Erzurum- Çat arası öğlen turu

efaruk

Daimi üye
Tepki
355
İsim
Faruk
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bugün bir fırsat bulup, bisiklete atlayıp,şehrin güneyine doğru 2. ci gidişimi yaptım. Bingöl yoluna doğru açıldım. Yaklaşık 46 km ilerde Çat ilçesi var. Ulaşmak için bir kaç 2 saate daha ihtiyacım vardı. O kadar açılamadım tabi ki.
175644 dosyayı görüntüle

Bundan önce 2 kez Erzincan,Aşkale yoluna gittim. Fırsatım olunca o turumun fotolarını da atıcam.
Bir şehri tanımak istiyorsanız dışına çıkıp o şehri izlemeniz lazım. Dingin bir kafayla izlemek lazım.

175645 dosyayı görüntüle 20181004_121237.jpg
Bugünlerde şehrin tüm çıkışlarından bir 20 km kadar yol yapıyorum. Erzurum rakımı 1890 metre.
Oldukça yüksek. Ekim ayındayız. Biraz soğuk oluyor. O yüzden güneşin ısıtıcı vakitleri olan öğlen vakitlerini kolluyorum. Bisikleti alalı yaklaşık 1.5 ay oldu. Şehrin tüm çıkışlarında yaklaşık bir 20 km yol yapıp etrafı tanımak istiyorum.
175641 dosyayı görüntüle 175641 dosyayı görüntüle
Gökyüzüne çok yakın hissediyor insan. Hava temiz, berrak. Biraz soğuk ama bisiklete binince ısınıyorsun.
Biraz aç ve susuzdum. Bir dahakine daha hazırlıklı gidecem20181004_115534.jpg 175641 dosyayı görüntüle
Fotograflarda görüldüğü gibi yolun sağında bulunan bariyerlerde 5 dk da bir tınn tınn diye ses geliyor. Biraz ürkütücü oluyor:) sanırım genleşmeden dolayı. Birde bisikletimin zincirinden sanki sakız çiğnermiş gibi sesler geliyordu.
İnsanın içine gökyüzü kaçıyor:) bu derece temiz havada bisiklete binince. Açıkçası istanbul Ankarada da yaşadım. Hiçbirini özlemedim. Ama doğayı evimde otururken bile özlüyorum.20181004_115534.jpg

Scudo
Tepki
95
Bisiklet
KTM
bu hafta erzurumdaydim. tam antreman yapilacak yer. hem erzincan yonu hem kars hem de elazig yollarini gorunce aklim gitti gercekten. bom bos yollar, mukemmel bir manzara ve tertemiz bir hava. Rabbim nasil guzel yaratmis.

• Beğen
Tepkiler: efaruk

efaruk

Daimi üye
Tepki
355
İsim
Faruk
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Ben gecen ay, ilkin askale yoluna gittim. Yolda kendimin disinda 2-3 bisikletli gordum. Sasirdim acikcasi cunku tam bisikletlik yol.
Begenilecek bir sehirdir Erzurum. Tabi kışı uzun. Ama yazin tam acik havada bisiklet surup antreman yapmalik yer. Buraya futbol takimlari da geliyor yuksek rakimda antreman yapip kan degerlerini yukseltip maca cikiyorlar

edit: bir dahakine fotoları düz koyacağım, daha seyirlik olacak :) yolunu bulamadım henüz:)

• Beğen
Tepkiler: lightningstrike

dtcf31

bisiklet
Tepki
353
İsim
Güven
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
fotolar yamuk olsa da iyi bir tur olmuş heleki bu soğuk havalarda çok iyidir

• Beğen

efaruk

Daimi üye
Tepki
355
İsim
Faruk
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
@dtcf31 soğuk insanı daha diri tutuyor hakkaten. zaten bundan sonraki turlar artıkın buralarda hep böyle. kışlık giyim alıyorum. yoksa eve tıkanıp kalacaz. daha bir çok tur fotosu atmayı planlıyorum.(düz fotolar atacam inş:))

TSigalko

Üye
Tepki
21
Bisiklet
Carraro
Fotoğrafların yamuk olması dışında her şey iyi, Oltu'dan selamlar :)

• Beğen