Epİcon havali maŞa seÇİmİ

Enes nlfr

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Bianchi
EPICON-X2 mi yoksa EPICON HAVALI MI ?
evet arkadaşlar arasında fark nedir acaba bilen varmı ?

Scudo

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
Epicon havalı diye bir model görmedim duymadım.Epiconlar zaten havalı yenileri :),Epicon x2 neysede diğerinin modelini bulursan ona göre yorum yapalım :)

Enes nlfr

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Bianchi
(link) hocam normal epicon havalı bunlar. Bende x2 ile arasındaki fark sordum :)

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
şimdi bakdımda anlamıycak cok fazla bişi yok. normal epikon dediğiniz 2010 model. x2 2012 model. son modeller her masada biraz daha hafifletilmiş biraz daha geliştirilmiş oluyor. aralarında cok fiyat farkı yok ve indirime mağruz kalmıs bence 2012 olanı alın aradaki fiyat sizin icin sorun değil ise. x2 1692 gr. cok güzel agırlık diğeri 1780 gr. bence 45 tl fark 100 gram için ödenir.

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
Bende x1 RO-R lite ile x2 RL-R lite modeli arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim. X1 daha hafif fakat gidondan kilit yok. X2 gidondan kilitleme var ve renk uyumu bisikletimle daha uyumlu fakat 100gr kadar daha ağır.

Metin Güler

Daimi Üye
Tepki
320
Bisiklet
Scott
Yeni Epicon X1 - 100mm kullanıyorum, konuyu görünce ekleme yapmak istedim;
Maşanın beraberinde gelen gidondan kilidi mevcut. İnternette araştırdığım kadarıyla da bu modeli 1620 gr olması gerek. Görsel olarak fikir vermesi açısından maşamın fotoğrafların paylaşıyorum:
(link)
(link)
(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yeni konu açıp forumu kirletmek istemediğim için bu konuya yazmak istedim.Bende uzun süredir sınavlardan dolayı piyasayı takip edemiyordum fakat erdoğanlarda epiconda indirim görünce sizlere sorayım dedim.(link) bunu mu alayım yoksa bu paraya daha iyisini bulabilirmiyim?Açıkcası bisiklet hafiflesin diye almak istiyorum :) Jant setleri ucuz olsa önce onu değiştircemde malesef onlar pahalı :D Fakat şöyle birşey var, suntour un sitesinde bu modeli tıklayınca x1 modelinin özellikleri açılıyor ve internette yabancı sitelerde 1720 gr tarzı ağırlık ile 140mm filan diyor.Erdoğanlardaki mi doğru, diğerlerininki mi? Kafam karıştı.Benim bisikleti alırken içinden çıkan merida klavuzunda 100mm yazıyordu amortisör uyumu.TFS 100d(2010)

CevdetÖZTÜRK

Aktif Üye
Tepki
44
suntour sitesine güvenme çünkü güncel değil . resimler through axle front hub, katalog lar 2010 dan kalma...