Erzin İsos Antik Kenti Turu

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında OsmaniyeRehber tarafından paylaşıldı.

 1. OsmaniyeRehber

  OsmaniyeRehber Forum Bağımlısı

  Yaş:
  38
  Kayıt:
  3 Mart 2015
  Mesajlar:
  726
  Beğeniler:
  762
  Şehir:
  Osmaniye
  Adı:
  ibrahim
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  Osmaniye Bisiklet derneği (OBİS) ,Ceyhan bisiklet derneği (CEYBİS) ,Dörtyol ilk kurşun bisiklet derneği ve ev Sahibi Erzin Bisiklet derneğinin katılımıyla bölgemizde kazı çalışmaları devam eden Erzin İsos Antik kenti buluntularına gezi düzenlendi.Bu dört dernekten 40 bsiklet sever etkinliğe eşlik etti.Osmaniye de saat 8 de dernekte toplandık ve etkinliğe katılan 11 arkadaşımız ile hareket ettik.
  Buluşma noktamız Erzin Tren İstasyonuna ilk olarak biz geldik ve diğer bsiklet dernekleriin beklemeye başladık.Beklerken bir kaç fotoğraf çektirdik.Daha sonra diğer bisiklet topluluklarının gelmesiyle beraber tanışma ve toplu fotoğraf çektirdik.Antik kentin bulunduğu yer Tren istasyonuna çok yakın , yaklaşık 1 km sonra Antik kente ulaştık ve kazı çalışmalarında görevli arkadaşımız Serhat Baykara bizlere Antik kent ile ilgili bilgi verdi.Kazı çalışmalarında ortaya çıkarılan Odea ilgili Serhat arkadaşımız bizlere bilgi verdi.Odea :Tiyatronun küçüğü , yani prova çalışmalarının yapıldığı mini tiyatro diyebiliriz.Kent merkezinin az ilersinde büyük bir tiyatro bulunmakta,tiyatronun çok küçük bir kısmı gün yüzüne çıkarılmış durumda ve yine odea ve kentinde büyük bir kısmı şu anda toprak altında çıkarılmayı bekliyor.Kazı çalışmaları daha önce tamamlanmış bir de Roma hamamı mevcut ve roma hamamının odaları diğeryerlere göre daha sağlam durumda.
  Roma hamamının ısıtma odaları görülmeye değer ,resimlerde görülen tuğla bloklar etrafında ateş yakılarak ısıtıldığı ve yan tarafta bulunan odalardan su bu ısınmış tuğlalara gönderiliyormuş ve bu sayede sıcak su ve buhar elde ediliyormuş.

  Vakit epey ilerlemiş ve gerçekten çok acıkmıştık Öğle yemeğimizi Özsoy restoranda yedik ,aileniz ile yemek yiyebileceğiniz güzel bir mekan.Yemek yerken sohbet etme imkanı bulduğum grubumuzun doktoru Umur Gürsoy hocamdan bsklet sporuyla ilgili güzel paylaşımlarımız oldu.20 yıldır bisklet sürdüğünü ve bisiklet sporunu tur biskletciliği şeklinde yaptığını söyledi.En son Yunanistana gittiğini ve Türkiye de şehirler arası bir çok tura katıldığını söyledi.

  Etkinliğe Katılan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.Ayrıca Etkinliğin ev sahibliğini yapan ERZİN bisiklet derneğine konukseverlikleri nedeniyle hususi teşekkürlerimi sunarım.Ayrıca Antik kent ile ilgili bilgiler veren tur rehberliğini üstlenen Serhat Baykara beye çok teşekkürler.

  Bu gezimizi ve yaptığım tüm gezileri bir blog sayfasında yazıyorum.Bu gezinin blog sayfamdaki yazısı ise şu adreste mevcut. Blog sayfama tıklarsanız memnun olurum.Teşekkürler.
  Bisiklet gezilerim: Erzin İsos Antik Kenti Turu   

  Ekli Dosyalar:

 2. dkelleci

  dkelleci Aktif Üye

  Yaş:
  39
  Kayıt:
  27 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  121
  Beğeniler:
  89
  Şehir:
  Kadirli
  Adı:
  Doğan Kelleci
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  Bugün ben de katılımcılardan Fatih Garcı arkadaşımız sayesinde haberdar oldum. İlerde umarım ben de bu tür etkinliklere katılmayı iple çekiyorum.
   
 3. #3
  OsmaniyeRehber

  OsmaniyeRehber Forum Bağımlısı

  Yaş:
  38
  Kayıt:
  3 Mart 2015
  Mesajlar:
  726
  Beğeniler:
  762
  Şehir:
  Osmaniye
  Adı:
  ibrahim
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  DK-BARCA bekleriz kardeş hatta bir gün biz kadirliye geliriz kısmetse :)
   
  dkelleci bunu beğendi.
 4. formosa

  formosa Yeni Üye

  Kayıt:
  27 Nisan 2013
  Mesajlar:
  7
  Beğeniler:
  3
  Şehir:
  Kadirli
  Bisiklet:
  Cube
  @dkelleci Bir yıl önce adım geçmiş Doğan Hocam, yeni görüyorum. Akşamki sucuk turunu kaçırma. Turu kaçırsak da sucuğu kaçırma, ne yap et gel.
   
  dkelleci bunu beğendi.
 5. dkelleci

  dkelleci Aktif Üye

  Yaş:
  39
  Kayıt:
  27 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  121
  Beğeniler:
  89
  Şehir:
  Kadirli
  Adı:
  Doğan Kelleci
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  @formosa Turu da sucuğu da kaçırmadık ama sizi göremedik hocam. :)
   

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-1_9-3-58.png
Şöyle bir hizmet olsa, iyi olmaz mıydı? - Katılacağımız yarış parkurunun tüm detaylarını biliyoruz. Diyelim ki, organizasyon bu parkuru internet sitesinden paylaştı veya geçen yıl bu parkurda...
pic4-depo5percent-data-zoom-section.jpg
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...
anzac.png
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...