Eski Kadroyu Yeniemek..

Konu, 'Kadrolar' kısmında Tuna Bozkurt tarafından paylaşıldı.

 1. Tuna Bozkurt

  Tuna Bozkurt Aktif Üye

  Kayıt:
  25 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  160
  Beğeniler:
  47
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Elim Şuna Benzer Bi Bisiklet Var Kadro Üzerinde Ne Gibi Bi Degişiklik Yapmalıyım Yoksa Oldugu Gibimi Bırakmalıyım
  Bisiklet En Az 20 Yıllık Almanyadan Bi Arkadaşım Yollamıştı Uzun Süredir Evde Duruyordu Bendede Kron xc500 Var Ama Nedense Bu Klasik Bisiklet Birden Dikkatımı Çekti Bisiklet Bu Resimdeki Bisikletle Nerdeyse Aynı Sadece Gidonu Farklı Ve Vitesli Onun Dışında Tekerden Lambasına Kadar Aynı Sayılır...Bisiklet Rıhat 20 Kilo Vardır Kadrosu Gri Çelik Cok Az Üstündeki Boyalar Falan Kabarmış Bisikletin Sadece Kadrosundaki Kabarmış Boyayı Az Cok Paslanmış Yerleri Temizletip Boyamak Ve Bazı Parçaları Yenilemek Orjinalligini Bozarmı...Sadece Kadroyu Düzelticem Ve Vites Takımını Degiştiricem Zincir Falanda Degişebilir..Tüm Bunlar Orjinaligi Bozarmı Ve Gri Bisikleti Hangi Reng İle Klasik Havası Yakalanabilir..Resimdeki Gibi Yeşil Yapmak Daha Klasik Bi Bisiklet Havası Yaratırmı..Tahmini Kadro Boyatmanın Ve Üstüne Stikc Falan Yapıştırmak Ne Kadar Tutar...
  Bisikletin Modeli Wheller 2700 Ama İnternette Bisiklet Hakkında Çok Az Şey Var Resmi Bile Bulunmadı
  [​IMG]
   
 2. İrfan KARAMAN

  İrfan KARAMAN It doesn't challenge you, it doesn't change you

  Kayıt:
  27 Nisan 2009
  Mesajlar:
  72
  Beğeniler:
  15
  Şehir:
  Antalya
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Merhabalar;

  bence bakım yapıp minimum değişiklikle bırakın.. belki kadro aşırı yıpranmışsa pasta-cila veya yeniden boyatmak da seçenekleriniz arasında tabi ama orjinal ve 20 yıllık orjinal bir bisiklet demek varken bunlar en son seçenekler olmalı :)
   
 3. Doğukan Aksu

  Doğukan Aksu Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.127
  Beğeniler:
  4.036
  Şehir:
  Ankara / Çankaya
  Seviye:

  Selam,
  Çift kadro diye tabir edilen ve bahsi geçen bir bisiklet için ne derece kayda değer bir değişime gidilebilir bunu ancak kendi fotograflarından anlayabilir ve değerlendirebiliriz. Öncelikle bu bisikletler de fren seti ve çemberlerin durumu çok önemlidir. Çubuk fren olarak hitap edilen "Rot Fren" sistemi ve yine buna bağlı olarak çemberin frenler için yanaksız, fren yataklarının tel başlarına olan kısımdan yapıldığını da göz önünde bulundurmak gerekir. Vites yenilemeye gelince drop-outlar da vites için kulak var mıdır? Yok mudur? bunlara da bir bakmak gerek. Özetle kendi fotograflarını görmekte yarar var.
   
 4. #4
  Tuna Bozkurt

  Tuna Bozkurt Aktif Üye

  Kayıt:
  25 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  160
  Beğeniler:
  47
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Yorum Yazdıgınız İçin Tşkr Ederim Arkadaşlar Biraz Ugraşıyım Dedim Ama Ögrenci Adamın Bunu Karşılamaya Güçü Yetmez:D
  Daha 1 Ay Çalışıp Yeni Yol-Yarış Bisikleti Almayı Planlıyorum Kismet Olursa Çok İlerki Durumlarda Bu Tarz Şeyler Yapmayı Planlıyorum..Şuan Beni Ve Bütçemi Çok Açan Bi Hobi Bu Eski Bisiklet Olayı:)