Enerjiye pedal-ege'den güney'e bir doğa yolculuğu

Emirhan Kılıç

Daimi Üye
Tepki
128
İsim
Emirhan KILIÇ
Bisiklet
Diğer
Delta Bisikletsponsorluğunda, Bisikletim ve ben, Ege'den Güney'e doğru bir doğa yolculuğunda enerjinin götürdüğü yere gidiyoruz...

Beni bu tura çıkaran başlıca sebeplerden biri geçen yıl Haziran ayında yaptığım motosiklet turum. Motosiklet turumda İstanbul’dan başlayıp Çanakkale’ye gitmiştim. Çanakkale’ye 20 km kala benzinim bitmişti. Cebimde param vardı ama benzin alacak hiçbir yer yoktu. Otostop ile benzin benzin almaya gitmiştim. Koca tur boyunca yaşadığım bu otostop yolculuğunda insanların saf temiz ruh hallerini görmüştüm. Yardımcı olabilmek için onlar da en az benim kadar heyecanlanmıştı, turum bitmiş ve ben eve dönmüştüm.

Yaşanan bütün güzellikler unutulsa da otostop yolculuğumda geçen diyaloglar, insanların yardım etme çabaları hala aklımdaydı. Aynı durumu nasıl yaşayabileceğimi düşünürken konuyu Ulaş Baydar’la paylaştım. Tam da bu sırada Enerjiye Pedal’ı projeleştirdim. Delta Bisiklet’in maddi ve manevi sponsorluğu bu noktada başladı, birkaç gün sonra yollarda olacağım.
Haziran ayının 15’inde başlayacağım Enerjiye Pedal adlı bisiklet turumda, ortalama 3000 km pedal çevireceğim ve 2,5 ay süreceğini tahmin ediyorum. Hoşuma giden yerlerde bir kaç gün konaklayacağım tehlike sezdiğim yerlerde ise pedalımı çevirmeye devam edeceğim. Amacım Ege sahillerini aşıp Güney’e Antalya’ya kadar inmek.

Sırada ise Delta Bisiklet’ in tura çıkabilmem için bana sunacağı gerekli olan bisikleti ve ekipmanları hazırlamak kalmıştı. Bu konuda ise Ulaş Baydar daha önceki bisiklet ve tur tecrübelerini ortaya koyarak en uygun bisikleti ve ekipmanları oluşturdu. Bisiklet olarak Geotech’in Trip 5 modelini tercih ettik. Gidona çanta ,arkaya bagaj üzerine heybelerim ve çadırım beni yola koymak için yeterli olacaktı.

Genel olarak yanımda taşıyacağım eşyalarımın ve teknik ekipmanlarımın sıralanışı şu şekilde;

Gidon çantası: Gidon çantamın içerisinde turda okuyacağım kitaplarım, şarj aletlerim, telefonum, kimlik gibi kolayca ulaşabileceğim eşyalarım var. Birde çanta üzerinde şeffaf tabaka içerisindeki yol haritamı da ekliyeyim.

Sol heybe: Şişme mat, uyku tulumu, bisiklet için gerekli yedek ekipmanlar ve tamir aletlerim.

Sağ heybe: Çorap , tişörtlerim ve şortlarım var. Turda her gün karşılaşacağım kızgın güneş karşısında biraz direnebilmek için kullanacağım güneş kremim ve ilk yardım çantam olacak.
Bagajımın üzerinde ise çadırım yer alacak.

Tur için gerekli bisikletin ve ekipmanların temini konusundaki samimiyeti ve destekleri için Delta Bisiklet ve ekibinden Halil Abacı’ya, Fırat Baydar’a, Gürkan Şentürk’e, Ramazan Öztürk’e ve Davut Altun’a sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Sağ heybemde bulunan turda kullanacağım tekstil gurubundaki desteklerini eksik etmeyen Ansal Spor’a ayrıca teşekkürler.

Son hazırlıklar sonrası ve akşam sürüşü :)

20150611_182025.jpg 20150611_193002_001.jpg

Not:Turda yaşayacaklarımı paylaşacağım facebook sayfam;

(link)

Scudo

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Enerjin bol, keyfin yerinde,
havan güzel, yolun açık olsun Emirhan.