en iyi mekanik disk fren?

tolga çalışır

Aktif Üye
Tepki
65
arkadaşlar mekanik disk frenlerimden memnun değilim...çok güçsüz ve zayıflar...üzerindeki mekanik diskler shimano değil...en iyi mekanik disk fren seti hangisidir ve nerede bulabilirim...ne tavsiye edersiniz...bugun dağ bisikletimi dağda bayırda zor koşullarda kullandım ve frenlerımın ne kadar kötü olduğunu gordum...3 kere de ayar yapmak zorunda kaldım...düz yolda asfaltta şehır merkezınde herhangı bı sıkıntı yok ama bisiklet doğasında fren açısından çok başarısız...yorumlarınızı ve yardımlarınızı beklıyorum...şimdıden teşk. ederim...bisiklet salcano ng 650 disk...

• Beğen
Tepkiler: Halitkin
Scudo

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
avid bb5-7 serisini çok met ediyorlar...shimanonun mekanik diskini bugun deneme şansı buldum..hidrolik gibi tutuyorlardı..şaşırtı doğrusu..

• Beğen
Tepkiler: Batuhan27

Aziz Özkan

Forum Bağımlısı
Tepki
474
Bisiklet
Corratec
en iyi değil ama "Magura Julie HP" fren iyidir. en iyi frenleri bana göre Magura üretir. tüm modelleri güzel. daha iyi performans için julie'nin üst sınıflarına bakılabilir.

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´

tolga çalışır

Aktif Üye
Tepki
65
burada önerılen fren setlerını nereden temin edebilirim...link verebilir misinız?avid bb5-7 ve Magura Julie HP için genellıkle yabancı sıtelere yonlendırıyo...shimano fren setlerıyle ilgili de pek bir şey bulamadım...

MehmetErtuğrul

Daimi Üye
Tepki
65
hiç kullanmadım ama avid bb5-7 çok iyi diyorlar.
hidrolik kadar iyi olduğunu söyleyenler var.

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
peki neden mekanik disk düsününüyorsunuz bence hiç uğraşmadan hidrolik frene gecin uygun fiyatlı en ucuz hidrolik mekanikden daha iyi tutar hemde daha hafiftir

tolga çalışır

Aktif Üye
Tepki
65
problemı daha çok olur... ayarını kendım yapamam...pahalıdır...(çünkü bisikletın değeri 375 tl) die düşünuyorum... ama mekanık ve hidrolık fren setlerıyle ilgılı tavsiyelırınızı lınk vererek yaparsanız güzel olur...

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Avid Ball Bearing 7

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
914
Bisiklet
Focus
Bence mekanikler ayar konusunda sizi daha çok uğraştırır.Ben avid juicy 5 kullanıyorum iki senedir , bir kaç kere balata temizliği yaptım başka hiçbir sıkıntım olmadı ( ara sıra yabancı madde bulaştırıp tutmadığını saymazsak ) bence direk uygun fiyatlı ( ikinci el de duşunebilirsin ) hidrolik fren alman daha mantikli gözüküyo :)