Eski kadroma yeni parçalar

Tepki
9
fotoğrafta gördüğünüz bisikletime yeni teker seti( SHIMANO WH-R500 TEKER SETİ ) , ve fren almayı düşünüyorum, sizce bu kadroya yatırım yapmam doğru mu, veya alacağım yeni sistem parçalar ne kadar uyumlu, sağlıklı olur.

(link)
(link)

Scudo

burak koçak

Daimi Üye
Tepki
126
kadronuza yatırım yapmanın mantıksız olduğuna karar verirseniz daha detaylı fotoğraflara bakarak talip olabilirim bisikletinize tabi satmayı düşünürseniz =)

onun dışında amacınız yarış bisikleti toplamaksa dışardan alacağınız parçalar çok pahalıya gelecektir size, 1100 liraya filan bulabilirsiniz çok iyi bir yarış bisikleti..

kadronuzun markasını biliyor musunuz?

Tepki
9
malesef kadro markasını bilmiyorum zaten şuan için satmayı düşünmüyorum:)

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
bisikletin kadrosu peugeot a benziyor . resimler büyümediğinden daha net bir bilgi zor olacak sanırım dediğiniz lastik setine 260 lira dersek 60 lira da fren tutarsa bu mantıklı olur ama aktarıcı durumu zincir vites kolları diğer aksamların işleyişi bunlar araştırılmalı benzer şekilde bir bisiklet topladım 230 liraya mal oldu
bu da o bisiklet (link)
ufak not eski bisikletlere kadro kulağı vb gibi parçalarda yeni parçalar uyum sorunu çıkarıyor
saygılarımla

• Beğen
Tepkiler: tolga meriç
Tepki
9
ellerrine sağlık güzel olmuş, kalan parçalarıda zamanla değiştiricem inşallah, şimidilik çok memnun etmesede götürüyorlar.

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer

Değişikliğe gitmene değer diyecektim fakat arka kısımda kadronun kendisinden kulak yok bu da seni ciddi anlamda kısıtlayacak ve engel olacak demektir. Bunun dışında kadro güzel gözüküyor arka çatal genişliğide tahminimce daha dardır. Benim tavsiyem bunu bir fixed gear'a dönüştürmen olacaktır. Unutmadan bisikletin eski dönemin melezlerinden. Yarı yarış - yarı şehir bisikletide diyebiliriz. (Çamurluk, arka bagaj, maşaya kaynaklanmış dinamo kasnağı, pompa pivotları.. vb yerlerinden anlaşılıyor.)
Dediğim gibi benim önerim az masrafla klasik, kararında bir fixed oluşturman olacaktır. Hatta önce bir fixed / single speed bölümünü incele derim.
Fırsatın olduğunda da detaylı fotograflarını yükleyebilirsen daha da yardımcı olabilirim.

• Beğen

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
benim parçalarım da götürüyorlardı fakat eskiyen parça risk oluyor benim gidon boğazı koca bir çatlak vardı değiştirildi bilyalar neredeyse elimde kalıyordu onlarda değiştirildi bence her birini söküp değerlendirmende fayda var çok iyi bilgilendirmeler geliyor zamanla kafanda oturur

• Beğen

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer

Eklemem gerekn son bir şey daha var, bu kadronun jantlar 27" sanırsam. 28"kullanacak olursan jantı, zor bulabileceğin, uzun bacaklı birer fren ayakları arayışınada girmen gerekecektir. Ki görünümünde bisiklet üzerinde 28" jant ile kuş gibi duracağınında hatırlatırım.

Tepki
9
Senin ki de gerçekten başarılı olmuş fakat ben mat siyah yapmayı düşünüyorum,senin boyada yakışmış gerçi, jantlar 28 galiba ama emin değilim.
Daha büyük boyutlu fotoğrafları mailine atabbilirim.
Yardımlar için teşekkürler.

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
jant ölçülerinizden tam emin değilim sanırım 27 inch bunu ölçmenizde fayda var
bisikleti yol bisikleti gibi toplamanızda bir sakınca yok ama yeni takacağınız aktarıcıya ugun kadro kulağı sıkıntı yaratabilir .Bunun yerine elinzde olan şekli ile parçaları restore edip yeniden kullanmanız ve ya tek vites seçeneği kullanmanız daha iyi olabilir.Ön maşada dinamo çıkıntısı var artık bu devirde pek dinamo kullanılmıyor bu çıkıntı işlevsiz kalıyor gibi siz eğer ben klasik bisiklet toplayacağım diyorsanız bence bu en iyi fikir olur var olan bisikleti aslına uygun restore etmeniz olacaktır.Nitekim bu bisikleti yol bisikletine çevirmenizde yeni parçalar uyum sorunu yaşatabilir
saygılarımla

Tepki
18
Eğer bu bisiklete sıklıkla binecekseniz bence aynakolu değiştirin kamalı tip sizinki surekli bisikletçiye gitmeniz gerekir onu duzelttirmek için

• Beğen
Tepki
1
Tolga bisikletin son halini görebilir miyiz? Merak ettim. Birde yokuşlarda bisiklet nasıl? (Hem çıkarken hem de inerken tabiki.)