eskişehir-sivrihisar arası......

oktay tiryakioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
706
gezime başlayana kadar nereye gideceğimi bilmiyordum inanın. pazar sabahı 6:30 da uyandım ve abbası alıp çıktım yola. bi yerde kahvaltımı yaptıktan sonra kendimi ankara yolunda buldum. :)

bu arada bisikletimin ismi abbas, ( yolcudur abbas bağlasan durmaz misali :) )
foto çekmek biraz geç aklıma geldi :) eskişehir çıkışında.. neyse.. burasa eskişehirin ankara yönü çıkışı ... daha ne kadar gideceğimi bilmiyorum , sadece gidiyorum..
(link)
ve kanlıpınar şehitliği...
(link)
Shot with (link) at 2007-07-16

Scudo

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
bu arada şunuda anlıyorum gerçekten eskişehir çok direnişte bulunmuş ve tarihine sahip çıkıyor ben gurur duydum ülkem adına memleketim adına

• Beğen
Tepkiler: oktay tiryakioğlu

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Oktay abi baktı bu hafta bizden faaliyet yok tek başına çıkmışsın yola :D Ben de özledim gezmeyi yahu. Fırsat bulup aynakolu da düzelttiremedim daha :( Yarın da yolculuk var. Yokum 4-5 gün. Nasip bakalım.

En yakın zamanda pedallamak dileği ile...

• Beğen

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
@eYa

kuzen bak biliyorsun faaliyet takvimine bir göz atmak lazım :) bu arada nereye yolculuk

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@tnt

Adıyaman'a. Bir büyüğümü ziyarete :D ;)

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
@eYa

heee :D hadi hayırlı yolculuk özletme kendini kuzi :)

oktay tiryakioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
706
resimlere devam..
(link)

kanlıpınar şehitliği adını yakınındaki kanlıpınar köyünden alıyor. o köyün ismi nereden geliyor kimse bilmiyor ama , yunanılarla savaşırken çok şehit vermişiz. köydeki çeşmelerden kıpkırmızı sular akmış o dönemde . yaşlı bi dedemiz söylemişti. ama rivayet tabi. doğrumu bilmiyorum.
(link)

ve kanlıpınar rampası , epey bi uzun ve eğimli :)
(link)

ayçiçekleri güneşi takip ediyor , dönüşte de aksi yöndelerdi :) sanki gözleri var gibi güneşi izliyorlar , ehehe
(link)

galiba sivrihisara gidiyorum :) 43 km olmuş yaw evden çıkalı..
(link)

buda ben :)
(link)

biraz mola , kaymazdayım , abbas dinleniyim dedi biraz... :)
(link)

bu tabeledan sonra benim sağ dizim yine teklemeye başladı. pedala basamaz oldum ve tık tık ses gelmeye başladı. yağsız kaldı herhalde :)
(link)

ve. sivrihisar sivri kayaları gözüktü :) 96. km deyim
(link)
kayalar hakkatten sivri yav :)
(link)
meşhur akbaş çoban köpeğinin anavatanı sivrihisarmış meğer. bende yeni öğrendim...
(link)

km. 109 oldu.. benim sağ dizim temelli su koyverdi. eve otobüsle dönmek zorunda kaldım. sivrihisarın içine zor girdim. abbası yerleştiriyoruz otobüse. yatarak gidecek eve.. :)
(link)

fotolar bu kadar. sivrihisarda çok değişik karşılandım. heryerden çocuklar peşimden koşup hello diye bağırdılar. :) hele bitanesi bişey dedi koptum orada.. hello abi , do you understand abi :) , abiii hellooo :) :)

terminalden eve gidene kadar 112 km oldu ama , ev 1 km daha uzak olsaydı nasıl giderdim bilmiyorum. bacağım çok fena olmuştu. birde benim dizim neden böyle oluyor arkadaşlar. 50. km den sonra teklemeye başlıyor. fikri olan varmı ?

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Abi sivrihisar o kadar uzakmıy dı yahu :D Diz konusunda bir doktora danış bencesi. Tam olarak neresi ağrıyor onu da bilemiyorum tabi ama önemli gibi görünüyor.

oktay tiryakioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
706
@eYa

pedallar bizim nasılsa kardeşcazım. pedallarız :) sen hele bi gel...

@eYa

sivrihisar 90 km benim bildiim. ev batıkentte olunca dahada uzuyor...

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@boreas.oti

Bak be senin batıkentte oturduğunu unuttum diyorum 80-90 olması lazım 100 nasıl oldu :D :D

sarda

Üye
Tepki
37
Güzel ve bir o kadar da yorucu bir gezi olmuş gibi gözüküyor.Geçmiş olsun :( Bu arada ben Kanlıpınarlıyım köyün ismi hakkında duyduğunuz hikaye doğrudur abi dedemler hep anlatırdı. Tanışma fırsatımız olmadı ama en yakın zamanda tanışmak ve birlikte turlamak üzere Oktay abi :)

• Beğen

oktay tiryakioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
706
@salih_26

bu hafta sonu seçim var salihçim , sanırım eya 29 u için bişeyler düşünüyor...

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@boreas.oti
Selamlar, gezin ve paylaşım için teşekkürler.
Dizin için geçmiş olsun.
Bisikletinin özellikle sele ayarında sorun yoksa bir ortopediste kontrol olmanı tavsiye ederim. Dizindeki kıkırdaklarda, bağlarda vs. sorun olma ihtimali var. Muayene olmadan anlamak zor.

• Beğen

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@wildcraft

Yahu kimi atmışık kenara yenisin diye ? :) 29'unda inşallah kalabalık bir etkinlik yapabiliriz

oktay tiryakioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
706
@Mesut Girgiç

ilgin için çok teşekkür ederim mesut abim. sizin gibi abilerimin mesajlarımızı okuması bile insanın hoşuna gidiyor. bugun doktorla randevum var. bakalım ne diyecek :rolleyes:

barhay

Aktif Üye
Tepki
165
Selamlar , paylaşımın için teşekkürler.. güzel gezi olmuş. birazdaha bol foto iyi olurdu ama dizindeki problemm yüzünden olsa gerek çekmeye fırsat bulamadın. tekrar teşekkürler paylaşım için.

• Beğen