Eskişehir Atalantekke Kamplı Faaliyetimiz

barhay

Aktif Üye
Tepki
165
Telefon çaldı.... ve yarın kamplı bisiklet gezisi yapalım mı ... Ee hadi yapalım... Sabah oldu Bületlerin evinde buştuk ve herkez toplandı... kim mi? Bülent Yıldırım , İbrahim Oymak , Murat Cer ve Ben deniz.. ( 2004 Mart ay'ı )

Fotolar biraz bozuk ola bilir kusra bakmayın o zman elimizde idareten bir makine vardı...

Bülentleirn evinin önünde toplanma ....

(link)

ve bisikletler araca yerleştiriyoruz.. Sağolsun bülentin abisi bizi gideceğimiz istikamette yakın bir yere bırakacak..... Yalnız araba baya küçük kalıyor bize 4 kişi biz 1 de söför bisikletler , kamp malzemeleri derken sonucu birazdan göreceksiniz.. :)))

(link)

(link)

Evet sonuş böyle oluyor ağzına kadar doldu araba maşallahh..

(link)

Ve atalantekke köyüne ulaşıyoruz... malzemeleri indirmece ve bisleri toparlama ...pehhhhh:)

(link)

(link)

(link)

ve hareket zamanı .. hava birazca soğuk hatta bvir ara kar bile atıştırmıştı... yol güzel tatlı tatlı iniyor ...

(link)

Ekip toplu halde poz veriyor tabi ben hariç... tüh tüh....(aman abi buraya bişi monte etme sakın....) anlayan anladı.......

(link)

e kampımız kurmuşuz hafifde sıcak su hazırlıyoz çay çorba içeçez... ohhh...
nasıl canım çekti şimdi... yapalım yapalım birdah gidelim bu kampa.... Bu arada murat şuanda ki eski bisikltinin teker sorunuyla ilgileniyor

(link)

Bozaniç kayalarının atalantekkeden bir görüntüsü....

(link)

Scudo

barhay

Aktif Üye
Tepki
165
devamı ;

he he çay keyfiii hava epey soğudu da.....

(link)

Ve kamp ateşimiz... oy oy oy.....

(link)

Bak burda bende varım ayar çekmişim makinaya .......ama makinenin kapasitesi yetersiz...napcen ..... Muhabbet gılra gece boyunca ...

(link)

Bak sabah olu verdi hemen bozoniçin sabah bulutlu hali...

(link)

sabah toparlanması

(link)

(link)

ve yavaş yavaş yollanıyoruz... nereye mihalgazi ilçesine.... yol üzerinden bir kaç foto..

(link)

(link)

ve mutlu son .. mihalgazide çay molası.. şansımıza muratın kardeşi oralara gezmeye gelmiş minübüsle oda bizi eskişehire atı veriyor...

iyi seyirler ...

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
ellerine sağlık kardeş...
bunca zaman sonra yeniden o günleri yad etmek güzel oldu ;)

beyaz kaskım ve ben..
mavi kamp bardağım nerelerde acaba?
barbaros kırmızı montun da çok güzel yaw :D

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Gerçekten çok güzel bir gezi olmuş. Şu an sıcakta üstümden tşörtümü bile çıkarmışken bu fotoğraflar karşısında ürperti geldi bana. Hele o son fotoğraftaki Murat Abini hali yokmu? Kara kıştamı kaldın be Abi?:D :D
Bu kadar güzel bir doğada gezmek ne kadar güzeldir kimbilir. Gezin bakalım yakında bende Erzincan'ın dağlarına çıkarırım. O soğuk sulardan içiririm.
Geziye katılan tüm arkadaşların ayaklarına sağlık olsun.
Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: barhay

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Geziniz ve güzel fotolar için çok teşekkürler..
anlamını tam çözemesemde üzerinde (.... bozoniçin sabah bulutlu hali) yazan resminizi çok beğendim. Sanki tablo gibiydi.
tebrikler..

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807

Mesut Abi benim anladığım kadarıyla fotoğraftaki kayalık olan tepe var ya oranın adı Bozaniç. Tam üstünde bulutlar oluşmuş. Geröekten çok güzel. Barhay ellerine sağlık.
Sevgiler...

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

karakış değilse de epey serindi hava :)

2004 mart ayı..altımda kalın polar,üzerimde muhtemelen ince bir içlik + ince polar + yağmurluk, başımda balaklava denilen kar maskesine benzeyen polar başlık + emektar kaskım...polar başlık şart, sinüzit hastalığı çok çabuk nüksediyor maalesef...yağmurluk rüzgar için..eee çok da abartılı giyinmemişim be serkan :)

barhay

Aktif Üye
Tepki
165

Serkan doğru tahmin etmiş. belkide daha önceden bozaniç kayalıklarının resmini gördüğü içinidir.. Eyvallah dogacı ...... Biraz anlatımda sorun olmuş kusra bakmayın sizlerin sayesinde düzeltiyoz... Artık Bozaniç kayalıklarını öğrenmeniz lazım ... baya bir fotoğrafı geçti forumda.... değişik açılardan....

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale

Benim bu çadır ilgimi çekti. Çok farklı bir yapısı var gibi.
Ya acayip uzun bir bagaj bölümü var ?
Yada görüntü Barhay beyin bulunduğu taraftan arkadaki başka bir çadır ile üst üste geldiği için aslında tünel tipi bir olan çadır ( sanırım ) farklı görünüyor ?
? ? ?
Selamlar, kamp ateşi, çay, ocakta makarna, çadır olmadan tur yapılmış olur mu ? Olmaz.
Turizm bisikletçiliğine hayır. :D

cambaz24

Aktif Üye
Tepki
88
Bu güzel gezi ve fotolar için çok teşekkür ederim. gerçekten güzel bir gezi olmuş. tebrikler...

• Beğen

barhay

Aktif Üye
Tepki
165

Merhaba ataruh kardeş; Fotodaki çadır rhino nun U 200 modeli olsa gerek tam olarak modelini hatırlayamadım tahmin ediyorum ... Çadır 2 kişilik bir çadır.. ama tünel çadır değil.. 2.1 kg ağırlığında... kışında rahatlıkla alpinist sitilde aladağlarda vs... türkiyenin dağlarında dağcılık amaçlıda kullanıla bilecek bir çadır... Tek bagajlı .. Tabiki bisiklet içinde çok ideal hafiflik bakımından.. Çadırın pol gerdirme yapısı bence çok mükemmel ve rüzgara karşıda mukameveti çok iyi...Ama tam olarak 2 kişilik bir çadır.. fazlası yok....

(link)

yukarıdaki link te bu çadırın bir benzeri var.. ama link deki U 700 modeli bisikletci cadırı ve poller tünel çadır tipinde yapılmış.. bizim faaliyetteki çadırda poller. Bagaj kapısından o büyük geniş yerden iyice küçülen daralan bölme arasında 2 tane polü çapraz olarak geriliyor .. birde cadırın giriş kapısında yarım ay şeklinde genişçe bir pol geriyorsun... Buda çadırın mukamavetini arttıırıyor.. Aslında bizim faaliyettki çadır .. dağcılık için tasarlanmış.. link teki çadır bisiklet çadırı...

Faaliyetteki öteki çadırda benim U 400 modeli 2+1 kişilik 4 mevsim çadır.. 3.6 kg ağırlığında ..Dağcılık için... ama bisiklet faaliyetinde çok rahat bir şekilde kullana biliyorum...

Kafandaki soru işaretlerini kaldıra bildiysem..ne mutlu bana ..

sevgiler

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

hocam bu çadır The NorthFace Tadpole.arkadaşımızın çadırı da bununla aynı modele sahip, Rhino marka.modelin anlaşılması açısından aşağıdak ifotoğrafı eklemeyi uygun gördüm.

http://akamai.backcountrystore.com.edgesuite.net/images/items/medium/TNF0402.jpg

barhay

Aktif Üye
Tepki
165

Haah kardeş gözünün yağına yumurta kırıp yiyeyim... super olmuş.. foto aynısı .. ben rhino ardım ama bulamadım... eline sağlık....

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

bulentesk

Üye
Tepki
40
Güzel plan, güzel faaliyet, sağlam ekip.Ve nostaljik bir fotoğraf albümü.Her ne kadar artık böylesine güzel bisiklet faaliyetlerine iştirak edemecek dahi olsam;yapmış olduğumuz faaliyetlerin fotoğrafları ve hikayeleri ile avunacağım.Fotoğrafların ve samimi ifadederin için çok teşekkür ederim Barbaros...SEVGİLER
bülent YILDIRIM

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

abi böyle güzel faaliyetlerin gerçekleşebilmesi için bazen birisinin önayak olması, tabir yerinde ise ortalığı karıştırması gerekiyor :)

sen olmasan bu güzel faaliyet de olmazdı ;) bundan sonra bir otomobil, arazi aracı alırsın, kamplarımıza katılırsın abim, sensiz olur mu bu işler :)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale

Sevgili twist_of_faith, temmuz ayı içerisinde İznik- Yenişehir - İnegöl - ( bu kısım İznik - Osmaneli - Bilecik te olabilir ) Bozoyük - Eskişehir yapmayı düşünüyorum. Gelişimi hafta sonuna denk getireyim, oradan da beraber bir yere kampa gidelim. Bakalım nasıl makarna pişiriyorsunuz.

Denizde kum bizde plan. :D

Nasıl karıştırdım ortalığı. :eek:

• Beğen

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Mesafe 160 km kadar. Bilecik' e çıkabilirsek gerisi kolay zaten. :D Yani ben çıkabilirsem demek istedim.

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

eline sağlık hocam, bu konuya temayülünüz olduğu belli :D

temmuz 15-16 ve 22-23 haftasonu izmir'e gitmek niyetindeyim.1 yıl süren vuslat sona erecek de :rolleyes:

8-9 temmuz benim için uygundur..beklerim..29-30 için de söz veremiyorum bakarsınız vuslatımla tatil mi olur, eskişehir de konuk mu ederim...

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale

Konuya temayülümüz yanında , istidatımız ve yeteneğimizde vardır sükürler olsun. Ama her hafta sonu ortalığı karıştıran üstadımız İronman gibi olamayız tabiki. :)

Türk gibi başlamak ... da üzerime yoktur. Haydi kampa diye pek arkadaşın , eşimin , ailemin kanına girmişimdir.

Sözün tamamı, " Türk gibi başla, Alman gibi bitir "