Eskişehir 16/04/2006 pazar mükemmel

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
arkadaşlar,forumda yaşanılan teknik sıkıntılar sebebi ile yayınlayamadığım fotoları ve yazıyı toparlamaya karar verdim.

şimdilik fotolarla idare edelim. yaklaşık 550 fotodan 100 tanesini zor seçtim..

fotoları 5er 10ar bu başlık altında yayınlamaya çalışırken, 23/04/2006 günü çektiğim yaklaşık 200 fotoya, ekip arkadaşımın çektiği 100 civarındaki fotoyuekleyip onları da ayıklamaya ve ayrı bir başlık altında yayınlamaya çalışacağım..

uzun uzadıya faaliyet özeti yazmam sanırım epey zor ancak, fotoların arasına açıklamalar yazmaya çalışacağım..

edit:
her mesaja 5 adet foto ekledim.anlık yükleme sıkıntıları nedeni ile eksik görünen fotolar olabiliyor.. F5 tuşu klavyenin üst sırasında biyerlerde olmalı :p

ön buluşma noktamız, seyahat poğaçaları için tombul fırın :)
servis bisikletine bi mangal yeterince malzeme yükleyip faaliyete gitmek de fena olmazdı aslında :D

asıl buluşma noktası.soldan sağa gökhan-cenap-bülent.birazdan fatih gelecek, artı ben 5 kişiyiz...

muttalip köyü yol ayrımı..su molası :)

birincil hedef ufuk hattında gözüken en yüksek nokta olan TV vericisinin yanından geçerek dağı aşmak

çeşme başında, aşağıda eskişehir düzlüğü...ve bisikletim, yorgun...

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
muttalip köyünden sonra biraz düzlük,yine de biraz eğimli..ardından yaklaşıl 7km'lik benim için kabaca 1 saat süren tırmanış başlıyor...

gökhan ve bülent hızlıca çıkışı tamamlamışlar, yol kenarında bizi bekliyorlar,o kadar beklenmişler ki hipotermi başlamak üzereyken yanlarına vardık :D

gökhan ve bülentin beklediği noktadan ekipten kopan ben :(
arkada eskişehir ovası..

cenap...

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
tüm faaliyetlerin tek kasksızı, en ağırı, genelde en yavaşı, en iştahlısı...

motivasyon kişisi...

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
tırmanış ve asfalt etabın son demleri...birazdan asfalttan ayrılacağız.

ve ayrıldık...birincil hedef gibi hareket ettiğimiz TV vericisi artık karşımızda..birazdan sırtımızı dönüp ondan uzaklaşacağız :)

bahsi geçen verici :) bir çok fotoda belirgin olmaması küçük olmasından değil uzak olmasından :)

(link)

ve artık yollar bitiyor...patikalar, ara sıra orman yolları,bazen de doğaçlama geçişler...

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
gökhan için tüm rotanın en neşeli noktalarından biri, eşiğin ardından çamura saplanan ön teker, irtifa kazanan arka teker :) anlık refleks ile açılan pedal kilitleri ile gidon üzerinden aşırılan pergeller...gerçekten keyifli noktalardan biri..

çeşme başı çay+kahve+su+çikolata+poğaça+vs. vs... molası :) listenin sonu yok :)

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
Kardeşim resimlerin devamını bekliyorum.. Çok güzel bir gezi olmuş, katılan arkadaşları tebrik ederim. Kaç saat sürdü ve kaç km yaptınız bir günde ?? Eskişehir gerçekten güzelmiş :rolleyes:

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

sabah 09:00da başladık, sanırım 18:00 gibi bitti..
toplamda 50-55km. falan oldu..yaklaşık 15km. asfalt, kalanı toprak yol ve arazi..

• Beğen
Tepkiler: Özcanak

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166
Yaww murat mutiş bee abı...

Super yapmısınız gezıyı..yaz geldı coşku ıle başlıcaz bızde..

Tebrık ederım ayagınıza saglık...

• Beğen
Tepkiler: Murat CER

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
yorum yapan arkadaşlara teşekkür edip, forumdaki teknik aksaklığın büyük ölçüde giderildiğini tahmin ederek aynı faaliyetin yeni fotolarını eklemeye devam edeyim :)

eskişehirdeki TRT TV vericisine yaklaşıyoruz,ancak buradan kuzeye dönüp sakarya vadisine doğru dağın koynundan süzüleceğiz :)

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
lastik patlamazsa faaliyet eksik kalmış demektir :)
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

daha önce outdoor bölümü altında tanıtımını yaptığım avlakkaya bölgesinde dağcılarla karşılaştık. dağcının ve kampçının kutsal besin kaynağı makarna pişiriyorlardı, nazik davetlerini kıramazdık :) bol sohbet yanında çay tabii ;)

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

işte faaliyet bölgesinin güzelliklerinden biri daha :)
derede oluşmuş havuzcuklar..

derenin genel görünümü...

buz gibi suya girme cesareti :eek:

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
deredeki havuzcuklara bir örnek daha..

dere dönüşü ben :)

dere dönüşü gökhan ;)

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

alttaki üç fotoğraf bence faaliyetin en güzel fotoğrafları... avlakkaya bölgesinde kuru dere yatağında taşlar arasında teknik antreman..