Ereğli'den Sinop'a

mehmetbulak

Ultra Bisiklet Yarışçısı
Tepki
523
İsim
Mehmet Bulak
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
4 Kasım Perşembe günü sabah yola revan olup yokuşları aşa aşa 7 Kasım Pazar günü Sinop'ta olmayı planlıyorum. Bu yolu ilk defa gideceğim. Çoktandır bu yolu gitmeyi istiyordum ve erteleyip duruyordum. Dün daha neyi bekliyorsun deyip Perşembe günü yola koyulmaya karar verdim.

2 hafta önce Sakarya'dan Ereğli'ye kadar olan yolu geldim. Keyifli bir sürüş oldu. Şimdi kaldığım yerden yola devam.

İstanbul'dan otobüs ile Ereğli'ye gideceğim, Sinop'tan da uçak ile İstanbul'a geri geleceğim.

Planı aşağıda tablo olarak paylaşıyorum.

TARİHGÜNROTATOPLAM KMARA MESAFETIRMANIŞ
4 Kasım Perşembe1Ereğli - Amasra128 km128 km2,400 m
5 Kasım Cuma2Amasra - Doğanyurt268 km140 km3,330 m
6 Kasım Cumartesi3Doğanyurt - Ayancık393 km125 km2,420 m
7 Kasım Pazar4Ayancık - Sinop455 km62 km950 m

Tecrübeli arkadaşlardan, abilerden, çıkar mı bilmem ablalardan yorumlarınızı bekliyorum.

Scudo

mhmtp

Daimi Üye
Tepki
472
İsim
Mehmet Pehlivan
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Mesafelere bakacak olursak sanırım kamplı bir tur değilde konaklamalı bir tur olacak gibi. Size tavsiyem gitmeden bir gün önce gideceğiniz bölgeden yer ayırmanız olacak.

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzel bir tur olmasını diliyorum , kazasız belasız inşallah.

2.gün epey yoracak en uzun km ve tırmanış ile . Pedalınıza kuvvet , resimleri bekliyoruz .

five

Part time turcu
Tepki
3.962
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,

Çok güzel bir rota. Ben de epey zaman önce, yolların çoğu yenilenmemişken geçmiştim.

Kondisyon durumunuzu ve tecrübenizi bilmeden yazıyorum. Yanlış bir değerlendirmem olursa lütfen affedin. Benim etaplarımdan biri Cide-İnebolu arasıydı. (104 km.) Maksimum 300 m.'ye çıkan yol toplamda 11 zirve ile 3300 m.lik bir yükselme sunuyor. Amasra-Doğanyurt arasını bu açından değerlendirmenizi öneririm. Öncesi de epeyce inişli çıkışlı, çok keyifli bir yoldu.

Konaklama için Doğanyurt'u düşünüyorsanız benim zamanımda çok alternatif yoktu.

Şİmdiden kazasız ve keyifli turlar dileriim.

Selamlar

five

a.erkan

Forum Demirbaşı
Tepki
790
İsim
Erkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
çok güzel coğrafya. ilk defa geleceğiniz için tadını çıkarmaya bakın. tadını çıkarmak için de nacizane tavsiyem, imkan varsa 1 gün uzatın. amasra-cide arası 1 gün için daha ideal. doğanyurt ta 1 tane pansiyon vardı hala duruyorsa, ama cide,inebolu,çatalzeytin gibi yerlerde konaklama sıkıntısı olmaz. 1 gün daha araya atıp, ikinci ve üçüncü günün mesafeleri kısaltabilirseniz çok daha fazla zevk alacağınız garanti.

mehmetbulak

Ultra Bisiklet Yarışçısı
Tepki
523
İsim
Mehmet Bulak
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mesafelere bakacak olursak sanırım kamplı bir tur değilde konaklamalı bir tur olacak gibi. Size tavsiyem gitmeden bir gün önce gideceğiniz bölgeden yer ayırmanız olacak.
Bu havada kamp işi ile ilgili risk almak istemedim hocam. Malum geceler soğuk oluyor. O yüzden konaklamalı yapma kararı aldım.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim
Merhaba,

Çok güzel bir rota. Ben de epey zaman önce, yolların çoğu yenilenmemişken geçmiştim.

Kondisyon durumunuzu ve tecrübenizi bilmeden yazıyorum. Yanlış bir değerlendirmem olursa lütfen affedin. Benim etaplarımdan biri Cide-İnebolu arasıydı. (104 km.) Maksimum 300 m.'ye çıkan yol toplamda 11 zirve ile 3300 m.lik bir yükselme sunuyor. Amasra-Doğanyurt arasını bu açından değerlendirmenizi öneririm. Öncesi de epeyce inişli çıkışlı, çok keyifli bir yoldu.

Konaklama için Doğanyurt'u düşünüyorsanız benim zamanımda çok alternatif yoktu.

Şİmdiden kazasız ve keyifli turlar dileriim.

Selamlar

five
Hocam Doğanyurt'ta öğretmenevi var gözüküyor. Yakınlarda yani öncesinde veya sonrasında da yakınlarda çok yer alternatif yok gibi. O yüzden Doğanyurt konaklama için ideal diye düşünmüştüm.

five

Part time turcu
Tepki
3.962
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu havada kamp işi ile ilgili risk almak istemedim hocam. Malum geceler soğuk oluyor. O yüzden konaklamalı yapma kararı aldım.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

Hocam Doğanyurt'ta öğretmenevi var gözüküyor. Yakınlarda yani öncesinde veya sonrasında da yakınlarda çok yer alternatif yok gibi. O yüzden Doğanyurt konaklama için ideal diye düşünmüştüm.

Merhaba,

Öğretmenevi varsa çok iyi. :) Ayrıca pansiyon alternatifi olması da önemli. Doğanyurt sonrasında İnebolu'ya 30 km. kalıyor. Benim tur zamanımda (yolun durumunu da bildiğimden) önceliği Doğanyurt'a vermiş ama yer bulamayıp devam etmiştim. Çok keyifli ve güzel bir yol.

Su veya yiyecek konusunda sorun olacağını düşünmüyorum. Çok uzun yokuşlar olmadığı için su konusuna dikkat çekmeye gerek görmedim. Ama bir yokuşun sonunda, karşıda, yaklaşık yarım ya da bir saat sonra devam edeceğiniz yolu görerek inişe geçmek de ilginç bir duygu. :)

Şimdiden kolay gelsin.

Selamlar

five

Son düzenleme: