Bisikletçilerin mp3 çalar önerileri

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Cepte Garç Gurç Edipte Çizilip Boyası Bozulmasın Yeter...
Tabi Cebe Koyucaklara Söylüyorum...

Scudo

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
Creative MuVo S200 Zamanında gold indirim yapmıştı ordan almıştım, yanında çıkan kulaklıklar biraz dandik oluyo, güncel firmware yükleyince radyoyu da kullanabiliyosunuz. tavsiye ederim. Şurada başka incelemelerim, çektiğim fotolar mevcut

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar bu konuda uzun araştırmalar ve denemeler yapmış birisi olarak söylemeliyim ki:

Ses kalitesi ve şiddeti açısınıdan Samsung Yp ve üst serileri,
Cowon'un üst modelleri...

Ses kalitesi bakımından, Archos'lar,İ pod Shuffle, Sony'lerin şu dikdörtgen ufak yeni modelleri(adını hatırlayamadım).Ve tabi ki Samsung yp serisi...

Ses gücü bakımından Creative muvo4gb(eski) ve tabi Samsung Yp.

Kulaklık olarak ise Shenneiser cx300(70Ytl), Cx300 pahalı gelirse ise JVC Hafx33 Marshmallow(20Ytl)"Bunlar kulak içi".

Kafa üstü çemberli olarak ise kesinlikle Koss Ksc75.
(Senheiser hariç diğerlerini piyasada bulmak çok zor ama internette var.)

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
iPod Shuffle 1Gb, çok ufak, uygun fiyatlı, şekli çok hoş, terli bisiklet kıyafetlerinden, sağa sola hoplayıp zıplamaktan etkilenmiyor, bozulmuyor.

• Beğen
Tepkiler: testerella

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Ses açısından Creative'in zen nano serisini ve Samsung YP-t7 öneririm.
Ben önce yp-t7 kullanıyordum bozuldu sonra zen nano plus aldım o da bozuldu artık telefonumun müzik çaları yetiyor. (Nokia N82)

imhoteb

Aktif Üye
Tepki
46
Bisiklet
Salcano
bilinmedik bir marka kullanıyorum ekranı ve radyosu yok zaten radyo olsa da kullanmam sadece bir kibrit tanesi büyüklüğünde ve sesi de mükemmel 30 ytl ye aldım 5-6 saatlik pc den şarjla 15 saate kadar dinleme süresi var.

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
creatıve zen 2 gb almayı dusunuyodum ama dh de adeta yerden yere vuruyorlar. kesınlıkle cowon u onerıyorlar. ne yapacagımı bılmıyorum ılk defa duydugum ve ınt. uzerınden almak zorundaoldugum ıcın bıraz suphelıyım..

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
Ben denemedim ama Zen'in ses kalitesini pek övmüyorlar bildiğim kadarıyla. Sen, Cowon ve i-river'ın kalem pille çalışan bi modeli var, ona bi bak derim. I-river'lar da acayip kaliteli aletler, önceki mesajımda belirtmeyi unuttum:)

• Beğen
Tepkiler: tuninger_haa

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
I-river ı burada daha once de duymustum bi abımız oldukca memnun oldugunu belırtmıstı..
cowon için D2 ye bakıyorum ben. dh de 2967 cevaplık bi inceleme konusu var :)
>>bunu kullandınız mı acaba

• Beğen
Tepkiler: murty

ProBisiklet

Daimi Üye
Tepki
112
@tuninger_haa
Evet Cowon u daha çok öneriyorlar fakat Cowon un olumsuz yönü fiyatı ileriki seviye modellerinde fiyat çok fazla artıyor. . .

• Beğen

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
ipod touch ve creative zen 4gb.touch ı dokunmatiğini sevdiğim için aldım:D zen hediye geldi:)

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
@tuninger_haa

Yok Cowon'u kullanmadım ama ses kalitesi ve gücü bakımından oldukça iyi olduğunu biliyorum. Yalnız Cowonların sesi biraz janjanlı oluyormuş:) yani standart ve kendine özgü bir ses efekti varmış sesinde.Yani saf bi sesi yok ama rahatsız edecek bi ses tarzı da olmadığını duydum.
(Tabi bu ses efekti bariz bi efekt değil, belki çok az miktarda yankı gibi bi şey...Yani çok hassas kulakların farkedebileceği türden...)

• Beğen

testerella

Üye
Tepki
67
iPod Shuffle 2Gb, 14gr ve ter geçirmez. Ses kalitesi mükemmel, bakmadan(yakada ilişikken) kolay kullanım... 89usd gibi cok uygun fiyat(Dubai'den kendim aldım)

S.GUCLU

Forum Bağımlısı
Tepki
459
Ben Creative'in Muvo TX SE modelini kullanıyorum çok memnunum...
Spesifikasyonlar
1 gb hafıza
Ses kaydı özeliklerinden başka bi özelliği yok ama ben ses kalitesinden çok ama çok memnunum...Tavsiye ederim

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
--iriver-- benim kullandığım 5 sene önceki modeli hala ¨Taş ¨gibi
Eğer alcaksanız gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum ,zaten yanında gelen kulaklıkda --SENNHEİSER--- güzel bir ikili olmuşlar..
Bunlar dışınca ---Muzio--- Çin malıdır yada ---Oppo--- Çin malları arasında en kaliteli olanlar bunlar,eğer diğer Taiwan yada Çin malı mp3 sormak istersenz sizin için yardımcı olabilrim,çünkü son 3 senedir bu işle iştigalim ...Oppo nun Türkçe çevirisini biz yaptık:)

• Beğen
Tepki
47
bende mp3 çalarlı güneş gözlüklerinden var bisiklet üzerinde çok kullanışlı piyasada pek yok gittigidiyor ve benzeri sahibinden.com gibi yerlerden bulabilirsiniz isteyenler için telefon numarası veya link verebilirim

Metin Güler

Daimi Üye
Tepki
320
Bisiklet
Scott
Ben Creative MuVo Sport C100 kullanıyorum..Bisiklette dinlemeye en uygun mp3player diyebilirim.3-4 yıl önce almıştım Chip dergisinin yaklaşık 40 mp3 çalarlı karşılaştırdığı incelemede 1. seçilmişti.tabi o zamanlar neyin ne olduğunu pek bilmiyordum tesadüfen aldım ve kutudan bir adet kol bandı çıktı mp3 çaları bu bantta bulunan yuvasına monte edip pazunuza bağlayabiliyorsunuz(kutudaki resminde bisikletli bi abimizin kolunda duruyodu:) ) ayrıca orjinal kulaklıgı da boyundan birbirine bağlı, böylece kulagınızdan dusme derdi diye bişey olmuyor.Toza,darbeye ve suya da dayanıklı..Bence I-pod gbi yüzlerce milyon verilen bi cihazı bisiklet sürerken yanınızda taşıma riski yerine şu an 50-60 lira civarı olduğunu tahmin ettigim ( ben 240lira vermiştim o zmnlar o ayrı tbi:D ) bu cihazı herkese tavsiye edebilirim.Hafıza kartı yuvası,radyo ve de şarjsız oluşu kullanışlılığı artırıyor..Kaçırmayın derim
Ses kalitesi,dayanıklılık ve diğer özellikler ztn Creative kalitesinde. . .