Erzurum- Horasan Yolu- Yaz 2019

efaruk

Daimi üye
Tepki
355
İsim
Faruk
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Aylardan Haziran.
Yer Erzurum.
Serin bir pazar sabahı. Herkes için sıradan fakat benim için yine özel bir pazar. Yola koyuldum sabahın 9 unda. Attım bisikleti arabanın arkasına ve şehrin yeni bir tarafında bisiklet sürmek amacıyla ilerledim.

Şehrin bu kez doğu yakasını kestirdim gözüme. Doğu yolu önce Pasinler, sonra Horasan; sonra Ağrı' ya gidiyor. Pasinler 36 km, Horasan 46 km, Ağrı ise 184 km şehrin doğusunda. Anlatıyorum ama bu yerleşkelere gitmeyeceğim. Çünkü bu kısa günlük turun amacı bu değil. Amaç şehrin tüm çıkışlarında bisiklet sürmek ve şehri tam anlamıyla kavramak.

Bir de her gidişin bir dönüşü var. En yakın ilçe 36 km. Git gel yapacaksın. En az 72 km. O da neresinden bakarsan 5-6 saat sürer benim için.

Neyse görsellere geçelim.200042

Zihnime not ettiğim konulara geçersem
1- Şehrin doğu çıkışı olan bu yol ÇOK RÜZGARLI
2- Uzun bir süre YOKUŞ tırmanıyorsunuz
3- KÖPEKSİZ
4- ASFALT KAYMAK gibi
5- Bu yolda hiç bisikletli yok. Benden sonra belki 10 YIL sonra bir kaç bisikletli bu kaymak gibi yolların kıymetini bilir de buralarda sürer..
200043
Zihnime iliştirdiğim konuları maddeler halinde verdim. Gelsin görseller..
200044
Gördüğünüz gibi sürekli yokuş tırmanıyorum..
200045
Yolumun üzerinde tarihi öneme sahip tabyalar mevcut. En büyük ve önemlisi Nenehatun Tabyası.. Sırasıyla diğerlerini de bisikletle gezmeyi planlıyorum..200046
Bugünkü gezimin de sonuna geldim.
Herkese iyi forumlar efendim

Son düzenleme:
Scudo
Tepki
106
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,
Fotoğraflar çok güzel gözüküyor, keyifli bir sürüş olmuş anlaşılan.
Birkaç bisiklet fotoğrafı ile strava fotosu olsa konu daha da güzel ve bilgi verici olurdu. ;)
İyi pedallamalar...

• Beğen
Tepkiler: efaruk

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok iyi bildigim yerler. Geçtiğimiz 5 yılı o tarif ettiginiz yerlerde geçirdim.
Yollar geniştir, kaymak gibidir ama evet bisikletli yoktur, bisiklet kültürü de yoktur. Siz oranin bu sporda öncüsü oluyorsunuz.
Vay bee ne günlerdi, eski gunlerimi hatirlattiniz ?

• Beğen
Tepkiler: efaruk

Greystone

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
bekir
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@efaruk dış ve iç lastiği söküp jant pcv'sini kontrol ettinmi . kontrol etmediysen yolda kalabilirsin dış ve iç lastiği i söktükten jant pcv'sini sökmeden fotoğraf çek buraya at

efaruk

Daimi üye
Tepki
355
İsim
Faruk
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
@KarizmatikEmmi

Ben işin teknik boyutuyla ilgilenmeye ne zaman başlarım biliyor musunuz @KarizmatikEmmi
Cevabı basit: Problem çıktığı zaman.
Ben doktorum.
Prensip nedir bilir misiniz?
Prensip şudur, bir hastalık, gündelik hayatinizi, işleyişinizi bozmuyorsa, o hastalık hastalık değildir.
İşlevselliktir önemli olan. İşlevsellik bozulmadıkça isterse corelli iç lastik kullanmasın. Isterse sadece dış lastik koysun. Isterse jant kullanmasin. Benim için hiçbir mahzuru yok.
@BackConnect

Bir dahakine strava kaydi da ekliyim madem;)

Greystone

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
bekir
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@efaruk

corelli jant delikleri profile kadar taşmış törpülenmemiş ve keskin durumdalar jant bandıda dar olduğu için bunu örtmüyor yani bıçak üstünde geziyorsun resim 2018 model kr 300 jantına ait

Dosyalar

efaruk

Daimi üye
Tepki
355
İsim
Faruk
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
@KarizmatikEmmi

Kral insanin içine kurt düşürüyon ya.

@BackConnect

Kral strava kaydını ekliyorum.
<iframe height='405' width='590' frameborder='0' allowtransparency='true' scrolling='no' src='(link)'></iframe>

Son düzenleme:

Greystone

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
bekir
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@efaruk

Ben çok çektim sen çekme bunu bilmiyordum 5 tane iç lastik çöpe gitti aç bi kontrol et resim çek buraya at bakalım benimki 2018 model seninki 2019 sanırım belki düzeltilmiş olabilir bu sorun

Allah'tan yüksek hızlardayken patlamadı yeri geliyor 70 km hızla yokuş aşağı gidiyoruz