Engelsiz Pedal Festivali

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Ender Piyale tarafından paylaşıldı.

 1. Ender Piyale

  Ender Piyale Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  246
  Beğeniler:
  73
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Selamlar;

  Bu akşam aşağıdaki gibi güzel bir etkinlik var.

  https://www.facebook.com/events/496351173817980/

  İçerik ve diğer detaylar için aşağıdaki yazıyı okuyunuz.

  21.00 "Stand-up" (Alpay Erdem)
  21.30 "Aylin Şengün Taşçı"
  22.00 "Karadeniz Rock" (ÇİMA)
  22.30 "Teatral Rock" (Beyoğlu Kumpanya)
  23.00 "Rock" (DEJA-VU)

  Nur Banu Molla sunacak!
  (Dejavu yeni albümündeki şarkıları ilk kez bizim için söyleyecek, gaza gelip 00.00'ye kadar hız kesmeyebilir.)  Olay şu,
  2011 Nisan ayından bu yana Hollanda tipi kasalı bisiklet ile engelli çocukları dolaştırıyor, onların bir günlüğüne "makam şoförü" oluyoruz. Mimari engeller veya mahalle baskısı gibi birçok nedenden dolayı evlerinden çıkamayan engelli çocukların bisikletle eğlenmesini, sosyalleşmesini amaçlıyoruz. Psikologlar ile birlikte çalışıyoruz, hatta geliştirdiğimiz sisteme "Bisiklet ile Terapi" adını verdik. Daha sistemli olsun, daha çok bisiklet alalım, bir sürü gönüllü makam şoförümüz olsun, zamanla büyük bir gönüllülük organizasyonuna dönüşelim umuduyla dernek olduk!  "Bronx "da öyle bir gece düzenliyoruz ki, Mevzu çok büyük! Öncelikle mekan şahane! Ses sistemi duvarları inletiyor, Saund Check'ler gündüzden yapılmış olacak; Her grubun/sanatçının arasında 5 'er dakika sessizlik yaşanacak, o esnada da mekana yayılmış perde ve televizyonlarda bisikletle ilgili çok güzel filmler izleyeceğiz.


  GİRİŞ 20 LİRA


  Konsere yaya geliyoruz, ama arzu eden bisiklet ile de gelebilir, bisikletlerinizin güvenliği için he rtürlü önlem alındı.

  Anadolu yakasında "perşembe akşamı bisikletçileri" o günkü sürüşlerini konser alanına gidilecek şekilde düzenlendi. Buna göre Kadıköyde 19.45'de iskele önünde toplanarak, 20.00'deki vapurla Kadıköy'den Karaköy'e geçilecek. Bankalar caddesi üzerinden İstiklal'e çıkarak BRONX 'a sürülecek.

  Kabataş'tan 00:20 'ye kadar 15 dakikada bir sefer var. 23.45'de BRONX'dan ayrılıp, toplu sürüşle Kabatş'a geleceğiz, Motorla Üsküdar'a geçtikten sonra, Maltepe'ye kadar herkesi evine bırakacağız. Sikıntı yok!