Eskişehir-Bursa yetmedi Mudanya deniz seferi 18 Haziran 2012 (ESBİG) 245 km

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@Mehmet_Gürsoylu

Ferhat abinin ''anı dediğin böyle olur'' lafını unutma Mehmet ve çevre yolunda gölgede dinlenirken bir anda farkedip size gösterdiğim EsEs grafitisini :D

• Beğen
Tepkiler: Mehmet_Gürsoylu
Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Barış TURAN
Es-Es grafitisi güzeldi evet ama ortamımız fenaydı o an o yüzden hak ettiği ilgiyi göremedi yorgunluktan.Bu turun en unutulmazı bence Murat abinin arabadan bozma büfesindeki son yıllarda içtiğim en soğuk kola :) keşke yan yana fotoğraf alsaydık sen bu hafta çevre turu yaparsan bir fotoğraf al Murat abiyle .Büyük insan akıllı girişimci :)

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Tamam abi,cuma çevreye girip hem Murat abi'nin hem açılmadan önce terli soğuk şişenin fotoğrafını alırım.Ben içmediğime pişman oldum.Susuzluk nasıl başıma vurduysa en kısa ismi olan ''SU'' yu istedim direk. :D Uygun zamanlarda Murat Büfe Turu düzenlenebilir aslında Bursa ekibiyle.

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Barış TURAN

ben sana kola fotoğrafını gönderiyorum tüm fotoları koymadım buraya elimde bundan daha fazla arşiv mevcut :) Murat büfe turu da güzel fikir :) Şişedeki nem tam çıkmamış ama yakından görenler bilir o sıcakta bu soğuklukta ve asit yoğunluğunda unutulmaz bir tad aldık.reklam da yapmamışız marka gözükmüyor :)

(link)
(link)

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Burdan İskenderdeki şef garsona,ikramı olan cevizli kemalpaşa tatlısı için de teşekkürler.Biraz katakulli yaptı adam başı birer tatlı düştü ama olsun.:D Düşündükçe geliyor insanın aklına bazı şeyler.Murat abinin büfesine vardığımızda kamyon şoförlerinin kaç basıyo bunlar demeleri,birinin binebilir miyim demesi ve spd pedal o pedallara binemezsin deyip bir nebze savuşturmaya çalışmam,paljın arka kısmında bulunan bisikletlerden birini sanırım plaj çalışanı ya da tanıdığı birinin bisikleti halter gibi tartıp,Ferhat abiye '' ne istiyon buna'' demesi,kamyon şoförlerinden birinin ''şu arkadaki ağacın dibinde uyusam yılan mılan gelirmi? '' sorusuna Murat abinin müthiş cevabı ''geç yat minibüsün altına mis gibi gölge demesi...Özdilekten sonra sağa dönmek için sinyal veren kamyona Abdullah'ın asılmaya çalışma çabası(beni dağıttı) :D

abdullah uluşerbet

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Bianchi
@ferhat köse

arka jantı düzeltmeden bir daha yola çıkmam ben zıplayıp duruyorum ve şuan tek ağrıyan yerim seleye oturduğum yerim :D

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Barış TURAN

Şimdi sen yazınca fark ettim çok güzel noktaları yakalamışsın Barış.Kamyonun verdiği sinyali görmeyen Abdullahın hali çok komikti :) Mehmetin bisikleti 3-4 defa karpuz kucaklar gibi kaldırıp indirip ne isitiyorsun buna diyen genç muhteşemdi :) kaç yapıyor bu sorusuna artık alıştım hemen hemen her gün duyduğum bir soru :) mtb de duymazdım yola geçince duyduğum ilk soru" kaç yapıyor bu" ikinci soru "dolma teker mi bu " :) bir de arada sırada bisikletten anlayanların sorusu var 500 lira ederi var mı diye onlara da çok ilginç :)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@abdullah uluşerbet

Sen bir de Mehmete sor nereleri ağrıyormuş :) senin ağrın teker ile birlikte uzun zamandır binmemekten bende 10-15 gün binmeyeyim aynı ağrıyı çekiyorum.çok şükür bugün ağrıyan tek yerim sağ el bileğim o da tur ile alakalı değil yere kapaklanmaktan kaynaklı : ) dizdeki yara çabuk kabuk bağladı ağrısı yok çok şükür sıkıntı çıkarmayacak.Bisikletin durumuna hiç bakmadım bu akşam Ankaraya gidiyorum dönünce genel bakıma alacağız artık.fakat şunuda söylemeden geçemeyeceğim bu turu en güzel sen bitirdin deniz otobüsü ile İstanbula gitmek çok keyifli geldi bana.Umarım yolculuk güzel geçmiştir.Biz ilk 10 dakika muavini su yağmuruna tuttuk sonra bir buçukluk şişeyi yanımıza alıp uyuduk :)

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Muavin çocuk zaten sessiz sedasız birşeydi,bisikletleri yerleştirirken mırın kırın içine içine birşeyler söylüyordu,daha bagaj alacağım falan...sesi buharlaştı gitti.Direk 2 tane 1.5luk alaydınız ya abi çocuğa yazık :D

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Barış TURAN

Çocuğun ilk günüymüş zaten ben suyu aldım uyudum.Yandaki bir amca ile uzun uzun tartıştılar sonunu hatırlamıyorum adam arka tarafa gitti ön tarafta koltuğu yatıramıyormuş uyuması lazım mış :)

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Harikasınız,hepinizi yürekten kutluyorum.Kaza için de geçmiş olsun.Hasar oluşmamış,iyi.Demek ki mesele düşmekte değil,düşmesini de bilmekte:)

• Beğen

Mehmet_Gürsoylu

Forum Bağımlısı
Tepki
381
@ferhat köse

Abi bunlar keşke özel olarak kalmaya devam etseydi zira ben bisikletçi olduğum için amele yanıklarıyla gurur duyuyordum ama bu kadar da belli olduğunu düşünmemiştim :)

@Barış TURAN

Abi hatırlattığın çok iyi oldu şimdi okudukça gülüyorum bunları :) Benim de favorim senin 100 metrelik dönüşe 1 km demendi :) Devlet gibi sıfırları attın sen de :) Ayrıca 1 senedir düşmeden bindiğim bisikletimle yol ortasında sağa sola bakacam derken Feyza hanımın tekerine takılıp çuval gibi yere düşmem de var.Ferhat abinin dediği gibi bazı şeyler Allahtan :)

M.Nuri TEKE

Forum Demirbaşı
Tepki
695
Bisiklet
Specialized
Ferhat süper bir performans turu olmuş. Çok güzel fotolar var..Bursa ,Mudanya deniz derken baya bi açılmışsın.
Tebrikler.

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@M.Nuri TEKE

Teşekkürler Nuri abi izine çıktım ya biraz açılayım dedim inşallah haftaya tüm turlar deniz manzaralı olacak.Ayıp olmasın diye çok yazmadık uzun yol deniz ama yanında balık ekmek midye tava,midye dolma, kemalpaşa tatlısı ,iskender,şıra derken tur tam bir ziyafet de oldu bir yandan ama akşam muavinin vereceği keklere de aç gözle bakmadık değil :)

abdullah uluşerbet

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Bianchi
@ferhat köse

evet abi deniz otobüsü bir harikaydı =) koltukları biraz küçüktü ama olsun idare etti, bir binişimi hatırlıyorum bide inişimi tüm yol boyunca küçücük koltukta nasıl uyumuşum bilmiyorum =) ama millet çok korkmuş inerken konuşmalara şahit oldum deniz çok dalgalıymış feribot neredeyse yan yatacakmış o derece sallanıyormuş vs vs...

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@abdullah uluşerbet

Abdullah söylemiştim ya kafama yattı bunu tur olarak yapacağım seneye aynen Mudanya yapıp deniz otobüsüyle istanbul yapıp sonra İstanbulda bir tur otobüs ile Eskişehir.Şimdi kafaya yattı ilk fırsatta icraata geçer inşallah.Bende yolu hatırlamıyorum kekleri yedikten sonra bir uyudum Eskişehirde açtım gözümü sonra sabah 4 e kadar oturdum bunları yayınladım fotoğrafları yukledım 4 te yattım 9 da kalktım şimdi Ankaradayım bu nasıl dünya :)