Eskişehir-Yazılıkaya (Frig Vadisi, Midas) turu

Taner Erinmez

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Sedona
Merhaba,

Güran Genç abimle geçen muhabbet üzerine düşünülen bir gezi var. Bende rota çıkarmaya, bilgi toplamaya çalışıyorum.

Maps üzerinden biraz yola baktım, yani nerden nereye gideceğiz. Bilgisi olan, daha önce bu rotayı yapmış olan arkadaşlarım bilgi verebilir mi?

Yol üzerinde kalan(neredeyse) Yukarıılıca(şelale) ye de uğrayabiliriz.Gerçi toplamda +60 km demek. Olmayabilir.

Tur toplamda 140 km civarında olacak gibi görünüyor.

Scudo
Tepki
12
o güzergahı bende düşünüyorum. aslında tam zamanı. yalnız şelaleyi çıkartın. şelaleye uğrayıp gitmek çok zor olur. benim düşüncemde seyitgazi yada kırka otobüsleri ile yazılıkaya yol ayrımına yada seyitgaziye kadar gidip. frig vadisini tam gezmek ve dönüşü yine otobüsle yapmak vardı. seyitgaziden yazılıkaya 25 km. ayrıca frig vadisinden devam ederek afyon yoluna çıkıp oradan kırkaya gitmek ve otobüsle dönmek. ama frig vadisinde nereleri gezeceğiz işte burada bilgisi olan bölgeyi bilen birileri çok faydalı olur.
@Taner Erinmez

Tepki
33
Bölgeyi bilmiyorum ama 2 ay önce istanbul ve izmirden oldukça kalabalık bir ekip olarak 2 günlük bir tur yaptık frig vadisine inanılmaz güzeldi. Kesinlikle yapın bu turu ben gruptaki arkadaşlara bir sorucam eger rota varsa ellerinde size ulaştırıcam

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
oraya gidip görmeyi ben de çok istiyorum, ki yeni bisikletimi denemek ve iyice alışmak için de harika bir fırsat olur. bu aralar eski formumu kazanmak için her gün artan dozlarda antrenman yapıyorum, 1 hafta sonra kondisyonum gayet iyi durumda olur ve 140 km'lik yol beni yormaktan ziyade iyice açılmamı sağlar :in: beni de aranıza alırsanız çok sevinirim :)

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1 gün konaklamalı yapılabilir aslında hem oraya gidip gezip göremeden dönmemiş olunur.

Eğim oldukça fazla 795 metreden 1326 metreye tırmanış var. 75km ama uzun sürer, ve günü birlik git gel anca olur, gidip gezip göremedikten sonra pek anlamı yok gibi. Ama cumartesiden yola çıkıp gece orada konaklanıp pazar dönülürse tadından yenmez.

https://lh4.googleusercontent.com/-qMpFE2znUr8/TfHyYq9EZII/AAAAAAAACPk/ct9zfiUP2sE/yaz%2525C4%2525B1l%2525C4%2525B1kaya_1.png

https://lh4.googleusercontent.com/-R4kW3leMt4Q/TfHycjIYsAI/AAAAAAAACPo/lvNIRZkWWXI/yaz%2525C4%2525B1l%2525C4%2525B1kaya_2.png

Tepki
33
en mantıklısı ve çadıra ihtiyacınız yok ayaz inindeki magralarda kalmıtık biz hiç problem çıkmıyor uyku tulumu matınızı almanız yeterli ve kesinlikle pişman olmınıcaz bir tur kafanızda bir tarih var mı bilmiyorum ama uygun olursa ben size katılmak isterim.

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
@Eser Sevinç

2 hafta sonrasından itibaren yapıldığı takdirde katılma ihtimalim yüksek :in:

Mehmet_Gürsoylu

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Ben frig vadisi yol ayrımına kadar gitmiştim ankara yolu üzerinden.Ankara yolu dümdüz ve rampasız olduğu için oraya kadar gidip gelmek çok kolay olmuştu eğer gidecek olursanız yol ayrımından sonra yorulursunuz :)