En ucuz karbon yol bisikleti

Cemre Can Süral

Daimi Üye
Tepki
241
Bisiklet
Corratec
Türkiyede tebrik etmekten çok çekememezlik,çamur atmak var.Arkadaşlar biz Kocaeli'de ikamet etmekteyiz,2 günlük bisikletçiler eskilere sorsun bakalım Kocaeli'den nasıl bisikletçiler çıktı diye.35 ortalamaya inanmayan arkadaşlar varsada veriyim otobüs biletinin parasını gelsin misafirimiz olsun antrenmana katılsın.

• Beğen
Tepkiler: kerem oktar
Scudo

ihsangencer

Forum Demirbaşı
Tepki
729
Bisiklet
Carraro
kerem bey detayları geçte olsa çizmiş. konunun başından beri geri vitesler oldu. grupla en arkadan, arada grubu çektiğini yazmış şu saatten sonra kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum. kerem bey'in konuyu açan arkadaşa verdiği gazı anlıyorum, doğru buluyorum ama sonrasında rakamlar vs... %8 - 10 eğimde 45 - 50 ile atak yapma konusuna girmicem komik olur, fikir vermek için cumhurbaşkanlığı turunun elmalı etabında son bölüm %13 artık kendiniz ölçüp pay biçin. 2 günlük bisikletçi lafına alınırım. cengaverler dizboyu burda, fazla yazmıcam daha dün mtb hız konusunda 71 km/s yapan vardı. grupla birlikte mtb'nin 35 yaptığı bi etapta kerem bey 34 yaptıktan sonra ordan bana 38'i bende yaparım demesi için açıklama yapmam gerek ben 38'i tek başıma yapıyorum

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
bir gün denk gelirde antrenman yapma şansımız olursa görürsünüz 3günlük bisikletçi miyim değil miyim :)
çekememezlik falan da yok. kocaeli deki bisikletçiler boşuna harcanmasın buralarda. yol yarışlarında bile ortalama 40-45 civarındayken 35 inanılacak bir rakam değil gerçekten

kerem oktar

Forum Demirbaşı
Tepki
204
Bisiklet
Bianchi
ihsan kardeşim bak yolumuz yurdumuz belli gel arkadaşım! ben bütün foruma yazıyorum kocaeli türkiye de en iyi bisikletçileri yetiştirmiş ve yetiştiren yerdir. bunu ben söylemiyorum tarih söylüyor :) alanyada kamp yapmaya gelen insanların ortalamalarını ölçüp konuşarak hata yapıyorsun kocaelide yetişmiş türkiye tarihinde 35 yıl öncesinde ve bugün master B gruplarında dereceler kaydetmeye devam eden bisikletçilerin yaptığı skorlara üfürükçülükle ithamda bulundun!!! 3 günlük adamlar çıkıp ben şunu yaptım ben bunu yaptım diye üfürebilirler ben yaptım demiyorum gördüğümü söyledim ve halen aynısını söylüyorum 2,2 tabanlı lastikli mtb ile yapılan ortalama 35 km/h dır grup içinde olsada rüzgara karşı çoğu yerde grubu çeken arkadaştır. yol izmit-geyve arasıdır mesafe 110-120 km civarındadır yüksekliği eğimi internetten çeşitli programlar ile bakmak isteyen baksın iyi olur alanya gibi düz bir yol yok çünkü!! O ortalamayı yapan arkadaş forumda yok ancak söylediği söz; "gelsin kendisi görsün" oldu. sende nasıl bir özgüven varsa artık, benim gördüğümden daha iyisini kimse göremez yapamaz havası var. buradan yok şu rüzgardı şu rampaydı %10 eğimdi bunları yazma gelip bizzat katıl antrenmana! hava koşullarını yokuşları yapılan ortalamayı gör! o komik olan atak için, bence senin hiç öle bir şey görmemiş olman komik. (2 günlük lafını kendim için kullandım)

ihsangencer

Forum Demirbaşı
Tepki
729
Bisiklet
Carraro
kerem bey benim kocaeli'ne sözüm yok. sen grupla birlikte dedin ben sustum. yine sizden biri yazdı cevapladım. ilk önce 55 - 60 la atağa kalktı dedin sonra 1.5 dk vs fark yedi dedin sonra ben yine sustum. makul şeyler olunda diyecek bi şey yok. ben burda rakamlar görüyorum bu rakamlara eleştirim. sende açıkladın biraz biraz bende konu netleşti kapandı. allah aşkına ben nasıl geleyim oraya antrenmana keşke gelsem memnum olurum bol bol selam ederim kocaeli ekim'de yarış var master A'dayım elbette tanışmak isterim gelen olursa

• Beğen
Tepkiler: kerem oktar

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dostum yüz ünlü türk içine dahil olan bisikletforumun mümtaz abisi, bisikletçiliğimizin yaşayan feylezofu vede ayaklı kütüphanesi Kudret abinin atalar sözüne kattığı bir deyiş ile 'Pahalıdır vardır bir hikmeti ucuzdur vardır bir illeti''. Bence her gördüğün ucuz karbona dedenmiş gibi sarılma pişman olursun, sükutu hayale uğrarsın. Kalite, kalite, kalite. Pahalıysada alınacak azizim. Ha af buyur söylemem gerekirsede türkiye piyasasının en ucuzu salcanodur, eskiden bir xrs22 vardı şimdi ismi nedir bilemem sıkı bir pazarlıkla 2700 tl nin üstü küsür bir fiyata alabilirsin. Ama diyorum ya marka olmak boşa olan bir hadise değil. Yılların birikim ve tecrübesini ister. Bence yine türkiye piyasasından eski deyişle acente kaliteli karbon yol bisikletini alman için 4000 tl leri zorlaman lazım. Yine isim vermem gerekirse cube, lapierre ve ktm nin giriş yol karbonları seni hem fiyat hemde kalite olarak tatmin edecektir. şimdi bu mtb ile 120 km de 35 ortlama muhabbeti dönerken birden aklıma ceymis coysun ulses inden bir pasaj geldi nedense. 'nidrigırhangen' Türkçesi mealen ve takriben şöyle imiş (çevirenin yalancısıyım) 'ufak atda civcivler yesin' Belki bu çeviri için ihtiyar büyüğümüz bizleri aydınlatabilir.

kerem oktar

Forum Demirbaşı
Tepki
204
Bisiklet
Bianchi
mehmet bey siz ne saçmaladınız yahu!!! yapamadığınız görmediğiniz hızlar için ordan atıp tuttunuz resmen :) Hem Bunlar nasıl cümleler ceymis coysun ulses kimdir yahu James Augustine Aloysius Joyce olmasın o kaldı ki bu adam yazar bisikletle ne alakası var :) edebiyat sanat forumu değil burası mehmet bey karıştırdınız siz!!

@tuna k

gel güzel kardeşim her zaman bekleriz. benim senin gibi geyik yapmıyor o ortalamayı yapan ve harcanan bisikletçiler. Sadece 5 mio EUR bütçeli takımları yok harcanmayıp da italya ve fransada koşabilecek....

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Kerem Bey in iddası hakkında inanıp inanmamam durumunda hiçbir düşüncem yok. Rakamlar ortada. Kerem Bey in söyledikleri de ortada. Kerem Bey in inanan ya da inanmayanları davet etmesi güzel. Eğer inanmayan varsa imkanlarda uygunsa davete icabet edip görebilir. Ancak durum şu burası bir forum ortamı ve buraya bir mesaj yazdığımızda söylediğimiz şeyleri tüm forum kullanıcılarına açmış bulunuyoruz. Ne yazık ki tüm forum da Kerem Bey in davetine icabet edemez. ( Mesela ben gibi. Davete icabet edip orada olmayı o antrenmanın içinde olmayı hatta söylenen kişi bunları yapabiliyorsa deryarında kalabilmek için elimden geleni yapmayı gerçekten isterdim ama imkanlarım kesinlikle el vermez.) Kerem Bey yazdıklarını okuduğum kadarıyla iddaasın da oldukça ciddi. Naçizane tavsiyem foruma iddaa sını destekleyici veriler yüklemesi ciddi ise bir nevi foruma bunu kanıtlaması en doğru yöntem olur. Strava verileri video kaydı vs bir yöntem bulunabilir. Ben şahsen bu teknolojileri kullanmadığım için pek bilgim yok ama forumda kullanan bir çok kişi var. Daha geniş kapsamlı yardımcı olabilirler. İhsan Bey iddaalara inanmamakta haklı çünkü gözüyle görebildiği hiçbir şey yok. Davet bir yere kadar ancak dediğim gibi gps verileri bu duruma net çözüm olabilir.
*
Bu arada konu içerisinde bazı yazıları üzülerek okudum. Burada kimsenin kimseye çamur attığı ve ya çekememezliği yok. Ortada bir iddaa var. İnsanlar bu iddaa ya inanır yada inanmaz. İnanmak zorunda da değil. İnanılması isteniyorsa da yapılabilecek şey iddaaları herkesin önünde ispatlamaya çalışmaktır. Kimsenin Kocaeli ne vs bir şey dediği yok burada. Kocaeli nden gayet iyi bisikletçiler çıkmış olabilir. Daha iyilerinde çıkmasını canı gönülden isteriz. Her şehir de on numara bisikletçiler var sadece Kocaeli'nde değil. Belki bir başka şehirde sizden ya da bizden daha iyi bisikletçiler de mevcut. Kimin 2 günlük kimin 20 yıllık bisikletçi olduğunu kimse bilemez. Kendimizi eski karşımız daki kişiyi 2 günlük bisikletçi olarak görmek şahsen benim forum üyelerimizde görmek istemediğim bir düşünce yapısıdır. Unutulmamalıdır ki iyinin de iyi si vardır. Bu üslup foruma yakışmayan, rencide edici ve saygı sınırlarını zorlayan bir üsluptur. Konuya yorum yazan tüm arkadaşlardan bu tarz bir üsluptan uzak durmalarını kalplerin kırılmaması adına rica ederim. Saygılar.

ihsangencer

Forum Demirbaşı
Tepki
729
Bisiklet
Carraro
ömer bey, ben kerem bey'le sorunu 5. sayfada durum iyice netleşince çözdüm. iki tarafta tezlerini sınırlar içinde savundu. zaten 2 günlük bisikletçi tabirini kullanan cemre bey'dir ona da alıntı yapıp cevap verdim. burda kimse kimsenin kaç günlük bisikletçi olduğunu bilmiyor. ben antrenmanımı biliyorum yolda bize tempo tutturamayan mtbleri biliyorum. kerem bey'in grubu sonuçta mtb ile yarışmamış grup içinde mtb yol almış sorun çözülmüştür. kerem bey'den sağolsun bir saygısızlık görmedim

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Burada mesaj atan kimseyi tanımam, onu öncelikle belirteyim.

Daha önce de "40 ortalama yapıyorum yeaw ben MTB ile", "35 yapıyorum", "30 yapıyorum" diyen o kadar çok adam çıktı ki.
Hepsinden tek bir şey istedim; GPS kaydı.
Dedim ki bi antrenmanınızda telefonunuza Endomondo, Strava falan yükleyin. Yoksa telefonunuz birinden ödünç alın, bi Garmim alın, bi kanıt gösterin diye.
Kimse, hiç bir şekilde yapamadı böyle bişey.

Yapmanız gereken tek şey şu;
(link)

Bunu koyduğunuz zaman kimsenin inanmama şansı yok zaten.
Ama bunların dışında, istediğime inanır, istediğime inanmam. Kimse de bana neden diye soramaz.

kerem oktar

Forum Demirbaşı
Tepki
204
Bisiklet
Bianchi
yakın zamanda bu ortalamayı yapan arkadaşımızdan rica edeceğim stravada bir paylaşım olacak !! insanlar inanıp inanmamakta tabiki haklı inanmayanı ikna etmek için davet etmekte benim hakkım. Ne yazık ki o ortalamaları ben yapamıyorum bu nedenle kendi adıma iddiada bulunamam. Keza ben yapmış olsaydım o ortalamayı ihsan arkadaşımın ilk yazdığı yorumdan sonra yakın bir zamanda atlardım otobüse bisikletimle gider bizzat yapabildiğimi göstermek isterdim. Hem bu vesile ile arkadaş olduğum bir rakibim olurdu.

İnanmayan insanlara saygı duyarım ancak kalkıp dalga geçmeye kalkacak ise; soracak özelden kim bu hızları ortaya çıkaran insanlar. Bakacak federasyonun yarış sonuçlarına ismi varmı yokmu yaptığı dereceleri görüp yine inanmayacaksa Ee artık kaldıracak kıymetli bir taraflarını gelecek buraya kadar görecek bizahmet!!! İnanmadığını söyleyen, ufak at civcivler yesin diyen sonra chris frome dan makas alan artizimizin hepsi için baktım Federasyonun sporcu listelerinde dahi isimleri yoktu :) görmemiş olduğum varsa beni uyarsın lütfen

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Kerem bey benim yazdıklarımı okuyarak zeka seviyemi ölmüş olacak ki; yaptığım espirinin aptalca olduğunu "centilmen üslubuyla" bana attığı özel mesajla belirtti. Kerem bey'in kendisi gerçekten %10 eğimde chris froome'dan makas aldığıma da inanmış sanırım. "çık gel arkadaşım" şeklindeki daveti ile beni onurlandırmış olsa da maalesef kendisinin davetine icabet edemeyeceğim. diyelim ki bahsettiğiniz beyefendi 2.2 lastikle %10 eğimde 35km/sa ortalama yapıyor. peki bu benim hangi işime yarayacak? bu ortalamayı ben yapsaydım bununla övünebilirdim. ya da yine bahsi geçen kişinin bu ortalamayı yapması sizin ne işinize yarayacak? çünkü bu ortalamayı siz de yapmadınız. neden bu kadar agresif tavırda olduğunuzu ya da üslubunuzu çözmek benim işim değil. size iddianızı kanıtlama yolunda başarılar diliyorum. şahsen ben yapamıyorum ama umarım bahsi geçen ortalamayı bir gün siz de yakalarsınız.

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Yine bir hız konusu ve heyecanla dinliyoruz. Ziyaaaaaa

kerem oktar

Forum Demirbaşı
Tepki
204
Bisiklet
Bianchi
yaptığın espiri benim hoşuma gitmedi ve bak ben sana açık söylüyorum dalga geçtiğin iddiayı gerçek olduğunu görmekten dahi korkuyorsun ben seni davet ediyorum buyur gel diye evet agresif olduğumda doğru ancak merak etme geldiğin zaman kimse seni asık yüzle karşılamaz tavır almaz kimse seni üzmez tam tersine buradan gerçekten emek vermiş bu hızları yapabilen insanları görerek dönersin ve en azından şu sözü kendinde benimsemiş olursun "bilgi küçümsemeyi ve kibiri insanda yok eder" iyi dileklerin için çok teşekkür ederim ben şayet o ortalama hızları yapmayı çok istiyorum ama emin ol ben o ortalamayı yapınca gelip burada kimseyle yazışmam övünmek için istediğim bir şey değil. Sana yazdığım mesajı yayınladığın içinde teşekkürler forumda bunu yazarak konuyu uzatmak istemedim fakat senden bir mesaj bekledim. Sen bana cevap verebilmek yerine konu üzerinde fırsatçılığı seçtin :) insanoğlu işte!!

şunuda sana söyliyeyim bak kardeşim sen ve senin gibi dalga geçmeye kalkan hiçbiriniz yarış koşmuyorsunuz ama forumda çıkıp kendi kendinize eleştiri yapıp dalga geçiyorsunuz bişeyler biliyormusunuz yoksa sizin işiniz gücünüz hiç mi yok Madem yol bisikleti ile yada MTB ile ne kadar hız yapılabiliyor çok iyi biliyorsunuz neden bir dereceniz yok bunlara bi izahat getirin Bana bunlar ne kazandıracak diyorsun sen dalga geçersen çağırırlar seni ve sende işim olmaz diye geri kaçarsın :)

Benim yazdıklarıma takılma sert bir dille yazabilirim ama sende bisikletçisin güzel kardeşim Zeytinburnuna geldiğim de oluyor birlikte çıkarız inşallah bir gün :)

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
üslubunuzun yanlış, agresif olduğunu kabul ediyorsunuz. bakın isteyince ne kadar tatlı dille yazabiliyorsunuz. demek ki isteseymişsiniz beğenmediğiniz esprimi de bu dille uyarabilirmişsiniz. fakat tercih meselesi işte. buyrun tabiki beraber bisiklet sürelim. benim de sizi asık yüzle karşılamayacağımı hatta tavır almayacağımı ve hatta imkanlarım çerçevesinde sizi en iyi şekilde ağırlayacağıma garanti verebilirim.

kerem oktar

Forum Demirbaşı
Tepki
204
Bisiklet
Bianchi
anlayışlı olmak güzel bir şeydir ben sizin espirinize kızmış olsam dahi size kin tutacak agresifliği şiddete başvurarak yaşayacak insan değilim. bu tartışmaya ihsan arkadaşımızla başladık ve bir gün alanyaya tatil amaçlıda olsam gideceğim ihsan bey ile iletişim kurmaya çalışacağım bisikletle fırsatımız olur inşallah beraber antrenmana çıkarız kendiside yarışlara hazırlanıyor bende hazırlanıyorum Herşeyden önce kendisi ile önce arkadaş sonra rakip olmayı isterim.

Tabi şuan ben dahil hepimiz yarış koşmadığımız için aslında boşuna sözcükler sarf ediyoruz ben ne gördüğümü biliyorum siz daha hiç görmemiş olduklarınızı :) Benim ki bir iddia değil
ancak koca forumda bir kişinin bile davetimizi kabul edip gelmesini çok isterdim Forumda hız muhabbetine yeni bir bakış açısı gelecek! yapılan hızın gerçek olup olmadığı değil nasıl bir emek verildiği konuşulur olacaktı :)

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
İhsan Bey benim Kerem Bey le herhangi bir sorunum yada Kerem Bey in saygısız tavır takındığını söylediğim bir durum yok zaten. Özellikle o kısım ı Kerem Bey e yönelik yazdığım kısımdan ayrı yazdım yanlış anlaşılmaması için. Kendisi forum dan tanıdığım bu güne kadar hiç bir sorun yaşamadığım benim görüşlerime değer veren benimde onun görüşlerine değer verdiğim bir insandır. O kısımda Kerem bey e yönelik bir şey yazmadım. Eğer bir yanlışım varsa affola. Kerem Bey den özür dilerim. Konuya yazmamın amacı da Kerem Bey in ve sizin görüşlerinizde ciddi oluşunuzdu en doğru şekilde sonuca ulaştırılabilmesi adına Kerem Bey e naçizane fikrimi sundum. Diğer arkadaşın üslubu çok yanlış bence. Forum da hiç kimsenin bir başkasının bisikletçiliğine laf etme hakkı yoktur. Bu tarz bir konuşma yanlıştır. Misal ben iyiyim desem benden iyisi var. Burada ego tatmin etmeye çalışır cümleler kurulması hiç kimsenin hoşuna gitmez. Bunun yanında Kerem Bey e ve iddaa sına yönelik dalga geçer nitelik taşıyan laflarda var. Bunlar foruma bizlere yakışmıyor. Burada bir aileyiz. Dostluklarımız var rakipliklerimizde olur. Ancak hiç bir zaman kalp kırmaya dalga geçmeye hakaret niteliği bulan laflar etmeye gerek yok. Değmez. Konunun tartışmaya dönüşmesini istemediğim için ortamın durulması adına dilim döndüğünce birşeyler yazdım. 35 ortalama değil 65 ortalama bile insanların kalplerinin kırılmasına değmez düşüncesindeyim. Tekrar söylüyorum. bir yanlış anlaşılmam olduysa affola. Saygılar.

kerem oktar

Forum Demirbaşı
Tepki
204
Bisiklet
Bianchi
ömer kardeşim teşekkür ederim iyi düşüncelerin için ben kendim için olan hiç bir şeyde yanlış anladığım bir durum yok kesinlikle özür dilemene bile gerek yok tam tersine ben senin yorumunu çok beğendim. Keza farklı bir görüşte olup beni eleştiriyor olsan bile saygı duyarım Saygısızlık ve alay etmek çok farklı eleştirmek çok farklı şeyler. cemre arkadaşımızda birlikte çok defa yola çıktığımız beraber antrenman yaptığımız genç bir dostumuzdur. Kendisi de alaycı tavırlarla eleştirenlere kızarak yazdı. bahsi geçen ortalamanın yapıldığı antrenmanda kendisi de bulunmaktaydı ve o da o ortalamanın yapıldığını gördü. Cemre arkadaşım da eleştirenlerden çok dalga geçmeye kalkanlara kızmıştır tabi bisiklette 2-3 günlük diye kıyaslamak doğru olamaz 20 yıllık bisikletçilerimiz de var aramızda onların amaçları ve bisiklete bakış açıları dahilinde ortalama hız arttırmak gibi kaygıları yok tabi onlara karşı siz 35 yapamıyorsunuz gibi değil küçümseyici tavır almak düşüncesini bile aklımızdan geçirmek hiçbirimizin hakkı değil. Burada ben kızgınlığımı forumda insanların gözü önünde yaşamaktan ziyade özelden paylaşmayı tercih ettim ancak burada arkadaşların bu konuyu benimle özelden paylaşarak söylemiş olduğum sözün doğruluğunu tartışmaktan ziyade attığım mesajı forumda yayınlıyor! burada iyi niyetten söz edilemez ancak ben arkadaşın yaptığına esefle gülsemde yakıştıramadım. Yazdığım mesajı da zevkle tekrar tekrar okuyorum.

Ben Cemre ve bir arkadaşım geçen yıl bir araya geldiğimiz bisiklete önce dernek dahilinde gezinti yaparken başladık.(cemre 3 yıldır dernek bünyesinde bisiklet turlarına katılıyor idi) şimdi yol bisikletleri antrenmanlar yaparak her geçen gün ne kadar zayıf olduğumuzu görüyoruz. halbuki bisikletler derneği perşembe akşamcıları yada başka topluluklarda bisiklet sürerken hep en önde fark atarak gidiyorduk ve kendimizi çok iyi hissettik yada ben kendim için konuşayım :) hatta bu mtb ile ortalamayı yaptığını iddia ettiğimiz arkadaş bile bazen geride kalıyor (geride kalmasının sebebi de arkada kalanlara yardımcı olmak ve toparlamaktı) ve heyt bee gibi tavırlarla gururumuzu okşardık. Asıl antrenman turlarına çıkmaya başlayınca biz resmen patladık :) yolun daha ilk başlarında bile yetişemedik! gördüklerimiz daha bizim hiç olduğumuzdu! ancak biz böylesine bir bilmişlik içine girerken aralarına dahil olduğumuz insanlar bizimle dalga geçmedi aksine aralarına aldı ve bisiklete binmeyi biz şimdi yeni öğreniyoruz. Bizim 35 ile gittiğimiz yerde çok hızlıymışız gibi düşünürken bu insanlar abartısız 50-55 ile gidiyorlar. 15-16 ile kandıra yolunda çok zorlanarak çıkabilirken bu insanlar yine 25-27 ile hiç kadans bozmadan çıkıyorlar. Hatta ve hatta arkadaşımız hatta hocamız o meşhur 2,2 lastikli mtb ile çıkıyor inanıp inanmamak herkesin kendine kalmış gelip kendi gözüyle görmesi de :)

Yani önce hiç olmayı gördük şimdi öyle kolay kolay kimseyi küçümseyemiyorum. Eh birisinin bir başkasını da küçümsemesini hoş göremiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
kerem bey yazdıklarınız ortaya çıkınca rahatsız oldunuz anlaşılan :) ortada yanlış olan birşey olmalı ki bu kadar tepki gösteresiniz. madem yazdıklarınızda bir sorun görmüyorsunuz, ve zevkle ve tekrar tekrar okuyorsunuz neden bu kadar tepki gösteriyorsunuz? ya da yazdıklarınızın sinirli ve agresif olduğununu kabul ettiğiniz halde niçin tekrar tekrar zevkle okuyorsunuz? eğer isteğiniz buysa ben yaptığım espriden özür dileyeyim madem. bu ortalamayı yapan şahıstan ve sizden özür diliyorum. bundan gocunmayacak kadar kendimi bilen ego sahibi olmayan bir insanım ;) lakin kendi üslubunuzun suçunu, bunu insanlarla paylaştım diye bana yüklemeyin. ben yarışçı değilim. bireysel bir sporcu olarak çok güçlü bir adam da değilim, yarışda koşmuyorum. o yüzden bu polemiğin bana kazandıracağı birşey yok. eğer karşılaşırsak kocaeli'nde ya da gelirseniz zeytinburnu'nda görüşmek dileğiyle. esen kalın. :)