiklete ilgi duyan ama bisiklet alma gücü olmayan arkadaşlara da yardımcı olma amacı ile bedel karşılığı verseniz daha bi anlamlı olur bence.işimize yaramaz tekrar kullanılmaz falan demelerine bakmayın.yeni kömür almaktansa mevcut kullanılmışları değerlendirmek daha karlı.dışındaki metalden de kar ettiklerini düşünürseniz bu iş başlı başına bir piyasadır...bence bedava vermeyin bisiklet camiasına yararlı işler için kullanın...sevgiler...
 
  • Beğen
Tepkiler: çaylak26

çaylak26

Daimi Üye
Kayıt
5 Nisan 2007
Başlık
8
Mesaj
270
Tepki
141
Şehir
eskişehir
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler Enver bey,biz Odunpazarı belediyesine teslim edicez onlarda TAP a yani atık pilleri toplayan tek kuruma.Kar amacı güdüceklerini pek düşünmüyorum sonuçta belediye ile çalışıyorzu ama bahsettiğiniz konuyu kesinlikle araştırıcam dediğiniz gibi ise bisiklete ihtiyacı olan arkadaşlarımız için kullanılabilir.Ama herhalükarda çevre için çok olumlu bir davranış olduğunu düşünüyoruz ve desteklerinizi bekliyoruz;)
 
Yukarı Alt