En zor gecem

vraptor

Daimi Üye
Tepki
240
İsim
Serkan
Bisiklet
Salcano
Arkadaslar herkese selam.

30 Ağustos gecesi Bayramımızı kutlamak üzere turumuzu yaptık ve eve dönmek için arkadaşımla beraber yola çıktık. Saat 21:45 civarı diye tahmin ediyorum sol tarafımdan ana yoldan ara yola kontrolsüz ve hızlı giren arac tarafından carpildim. Carpildim diyorum çünkü başka bir tarifi yok ne yazık ki. Kaza anında hiç birşeyi anlayamadım ortada kaos ortamı vardı gelen giden belli değil kaskimi çıkarmaya çalışan vardı konusamadigim için sesimi çıkaramadım ama izin vermeyen bir kadın vardı.

Aşağıda görselleri ekleyecegim şimdi biraz daha anlatmak ve sormak istiyorum.

Bana çarpan aracın sigortası yokmuş. Araç adamın değil babasininmis. Ben az çok hatırladığım kadariyla adam oradakilere aracımın sigortası yok ben başka bi araba getireyim onunla çarptı diyin diyordu. Bunları karakolda ifadeye bizzat eklettim. Aracın plakası çarpan adamın numarasini arkadaşım almış. Hatta ben hastanede bir gece kaldigimda hastaneyefalan gelmiş ama artık haber alamıyorum, hoş kim olduğunu dahi bilmiyorum.

Işın trajikomik tarafina gelelim. Ben orada ağrı içindeyken duyarlı vatandaşlarin biri Telefonumu "ÇALMIŞ" :) Onu da artık hesap makinası olarak kullanır her kimse..

Şimdi gorsellerle beraber size sorularım var.
Çalınan telefonum , hayatımın en berbat gecesi, çektiğim acılar , hasar almış bisikletim den kim sorumlu ? Heyecanla bekledigim 3 Eylul Gran Fondo yarısına katilacaktim ve katılamıyorum ..

Fotoğraflarda kırmızı çizgi ben , mavi çizgi araç.

Araç ana yoldan ara yol mu diyelim ne diyelim oraya giriyor ben de gördüğünüz yoldan ana yola cikacaktim. Araç sağ tarafa dönüp benim çıktığım yere değil düz gidecekmis.
b1.jpg
b2.jpg
downloadfile-1.jpeg

Değerli yorumlarınızı bekliyorum..

Fotoğraflar sanırım ikili olarak yüklenmiş tabletten duzeltemiyorum yönetici arkadaşlarımız ilgilenirlerse sevinirim.

Scudo

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
Çok geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.

• Beğen
Tepkiler: vraptor

vraptor

Daimi Üye
Tepki
240
İsim
Serkan
Bisiklet
Salcano
@M.Cüneyt K.
Çok teşekkür ederim sağolun .

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ook cok gecmis olsun dostum. Manevi buhrani atlatmanin bedeli yok tabi ama maddii zararini karsilasin adam en azindan

• Beğen
Tepkiler: Volg ve vraptor

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle geçmiş olsun dilerim. Kanunlar anlamında yardımcı olmayı çok isterdim ama bilgi bulanıklığına sebep vermemek için işin ehillerine yorumları bırakıyorum. Sadece iyi temennilerimi paylaşmak isterim.

Umarım alabileceği en ağır cezayı alır ve mobese kameralarından tespit edilir.

Hayatta olduğunuz için şanlısınız. Türkiye'deki bilinçsiz ve hırsız insanların sayısı spor yapan, saygılı insanların sayısından fazla olduğundan, buna göre bilinçsizlerin mıntıkalarına girerken çok ama çok dikkatli olmalıyız.

Tekrardan geçmiş olsun. Allah'tan acil şifalar dilerim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@vraptor Çok geçmiş olsun, bu kadarla kurtarmış olun ne diyelim. Aracın sigortasının olmamasıyla ilgili sağlam yaptırımlar var diye hatırlıyorum ama sanırım bu sizi veya kazayı bağlamaz. Ancak trafik kurallarıyla ilgili de söyleyebileceğim şey; yol anayoldan gelen aracın hakkıymış gibi görünüyor maalesef. Sigortasızlıktan ceza alacak olsa bile kazayla ilişkilendirilebilir mi emin değilim, hukukçu bir arkadaş aydınlatabilir ancak bizi, tekrar geçmişler olsun.

vraptor

Daimi Üye
Tepki
240
İsim
Serkan
Bisiklet
Salcano
@Hamit.Ç

Teşekkür ederim. Oradaki yol çok karışık benim çıktığım yolun ordn benim çıktığım yere u dönüşü yasak vs berbat bir yol. Umarım haksız çıkmam

@mariokaldato

Manevi buhrani atlatmk benim için çok zor olacak. Suan ki kararım 4 yıllık aktif bisiklet hayatımı bu kazadan sonra sonlandırmak. Ayrıca çok teşekkür ederim r

@Kerem Groims

Güzel temennileriniz için teşekkür ederim çok sağolun

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun, umarım biran önce sağlığınıza kavuşursunuz.
Yolun durumu da çok karışık geldi, yanıltıcı olmak istemem, sizin geldiğiniz tarafta dur tabelası var, diğer taraf için de sağa dönüşte dur tabelası var mı?

KAVŞAKLARDA İLK GEÇİŞ HAKKI KURALLARI
Kavşağa yaklaşan sürücüler, kavşaktaki şartlara uyacak şekilde yavaşlamak, dikkatli olmak, geçiş hakkı olan araçların önce geçmesine imkan vermek zorundadırlar.
Trafik zabıtası veya trafik işaret levhası veya ışıklı işaret cihazları bulunmayan kavşaklarda;
1- Bütün sürücüler, geçiş üstünlüğüne sahip olan araçlara,
2- Doğru geçmekte olan tramvaylara,
3- Doğru geçen tramvay hattı bulunan karayoluna çıkan sürücüler, bu yoldan geçen araçlara,
4- Bölünmüş yola çıkan sürücüler bu yoldan gelen araçlara,
5- Tali yoldan anayola çıkan sürücüler anayoldan gelen araçlara,
6- Dönel kavşağa gelen sürücüler dönel kavşak içindeki araçlara,
7- Bir iz veya mülkten (geçiş yolundan) karayoluna çıkan sürücüler karayolundan gelen araçlara,
8- Dönüş yapan sürücüler, doğru geçmekte olan araçlara,
Kavşak kollarının trafik yoğunluğu bakımından farklı olduğu işaretlerle belirtilmemiş ise;
9- Motorsuz araç sürücüleri, motorlu araçlara,
10- Lastik tekerlekli traktör ve iş makinesi sürücüleri, diğer motorlu araçlara,
11- Motorlu araçlardan soldaki, sağdan gelen araca,
Kavşağa gelen sürücüler, kavşek giriş ve çıkışlarında kutallara uygun olarak karşıya geçen yayalara, geçiş hakkını vermek zorundadırlar.
Işıklı trafik işaretleri izin verse bile trafik akımı, kendisini kavşak içinde durmaya zorlayacak veya diğer doğrultudaki trafiğin geçişine engel olacak ise, sürücünün kavşağa girmeleri yasaktır.
Sürücünün kavşakta gereksiz olarak yavaşlamaları, durmaları, araçtan inmeleri veya araçlarının motorlarını durdurmaları yasaktır
Yukarıda kalın olarak işeretlediğim nedenlerden dolayı maalesef siz kusurlu çıkabilirsiniz, mobese varsa ve sürücünün geldiği yolda da uyarıcı bir levha varsa iş değişebilir.
Mal canın yongasıdır derler ama böyle durumlarda en önemli şey canınıza ve sağlığınıza bir şey gelmemesi.

vraptor

Daimi Üye
Tepki
240
İsim
Serkan
Bisiklet
Salcano
@BF Okuru

Cok tesekkur wderim ..Hastanede yanıma gelen polis bu sigortasizlik olayını özellikle ifadeye ekletmemi söyledi. Cidden berbat durumdayım suçlumuyuz haklı miyiz belli değil.

Erdem C.

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Diğer
forumda birisinede araba çarpıp bisikletini parçalamıştı. polis çağırıp tutanak tutturdukdan sonra dava açmıştı eksper bisikletin değerini çıkarttıkdan sonra dava sonucunda bisikletin değerini ödemişlerdi. dava açıp maddi hasarı karşılattırabilirsiniz.

vraptor

Daimi Üye
Tepki
240
İsim
Serkan
Bisiklet
Salcano
@Eser Sevinç

Oncelikle teşekkür ederim. Tabela da sola donus yasak sağ taraftan gidin diyor. Kontrollü geçiş için DUR tabelası değil o sanırım. Fotoğraf ekleyebildim mi bilmiyorum ama o taraftan gelen araçlar gorseldeki gibi yola dalıyor herzaman

@Erdem C.

Şikayetimızı ettik yeni bir komisyon kurulmuş. Böyle durumlarda davadan önce uzlaşma Komisyonu oluyormuş orada bedelini ödetip aranızda uzlaşırsaniz bedelini alırsın demişti polis

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Volg ve Decsan

Erdem C.

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Diğer
işin kötüsü sigorta şirketleri bisiklet gibi araçları sigortalamıyorlar. bazı arkadaşlarımızın bisikletleri 10 bin 20 bin TL kaza gibi durumlarda maddi kayıp çok büyük oluyor. bisikletlerimizi korumak için elimizden hiç bir şey gelmiyor.

• Beğen
Tepkiler: serati ve vraptor

vraptor

Daimi Üye
Tepki
240
İsim
Serkan
Bisiklet
Salcano
@Erdem C.

Haklısınız çelişen çok şey var. Beni bisiklet kadar çalınan telefonum ,telefonumsdan çok ağrılarım uzuyor ..

ömerözeren

İki teker
Tepki
195
İsim
Ömer Özeren
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@vraptor
Geçmiş olsun inşallah sizin için iyi şeyler olur...
Telefonunuzun marka modeli nedir?
Eğer kapatmadilarsa operatörden, imei vs gibi şeylerden bulma imkanı olabiliyor emniyetin

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle geçmiş olsun..
Allah korumuş..
Ben bir kaç kişinin yazdığı dur ve yol ver tabelalarını göremedim.
Acaba ters yön tabelasını yanlış mı yorumluyorlar.
Burada tali yol tabelası yok.
Bu durumda geçiş üstünlüğü sizin tarafta olamaz.
Neden derseniz siz sokaktan çıkıyorsunuz.
Gelen araç bulvardan caddeye bağlanıyor.
Ayrıca siz yavaş olan motorsuz araçsınız.
Bir çok kural açısından baktığımız zaman sizin beklemeniz gerekirdi şeklinde bir sonuç yorumluyorum..

mustaga42

Üye
Tepki
6
İsim
Mustafa
Bisiklet
Diğer
Çok geçmiş olsun, umarım sizde ciddi bir şey yoktur.

vraptor

Daimi Üye
Tepki
240
İsim
Serkan
Bisiklet
Salcano
@Decsan

Orada sadeceters yön tabelası var. Ben yola cikmadan önce kontrol ettim, kalktigim anda aracı görmeme fırsat bile olmadan bana çarptı.

@mustaga42

Teşekkür ederim. Ilk gece çok kötü durumdaydım, boynumda darbe belimde doku zedelenmesi olmuş ve belim şişmiş vaziyette idi. Iç kanama riski 2 gün devam etti ama suan iyi gibiyim. Hala yuruyemesemde en azından yattığı yerde ağlayacak kadar acısı yok

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@vraptor
Oncelikle buyuk gecmis olsun. Iki tarafa 8 kusur puanini paylastiracaklardir ancak sizin kusurunuz daha yuksek cikacak buyuk ihtimalle...
Diger arac anayoldan geliyor yol hakkı ustunlugu var. Arada sizin cikmakta oldugunuzdan farkli bir tali yol olsa bile siz tali yoldan geliyorsunuz ve diger arac anayoldan geliyor. Motorsuz arac olarak motorlu aracin size ustunlugu soz konusu. Gecis ustunlugu sagdaki aracindir. Siz sagda oldugunuz icin gecis ustunlugunuz oldugunu dusunebilirsiniz. Ancak yine anayoldan gelen arac ve sizin motorsuz arac olmaniz devreye giriyor. Ayrica size gore sagda kalan diger yolunda size ustunlugu var. O nedenle tali yolu katetmek icin ve anayola girmek icin, sizin yol vermek amcli durmaniz / yavaslayip kontrolunuzu yaparak gecmeniz gerekirdi...
Karmasik bir durum soz konusu :(

Diger yandan sigortasiz arac, iki aracin aydinlatma ve sinyalizasyonu, hirsizlik ayri bir konu.

Her zaman trafikte aklimizdan cikarmamaliyiz; kurallar ne derse desin 2 teker uzerinde ''hakli olan benim'' demeden once ciddi risk yasanmasi olasi ise tedbirli davranip durumun gerektirdigini yapmaliyiz. Hakkımızı sonra arayabiliriz boylece. Ayrica 1 dakika gec gitmek, hic gidememekten her zaman daha iyidir ;)
Umarim en kisa surede iyilesir ve bu tip kazalarin tekrarini yasamazsiniz...

NOT: Evet dur tabelasi yok! ''ters yon'' ve ''saga mecburi yon'' levhalari var. Ama orada bulunmasi gereken ''dur' veya ''yol ver' tabelalarinin olmamasi, sinyalizasyon bulunmamasi da karayollarinin olaydaki kusuru!

• Beğen
Tepkiler: vraptor ve Volg

vraptor

Daimi Üye
Tepki
240
İsim
Serkan
Bisiklet
Salcano
@ömerözeren
Cihaz m4 Aqua fakat BTK dan cihazı kullanıma kapatıyormusuz onlar birsey yapamazmis cihaz kapalı 3 gündür