Merida Big Nine 40 hakkında ve diğer öneriler.

Tepki
5
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Cyclocross
Arkadaşlar aşşağı yukarı 2 aydır aradıgım dağ bisikleti modelini Salcano ng 650 ile başladığım kararsızlıklar Kron xc 1000 sedona 840 sedona 920 Ghost 2919 bunların arasında eleye eleye merida bıg nıne de karar kıldım Aldığım bisiklet Merida bıg nıne 100 modeli olup 29 janttır Bisikletimi İnternetten performans bisikletten sipariş ettim perşembe günü saat 16.00 civarında verdiğim siparişi cuma günü 11.00 gibi elime ulaştı gerçekten çok hızlı bir kargo gönderimi bulunmaktadır paketlemede gayet iyi idi Daha sonrasında Kocaelide yaşadığım için 2 adet sevisten Merkez bekirpaşa tarafındaki Nabi Dİzdar abiye bisikleti kurdurdum Genel olarak bazı servislerde ücret taleb edildiğini duymama ragmen öyle birşeyle karşılaşmadım. Kurulumda ise genel olarak gidon sele pedal montaj edildi bukadar herhangıbır vites veya hıdrolık fren ayarı yapılmadı yapılması gereklımıydı tam olarakta bılmıyorum ama viteslerde herhangıbır problem bulunmayıp hidrolık frende sankı biraz sürtmeden dolayı ses gelıyor gibi sanırım Nabi abi hidrolık frenden pek anlamıyor veyahutta gerek duyulmadı tam bi fikrim yok Görüntü olara bisiklet bekledıgımden daha güzel bi göruntuye sahıptı boyum 1.75 olmasına ragmen 17lık kadro büyük gibi geldi gözüme artık ılerleyen vakıtlerde surdukçe bilgi veririm resimleride ekleyebılırsem ekleyecem herkese iyi pedallar

Scudo

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Bisikletiniz hayırlı olsun Aycan Bey. Kazasız belasız bol pedallı günlerde kullanmanızı dilerim.

Tepki
5
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Cyclocross
Sağolun arkadaşlar

Salim Kaya

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Merida
Herkese merhaba. Dün bende Merida big nine 40 modelini aldım. Klasik olarak uzun süre araştırdım ve bu markanın kalitesine güvendim aldım. Aslında big nine 100 ile aralarındaki 160 dolarlık farka değip değmeyeceğini biraz düşünüp diğerini almaya bir adım yaklaşmışken, sadece fren attırıcısı ve ayna kol farkı için gerek olmadığına karar verdim.
Doğru bir karar olup olmadığını bilmiyorum aslında. Bunu zaman gösterecek ama şimdilik durum bu :)
Bana tavsiyeleriniz önerileriniz varsa eğer heyecanla bekliyorum. Yarıca seçimle ilgili yorumları da bekliyorum.
İyi forumlar ve kazasız sağlık sürüşler.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Bisikletiniz hayırlı uğurlu olsun. İyi günlerde kullanmanızı dilerim.

Alper Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
126
Bisiklet
Fuji
İyi günlerde kullanın.Bende yakın zamanda Merida Matts serisinden bir bisiklet aldım.Şimdiye dek şikayetim yok.Fotoğraflarını da bekliyoruz :)

ekren gökhan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.500
Bisiklet
Fuji
Hayırlı olsun kazasız,belasız kullanmanızı dilerim

AykutÇ.

Daimi Üye
Tepki
395
İsim
Aykut Ç.
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullanın :)

Salim Kaya

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Merida
Hepinize tsk ederim. Yakinda resimlerini koyarim. Henuz uzerine bile binmek kismet olmadi. H.sonu hakkini vericem insallah.

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hayırlı olsun. Allah kazasız, belasız kullanmanızı nasip etsin.

Tepki
5
Arkadaşlar bütün ihtimalleri son 2 modele indirdim.

Artı ve eksileri ile kıyaslayabilecek biri var mı?

Açıkcası kadro olarak iki modeli de çok beğeniyorum.

(link)

(link)

Bir de merida 70lik modeli nasıl buluyorsunuz? Vitesi tamamen farklı.

(link)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Hayırlı olsun. Güle güle kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. :)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Güzel bisiklet. Güle güle kullanın. O kadar parlıyor ki resimlere bakamadım. :)