Erhan Tuncel karara itiraz etti

Tepki
10
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği kararın ardından duruşma Savcısı Hikmet Usta mahkemeye 2 sayfalık dilekçe sunarak gerekçeli karar hazırlandıktan sonra karara itiraz edeceğini belirtip, itiraz süresinin durdurulmasını talep etmişti. Mahkemenin kararı ile Dink cinayeti davasından beraat ederek Mc Donald’s patlamasına ilişkin 10 Yıl 6 ay hapisle cezalandırılan Erhan Tuncel avukatı aracılığı ile karara itiraz etti.
Erhan Tuncel davanın karar bağlanmasının ardından cezaevinde kaldığı süre göz önünde bulundurularak tahliye edilmişti.
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ne başvuran Tuncel’in avukatı Erdoğan Soruklu, Tuncel’in patlamaya ilişkin aldığı cezaya itiraz etmek için gerekçeli kararı beklediklerini ifade ederek, itiraz sürelerinin durdurulmasını talep etti.
Dava kapsamında ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılan Yasin Hayal de avukatı aracılığıyla karara itiraz etti.
Öte yandan, mahkemenin kararında 12 Yıl 10 ay hapis cezası verilen Ahmet İskender ile 12 yıl hapis cezası alan Ersin Yolcu’nun da karara itiraz ettikleri öğrenildi.
İskender ve Yolcu’nun avukatları aracılığı ile mahkemeye sundukları dilekçelerinde itiraz sürelerinin dondurulmasını ve gerekçeli karar çıktıktan sonra itiraz edeceklerini belirttikleri öğrenildi.
Sanıkların yanı sıra Dink Ailesinin avukatlarının da itiraz dilekçelerini mahkemeye sundukları öğrenildi.

http://www.habermedya.com/wp-content/uploads/Dink-Davas%C4%B1-Sonucland%C4%B1.jpg

Kaynak:(link)/

Scudo

Şafak Atilla Akpınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.587
Bisiklet
Trek
Ben anlamadım şimdi..Ne oldu basitçe anlatcak biri var mı?özellikle ermeni biri değil bir Türk vatandaşı öldü diyen arkadaşlardan bir açıklama istiyorum