Enerjiye pedal-ege'den güney'e bir doğa yolculuğu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Emirhan Kılıç tarafından paylaşıldı.

 1. Emirhan Kılıç

  Emirhan Kılıç Atölye 25,4 Bisiklet Dükkanı

  Kayıt:
  31 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  307
  Beğeniler:
  131
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Emirhan KILIÇ
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Delta Bisikletsponsorluğunda, Bisikletim ve ben, Ege'den Güney'e doğru bir doğa yolculuğunda enerjinin götürdüğü yere gidiyoruz...


  Beni bu tura çıkaran başlıca sebeplerden biri geçen yıl Haziran ayında yaptığım motosiklet turum. Motosiklet turumda İstanbul’dan başlayıp Çanakkale’ye gitmiştim. Çanakkale’ye 20 km kala benzinim bitmişti. Cebimde param vardı ama benzin alacak hiçbir yer yoktu. Otostop ile benzin benzin almaya gitmiştim. Koca tur boyunca yaşadığım bu otostop yolculuğunda insanların saf temiz ruh hallerini görmüştüm. Yardımcı olabilmek için onlar da en az benim kadar heyecanlanmıştı, turum bitmiş ve ben eve dönmüştüm.

  Yaşanan bütün güzellikler unutulsa da otostop yolculuğumda geçen diyaloglar, insanların yardım etme çabaları hala aklımdaydı. Aynı durumu nasıl yaşayabileceğimi düşünürken konuyu Ulaş Baydar’la paylaştım. Tam da bu sırada Enerjiye Pedal’ı projeleştirdim. Delta Bisiklet’in maddi ve manevi sponsorluğu bu noktada başladı, birkaç gün sonra yollarda olacağım.
  Haziran ayının 15’inde başlayacağım Enerjiye Pedal adlı bisiklet turumda, ortalama 3000 km pedal çevireceğim ve 2,5 ay süreceğini tahmin ediyorum. Hoşuma giden yerlerde bir kaç gün konaklayacağım tehlike sezdiğim yerlerde ise pedalımı çevirmeye devam edeceğim. Amacım Ege sahillerini aşıp Güney’e Antalya’ya kadar inmek.

  Sırada ise Delta Bisiklet’ in tura çıkabilmem için bana sunacağı gerekli olan bisikleti ve ekipmanları hazırlamak kalmıştı. Bu konuda ise Ulaş Baydar daha önceki bisiklet ve tur tecrübelerini ortaya koyarak en uygun bisikleti ve ekipmanları oluşturdu. Bisiklet olarak Geotech’in Trip 5 modelini tercih ettik. Gidona çanta ,arkaya bagaj üzerine heybelerim ve çadırım beni yola koymak için yeterli olacaktı.

  Genel olarak yanımda taşıyacağım eşyalarımın ve teknik ekipmanlarımın sıralanışı şu şekilde;

  Gidon çantası: Gidon çantamın içerisinde turda okuyacağım kitaplarım, şarj aletlerim, telefonum, kimlik gibi kolayca ulaşabileceğim eşyalarım var. Birde çanta üzerinde şeffaf tabaka içerisindeki yol haritamı da ekliyeyim.

  Sol heybe: Şişme mat, uyku tulumu, bisiklet için gerekli yedek ekipmanlar ve tamir aletlerim.

  Sağ heybe: Çorap , tişörtlerim ve şortlarım var. Turda her gün karşılaşacağım kızgın güneş karşısında biraz direnebilmek için kullanacağım güneş kremim ve ilk yardım çantam olacak.
  Bagajımın üzerinde ise çadırım yer alacak.

  Tur için gerekli bisikletin ve ekipmanların temini konusundaki samimiyeti ve destekleri için Delta Bisiklet ve ekibinden Halil Abacı’ya, Fırat Baydar’a, Gürkan Şentürk’e, Ramazan Öztürk’e ve Davut Altun’a sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

  Sağ heybemde bulunan turda kullanacağım tekstil gurubundaki desteklerini eksik etmeyen Ansal Spor’a ayrıca teşekkürler.

  Son hazırlıklar sonrası ve akşam sürüşü :)

  20150611_182025.jpg 20150611_193002_001.jpg

  Not:Turda yaşayacaklarımı paylaşacağım facebook sayfam;

  Enerjiye Pedal | Facebook
   
  Soner Sarihan ve Şafak Başlar bunu beğendi.
 2. mehmet ugur demir

  mehmet ugur demir Üye

  Kayıt:
  19 Eylül 2014
  Mesajlar:
  75
  Beğeniler:
  42
  Şehir:
  zonguldak
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Hayırlı yolculuklar ve iyi eğlenceler ;)
   
 3. Şafak Başlar

  Şafak Başlar Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  26 Nisan 2011
  Mesajlar:
  406
  Beğeniler:
  246
  Şehir:
  Tekirdağ
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  iyi yolculuklar Emirhan.
   
 4. Güncemden

  Güncemden Zamane Gezginlerinin Güncesinden...

  Kayıt:
  30 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  608
  Beğeniler:
  528
  Şehir:
  İzmir
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  İyi yolculuklar takipteyiz:harika:
   
 5. Soner Sarihan

  Soner Sarihan Onursal Üye

  Kayıt:
  17 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  3.952
  Beğeniler:
  8.837
  Şehir:
  İznik
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Enerjin bol, keyfin yerinde,
  havan güzel, yolun açık olsun Emirhan.
   

İlginizi Çekebilir

Adsız.png
Selam,ben Erkin Kalender,Eskişehirde yaşıyorum,10 gün önce 18 yaşımı doldurdum,genç bir kardeşinizim.Farkettiğim üzere son zamanlarda yoğun olarak arkadaş ve sporcu çevrem Herbalife...
IMG_20150520_231856.jpg
Merhaba dostlar hemen her bisiklet süren selenin sert ve rahatsızlığından şikayet etmiştir ve çoğu kişi de belki utangaçlıktan belki rahat hissetmediğinden ya da maddi olarak pahalı olmasından...
upload_2017-1-31_11-13-15.png
Her bisikletçinin güçlü ve zayıf yanları var. Kesin olan şu ki, her yönden güçlü bir bisikletçi olamazsınız. Popüler bir örneği vereyim: Hem iyi bir sprinter hem de iyi bir TT yarışçısı...