En iyi V-Brake markası hangisi

İsa Mutlu

Aktif Üye
Tepki
53
Acaba en iyi V-Brake markası hangisidir. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. TEŞEKKÜRLER.

Scudo

b3b3t0

Daimi Üye
Tepki
121
shımano'dur benceee..... shımanonun birsürü serisi war 30 YTL ye olanda war 100 YTL ye olanda war durumuna göre alıcaksınn

bts.elektronik

Forum Bağımlısı
Tepki
777
en iyi v breake markası ben kendim kcnc kullanmama rağmen ,tartışmasız extalite dır çünki dünyada bu ağırlıkta olupta hemde 4 rulmanlı olan esnemeyen ve kusursuz çalışan başka v fren bence yok ama fiyat kalite oranı dersen ozaman deore lx alacaksın çünki extralite biraz cep yakar haberin olsun.

• Beğen
Tepkiler: MustafaOnderATiK

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@bts.elektronik

fiyatı hakkında net bir bilginiz varmı acaba birde magura hs 33 gibi bir hidrolik v-frenin yerini tutarmı?

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Vfren in mucidi bildiğim kadarıyla Shimano dur, en iyilerinden biridir marka olarak, onun dışında diğer vfren markalarının da genel kullanımda öyle ahım şahım denecek kadar büyük bir farkı yoktur...

bts.elektronik

Forum Bağımlısı
Tepki
777
@gurkankas

hangisinin fiyatını soruyorsun extralite ımı yoksa shımano deore lx imi .extralite 950 ytl civarında shimano deore lx i biliyorsundur sanırım çok çok daha uygun bir fiyata alabilirsin zaten dediğim gibi fiyat kalite performans üçlüsünü göz önünde bulundurduğunda shimanodan şaşma.ama soru en iyisi ise cevabı zaten verdim .magurayagelince kullanım amacına göre freeride yapıyorsan seçilebilir ama v fren kullandıktan sonra,Freeride yapmıyorsan normal kullanımda bence karmaşık hidrolik bir sistem gereksiz derim

bts.elektronik

Forum Bağımlısı
Tepki
777
@Hakan Yazman

ağırlık haricinde evet ahım şahım farkı yoktur.ama ağırlık haricinde.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Fiyat/Performans olarak en iyisi BR-M431 Alivio'dur.
Hem hafiftir, hem kartuşludur hem de çok uygun fiyata satılıyor...

http://www.kingbarcelona.com/es/images/frenos%20alivio.jpg

samsung

Daimi Üye
Tepki
194
extralite takım 264 gr.kcnc takım 230 gr...nokon kablo kullanırsan 10 ar gram daha düşersin..(ön arka aliminyum parçalara gerek kalmıyor..)en iyi ???daha sağlam:avid ultimate..sağlam,hafif:extralite....daha hafif, ortasağlam:kcnc tabiki sağlam olmakla beraber hafifleyince fiyatta artıyor...

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@XCM

Alivio fren bacakları kartulu falan güzel fiyatlarıda ucuz ama freni sonuna kadar sıkınca bacaklar öyle esniyoki bazen kırılacak sanıyosun valla... bu esnemeden dolayıda sıktığın gücün bir kısmı kayıp oluyor...

zafer sayin

Daimi Üye
Tepki
251
Bir extralite kullanıcısı olarak frenlerimden çok memnunum daha önce avid ti ve shimano kullanıcısıydım ama extralite lar hiç birini aratmadığı gibi malzeme kalitesi ve ağırlığı göz önünde bulundurarak az esnemesinide düşünürsek extralite en iyisi bence.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Zafer bey siz kol olarak ta extralite mı kullanıyorsunuz?

zafersidal

Forum Bağımlısı
Tepki
640
Bisiklet
Scott
http://www.sedabisiklet.com/u/phts/554_1.jpg
peki avid single digit 7 nasıldır? ben şu anda deore kullanıyorum bi fark olurmu ayrıca avid speed dial fren kolu almayı düşünüyorum, sizce alsam bir fark olurmu yada bu fiyat aralığında önerebileceğiniz fren varmı? şimdiden teşekkürler

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@zafer sidal

Bunlar LX ayarında ve tatmin ediciler Avid Speed Dial 7 yada fr5 fren kolları oldukça verimli bir çift olacaktır...

• Beğen
Tepkiler: zafersidal

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Extralite fren fiyatları çok uçuk, Alivio yeni başlayanlar için ideal seviyedir.
Logan veya Alhonga'dan daha iyidir...

• Beğen
Tepkiler: Hasan Çağri

bts.elektronik

Forum Bağımlısı
Tepki
777
@samsung

terazi gibi adamsın vesselam ya boşuna dememişler neka ekmek oka köfte hangisi en pahalı en iyi o.

• Beğen
Tepkiler: samsung

bts.elektronik

Forum Bağımlısı
Tepki
777
arkadaşlar yaşım 43 tabiki bazı yorumları yaparken ben dışarıdan duyduklarıma veya bazı bilgilere dayalı olarak değil, tecrübelerime dayalı konuşuyorum .özellikle v fren konusunda bu daha bariz çünki inanın şu ana kadar kullanmadığım v fren kalmadı. shimanonun tüm serilerini hatta değişik yıllardaki modellerini ,avid in tüm serilerini,şu anda kcnc yi bisikletlerime taktım ve kullandım .extralite ıda bizzat kullandım test ettim ve montajını yaptım.aslında bende,bursadaki bazı benimgibi arkadaşlarda gün geçtiklçe azalan birer v fren fanatiğiyiz.

zafer sayin

Daimi Üye
Tepki
251
@H.Çağrı

Günaydın Çağrı evet kollarda da ultraLevers(extralite)kullanıyorum onlarında performansında memnunum.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Bende hazır konu açılmışken bir soru sorayım...
Deore fren bacakları kullanıyorum M-510 modeli fren kollarımda Avid Speed Dial7, fren bacaklarımı değiştirmek istiyorum Aklımda Deore LX veya XT ya da Avid Single digit 7 var sizcebu seçenekler arasında fiyat/performans olarak ve esnemezlik olarak hangisi en iyisidir? ,
Birde mesela avid kollara avid bacaklar daha iyi olur gibi bir şey söylenebilir mi?