erzincan bisiklet topluluğu(erbit)

semih24

Aktif Üye
Tepki
283
[IMGMerhaba sevgili arkadaşlar,
Pazar gezilerine devam ediyoruz… Yine bugün Ergan AVM’de buluşuyoruz. Saat 10 demiştik ama 10:30 kadar beklememize rağmen ancak 3 kişi olabildik… Sefa Hocam, Murat Hocam ve ben Semihoca bazı arkadaşlarında gelmesini bekliyorduk ama sanırım müsait olamadıklarından gelemediler. Biz de 3 kişi yola çıktık. Rotayı düşününce Kemah yolu, Beytahtı olarak düşündük ve yola koyulduk…
(link)
Havanın kötü olacağını sanıyorduk, çünkü bir evvelki günden havanın yağmurlu ve rüzgarlı olacağını söylüyordu. Bende fazla açılmayalım diyordum ama yola çıkılınca hava gayet güzel olduğuna şahit olduk. Fakat rüzgar söylenen gibi oldu. Güneyden ve sıkıcı idi. Güneşin güzelliği olayı telafi ediyordu.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Arkadaşların beni düşünüp rampalı yol seçmemeleri beni ziyadesiyle mutlu etti. Yol rüzgara rağmen yine çok keyifli. Yol boyunca çeşitli köylerden geçiyoruz ve bunlardan bir tanesi de Söğütözü köyü. Bu köye ilk olarak sevgili Serkan Taşdelen (çok sevgiler, seni çok özledik) kardeşim ile gelmiştik ve çok beğenmiştim… Bu köyden Erzincan şehir manzarasını çok hoştu.
(link)
(link)
(link)
Kemah yolu, karasu nehri eşliğinde akıyor. Yol manzaraları harika bisiklet üstünde. Hele bu yol bir ay sonra daha güzel olacak… Yeşiller artacak, ne keyifli olur be… Zaten arkadaşlarla Kemah turu planları yaptık, nasipse…
(link)
(link)
(link)
20 km de yeter deyip geri dönme kararı alıyoruz (benim yüzümden). Rüzgâra güvenemiyorum, Dumanlıyı az geçmişken…
(link)
(link)
(link)
Yol üzerinde mavi göl denilen yere gelip dinmeye karar veriyoruz. Göl manzarası müthiş. İnsanını gidesi gelmiyor. Murat Hoca ilk kez görüyormuş, çok beğeniyor. Beğenilmeyecek gibi değil ki, zaten arka tarafıda karasu nehri.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Yaklaşık 15 dk. dinleyip yola koyuluyoruz…Tabiatın uyanışı, doğanın güzelliği insanın ruhuna başka bir rahatlık veriyor. İnsan bisiklet turlarında doğa güzelliğine sonuna kadar doyuyor. Hele hafta içi bizim gibi beton daireler içinde geçiren insan hafta sonları turları bize diğer hafta için müthiş enerji veriyor. Arkadaşlarla bunu hep söyleriz ve şundan eminiz ki çalışma performansımızı çok olumlu etkiliyor. Hafta sonunu iple çekiyoruz gerçekten… Ayrıca bisiklet dostlukları da çabası… Neyse, çok güzel dönüş yolculuğu oluyor. Çünkü rüzgar arkamızdan esince tabi…
(link)
(link)
(link)
(link)
Çok keyifli geçen turu saat 13:00′e doğru noktalıyoruz. Bu turda beraber olduğumuz bisiklet dostlarının ayaklarına sağlık… Yeni turlara…
Tur bilgileri:
Güzargah: Erzincan-Beşsaray-Beytahtı-Dumanlı-Erzincan
38.15 km – 2 saat 10 dk.
]www.erzincanbisiklet.com

Scudo