Epicon X2 mi TORA SL mi?

Tepki
1
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar,

Bisikletimin ön amortisörünü değiştirmeyi düşünüyorum. 2012 model CRP-710 üzerinde standart gelen XCM gidondan kilitlemeli maşa mevcut. Başlıkta da belirttiğim gibi 2 maşa arasında kaldım. Epicon mu yoksa Tora mı?

Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler

Scudo

M.Bulat

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Cannondale
torayı iki sene kullandım bana mısın demedi. ikinci el fox maşalarada bakabilrsiniz epiconu çok duydum gördüm fakat deneme şansım olmadı

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
X2 ise epicon tercih edilebilir. Uzun çalışma mesafesi var sonuçta. Ki ayarlamak mümkün :)

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
Bende bu iki maşa arasındayım.
Epicon 500gram civarında daha hafif. Bende XCM kullanıyorum ve 2.7 kg.
Epiconla 1.1 kg, tora ile 600gr civarı bir hafifleme yakalanacak.
Ancak çalışma hasasiyetleri hakkında bilgim yok ki en merak ettiğim kısmı.
İzlemedeyim :)

Tepki
1
Bisiklet
Carraro
@M.Bulat ikinci el temiz bulabileceğimiz (fox) herhangi bir yer var mıdır?

@Çağrı Fatih Yamalı Tora SL Epicon'a göre daha uygun fiyatta şu anda. Ne yapsam bilemedim.

Aslında Epicon düşünmekteyim. Kullana arkadaşlar varsa en azından önerme yapsalar Tora mı Epicon mu?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çok farklı maşalar bunlar.

Suntour firmasının tüm maşa modelleri sinir bozucu şekilde minik bir boşluk yapıyor. Kullanıma bir zararı yok. Ama titiz bir kullanıcıysanız boşverin derim Epicon için.
Tora da diğerine oranla daha ağır fakat çok çok daha sağlam. Ama Epicon adar hassas değil.

Hassas ve daha performanslı bir maşa isiyorsanız Epicon X2 çok ekonomik bir tercih. Uzun ömür, sağlamlık isterseniz Tora alınmalı.

Benim fikrim, Suntour firmasını tercih etmem.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Hafiflik önemli bir etken. Diğer farklılıklar önemli bir fark ortaya çıkaramıyor anladığım. O nedenle bence Epicon.

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
O epicon çok pahalı yalnız, o fiyattan daha uyguna Rockshox Recon Gold TK havalı maşa alabilirsiniz Erdoganlardan. Telefonla arayip pazarlık yaparsanız indirim yapiyorlar

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
@Ahmet Faruk Eğit Tabi, doğru. Fiyat da önemli bir etken. Ama bu bisiklet işinde ağırlık gerçekten de önemli bir konu...

Yoldakiseruven

༼ ºل͟º ༽🧌
Tepki
1.261
İsim
Lemi Dolunay
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Manitou masalar nasıl?

Tepki
1
Bisiklet
Carraro
@Ahmet Faruk Eğit maalesef evet pahalı. Türkiye de başka sitede bulamadım. Recon ile Epiconu kıyaslayabilir miyiz peki? Yani Recon daha mı üst seviyedir?

@BF Okuru Evet uzun ömürlü olması gerekli. Sonuçta sürekli amortisör değiştirmeyeceğiz. Almışken biraz iyisi olsun :) Suntour maalesef belirttiğiniz gibi.

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
400 lira civarindayken epicon tam bir f/p ürünüydü. Çok araştırdım, çok aradım bulamadim Türkiye'de.

Ben de Erdoganlardan Rockshox Recon Gold TK havalı maşa aldim o günkü fiyatindan biraz indirimli şekilde. Rockshox tabiki çok kaliteli, ufak da olsa kaçırma yok. Fiyatina göre mükemmel bir hassasiyeti var. Havalı maşa arayanlara tavsiye ederim.