Erzincan Atatürk Kent Ormanı Gezisi..

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Merhaba Arkadaşlar. Bu pazar havanın kötü olması yine beni durduramadı. Tabiki her zamanki gibi yalnızdım. Tarihin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı olması dolayısı ile Atatürk Kent Ormanına gezi düzenledim. Daha önce hiç gitmemiştim. Yoldan geçiyordum ama Kent Ormanı biraz iç tarafta kalıyordu. Onun için hiç gitmemiştim. Ama sonradan ne kadar geç kaldığımı anlamış oldum. Biraz daha uzatmadan fotoğraflarıma geçiyorum. Hava kötü olduğu için evden çıkmama kararı almıştım. Ama öğlene doğru hava biraz açar gibi oldu. Güneş hafiften yüzünü gösterdi ve bende hemen dışarı attım kendimi. Sivas yönüne doğru ilerliyorum. Hava tekrar kötüleşti. Hafif hafif yağmur atmaya başladı ama ben çıkmıştım bir kere yola. Dönüş yok. Rüzgar Ender Abiminde hep dediği gibi karşımdan esiyordu. Bence bunu atasözü yapmak gerekir. 19. Km sonunda Atatürk Kent Ormanı Girişine geldim. Buraya gelmem yaklaşık 1,5-2 saat sürdü. Ortalama 15-18 km hızla ilerleyebildim.

Mustafa Kemal ATATÜRK'ün çok güzel bir sözü. Kent Ormanına giriş yolu. Büyük çakıl taşlardan olduğu için bisikletle ilerlemek biraz güç oluyor. Ve hala yol yapım çalışmaları devam ediyor ve Ormanın giriş kapısı. Atatürk Orman Parkı kapısı. Normal Memur mesaisi hakim. Sabah 08:00 'de açılıyo Akşam 17:00'de kapanıyor. Bu da ağacın Hikayesiymiş arkadaşlar. Okumanızı öneririm. Orman içinde birçok hayvanın heykeli var. Malum küçük orman olunca gerçeğini görmek biraz zor. Ormanda birçok parkur mevcut. Bisiklet yolu bunlardan birisi. Ama sezon bittiği için orasıda tadilatta. Bu güzel parkurda biraz dolaşıyorum. Çok güzel kamelya. Tüm bisikletçiler orada soluklanmak ne güzel olurdu ama. Gelsin çaylar. Çok güzel oturmak için ağaca yer yapmışlar. Hayran kaldım. Ben ağaçtaki yere çıkınca AYI peşimden geldi ama oradan fazla yaklaşamadı. Korktu tabi benden. Ben de bikaç karede yer alayım ama değilmi? Ayı bişeycik yapmadı bana. Sonradan dost olduk. Güzel bir yapı. Dağ Evinin duvarındaki yazı ve Atatürk. AYI ile dost olduk. Bakın beraber fotoğraf bile çekildik. D100 karayolu ve Atatürk Kent Ormanından görüntü. Eve dönmem yaklaşık 30-40 dakikamı aldı. Dönüş hızım 30-35-40 arasında değişti durdu. Erzincan'a giriş. Bir pazarı daha böyle geçirdim. Darısı yeni pazarlara. Gezimi zaman ayırıp okuduğunuz için hepinize teşekkür ederim.

Sevgiler...

Scudo

otec

Forum Bağımlısı
Tepki
712
arkadaş hiç resimlere bile bakacak vaktim yok. çok geç oldu yatma vakti
artık yarına;)

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Serkan 'cığım merhaba

Gene tek başına, gene güzel bir gezi yapmışsın. Bu kadar güzel bir yeri, çok geç tanımışsın. Ama nihayet gezip tanımış ve bizede aktarmışsın.
Çok güzel yerler, hele ağacın başından geçenler çok ilginç.
Ama birden korktum. Ayı çıkmış karşına sandım. dikkat et, ayı , mayı çıkmasın oralarda. Bak bunlar köpeğede benzemezler. Sonra başımıza iş almayalım.
Bisiklet parkuruda süpermiş. Tam gezmelik.
Rüzgarda gene yapmış yapacağını. Bisikletçinin kaderi. Nereye gidersen git, rüzgar hep karşından eser.
Gezini bizede aktardığın için çok teşekkür ederim.
Sana, neşeli, mutlu, bol pedallı günler dilerim.
Hoşçakal.

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Murat Abi, Yasin ve Nuri kardeş çok teşekkür ederim. Fotoğraflarımı beğendiğinize sevindim.. Elimden geldiği kadar çekiyoruz işte. Siz abilerimize, kardeşlerimize sergilemek için.

Sevgiler...

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
@Ender Alıcıoğlu

Evet Ender Abi hep kızdım kendime daha önce niye gelmedim diye.. Gördükten sonra çok beğendim. Sizlerde inşallah beğenmişsinizdir.
Evet Ayı'yı ilk başka bende gerçek sandım ama dikkatli bakınca anladım.. Birde orada çalışanlar vardı. Gerçek olsa kaçarlardı herhalde diye düşündüm.:D

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu

no_name

Daimi Üye
Tepki
198
İsim
mesut
Bisiklet
Bianchi
serkan bravo kardeşim herşeyiyle güzel bir gezi ama bir dahaki gezinde karlı dağların resimlerinide bekliyoruz :D

• Beğen

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Serkan hava kapalı olmasına rağmen yine güzel bir tura imza atmışsın.Paylaşımın için teşekkür ederim.Barent'ler biraz dik durmuyormu?Sen rahatsan kullanımın iyiyse problem yok.Kendine iyi bak.

• Beğen

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
Bisiklet seçimi ve kadro ölçüsünde bizleri dinlediğin için pişman olmayacağını biliyordum. Asfaltın dışına çıktığında da özgürlüğünden ve sürüş keyfinden ödün vermeden yol almaya devam edebileceğin güzel bir bisikletin var artık.

Harika gezi olmuş, eşsiz doğa içerisinde bol pedallı saatler geçmiş. Ziyadesiyle oksijene doyulmuş

Antrenmanlarına asla ara verme, biz İstanbul'da kısıtlı zamanlar ve imkanlarda yapabiliyoruz. Erzincan'da olmanın avantajını sonuna kadar kullan bence.

Değişik mekanlarda, gezilerinin devamını dilerim Serkan'cım.

• Beğen

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
yahu Serkan, şu Erzincan'ın bu kadar güzel olduğunu hiç bilmezdim. Yine harika yerler bulmuşsun. İl Turizm Müdürü çalışmalarına bakıp biraz feyz almalı bence, adamlar bu işten maaş almalarına rağmen senin yarın kadar tanıtım yapamıyorlar ayrıca Seni Erzincan şehrini tanıtma ve sevdirme elçisi ilan etmeleri lazım. Seni canı gönülden tebrik ediyorum... Sağlık ve esenlikler dileklerimle

• Beğen

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
@H.Can DEMİREL

Yorum yapmaktan kaçındım gerçi, kişiye göre değişebilir bu açı sorunsalı ama.. Bence de biraz dik olmuşlar Serkan kardeş.

Doğru açı için; dik ve biraz uzunca bir bayırda test etmeni tavsiye ederim.. Mesela Ahmediye Yaylasına çık bir ara, ama arkaya da şöyle 20-25kg.lık çanta filan at.. Tam test olsun.

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
@H.Can DEMİREL

Öncelikle Teşekkürler Can Abi. Barend'ler konusu tabi kullanıma bağlı olarak değişir. Ben mesela ellerimi dayayarak kullanıyorum. Ama biraz daha indirerek kullanıcam. Farkı görebiliriz. :D O zaman size ayrıntılı olarak anlatırım..:D:D
Görüşün için teşekkürler Can Abi..

Sevgiler...

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
@Serkan Taşdelen
Rica ederim kardeşim Özcan arkadaşımında yazdıklarını dikkate alırsan dahada iyi olur.Sanırım birkaç tur sonunda doğru açıyı rahatlıkla bulursun.Kendine iyi bak...

Necati Bilgen

Daimi Üye
Tepki
793
Serkancığım sağlığın oldukça havayıda güzel buldukça sadık arkadaşın BİSİKLETİNE binmeye devam et. Bizlerede gezilerini aktarırsan hem oraları tanırız hemde seninle irtibatımız kesilmez.
Sana sağlıklı bol pedallı günler, Ailenede Sevgiler..

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
@Özcan

Evet karar verilmiştir. Abilerim sizin dediğiniz gibi yapıcam. Yarından tezi yok Barend'ler aşağı çekilecektir. Ayrıca Özcan Abi yazdıkların için teşekkürler.. Aralıksız devam ediyoruz abicim. Yaza formda girmemiz lazım. Ahmediye Geçidi antrenman için çok güzel bir yer. Çık in yeter vallaha. Çantalarıda alayım ondan sonra vururum kendimi Ahmediye'ye.

Sevgiler.

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
@Necati Bilgen

Necati Amcacım çok haklısınız tek sadık arkadaşım BİSİKLETİM. Onunla iken çok mutluyum. Keşke hep birlikte olsam. Şehir hayatını hiç sevmiyorum. Sürekli kendimi dağlara, taşlara, şehirden uzak yerlere atıyorum. Güzel yerler görüyorum ve bunları sizlerle paylaşmaktan büyük zevk alıyorum.
Ellerinden öperim Necati Amcacım..

Sevgiler...

@tırt kaptan

Fırat Abicim bende buraya gelmeden bu kadar güzel yeri olduğunu bilmiyordum..:D:D Gezdikçe başka başka yerler buluyorum. Ve onun için her hafta farklı yerlere gidiyorum. Ve hep dediğim gibi; KEŞFETMEK İÇİN BAKIYORUM..

Sevgiler...

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
Serkan abim fotograflar ve anlatim yine super:) Erzincan'a bir kez gittim ama icinden gecip yola devam etmistik o yuzden cok da tanimiyorum sehri ama sayende her kosesini ogrendim:) Erzincan'a gelsem yol bulmakta hic zorlanmam heralde sagolsun fotograflarinla Erzincan'in her kosesini gezmis gibi hissetmeye basladim kendimi:)

• Beğen

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
Serkan bu ne azim, bu ne istikrar. Katılan olmasa da son sürat gezilere devam ediyorsun. Helal olsun valla. Ancak fotolara bakarken bir hüzün kapladı içimi. Şurda ne güzel çay içilir demişsin ya. Ben hep kalabalık gruplarla gitmeyi tercih ediyorum. Tek başıma hiç uzun tura çıkmadım. Kakiri kikiri çay muhabbetlerine alışkın olduğum için senin orda tek başına kalman beni hüzünlendirdi. İnşallah ilerde yanına bisikletçi arkadaşları takarsın da muhabbete doyamazsın...

• Beğen