Emin Müftüoğlu Yeniden Başkan...

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Bisiklet Federasyonu Başkanı belli oldu!

Emin Müftüoğlu, tek aday olarak seçime katıldığı genel kurulda 118 delegenin oyunun tamamını aldı.

Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun 3. Olağan Genel Kurulu'nda, Emin Müftüoğlu yeniden başkanlığına seçildi. Ramada Plaza'da gerçekleştirilen genel kurulda, Emin Müftüoğlu tek aday olarak seçime katıldı. Genel Kurula katılan 118 delegenin tamamının oyunu alan Müftüoğlu 3. kez başkanlığa seçildi.
Genel Kurula katılan Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan konuşmasında, kendisini bisiklet ailesinin bir ferdi olarak gördüğünü belirtti. Baykan, 24 yılı bulan spor yöneticiliğinde ve Konya'da bir çok bisiklet sporcusu yetiştirdiklerini ve şampiyonalar düzenlediklerini dile getirdi.

2012 Londra Olimpiyatları'nın önemli bir kilometre taşını teşkil ettiğini bildiren Baykan, bunun iyi bir gelişme olduğunu söyledi. Baykan, sporcu bir başbakanın görevde olmasının spordaki gelişmelere önemli katkı sağladığına işaret etti. 2012 yılında 395 spor tesisi yapma gayreti içinde olduklarını ifade etti.

Baykan, şunları kaydetti:
"2012 Londra Olimpiyatlarına katılım olarak bakıldığında çok iyi bir noktada olduk. Biz spor adamlarına düşen daha fazla sporcu yetiştirmek ve çok daha fazla madalya kazanmak. 2012 Londra olimpiyatlarının bitiminde alınan sonuçlarla ilgili spor teşkilatımız hemen dayağı yemeye başladı. Madalya sayısının azlığından hareketle elde edilen sonuçların başarılı ya da başarısız ölçütlerinin hangi noktalarda değerlendirildiğinde ne sonuçlar çıkacağını hesap etmeden sizler, bizler her olimpiyattan sonra olduğu gibi dayağı yemeye başladık. Kimse Milli Eğitim Bakanlığı'na sormuyor ki sporcuların spor yapmalarına ne katkı sağladınız- Kimse Sağlık Bakanlığı'na sormuyor ki spor yapma şartlarını sağlık açısından daha iyi noktalara gelmesi adına ne katkı sağladınız- Hiç kimsenin YÖK'e sormak aklına gelmiyor ki üniversiteye hazırlanan başarılı sporculara hangi alternatifi sundunuz- Ben milli sporcuyum ben avukat, mimar olmak istiyorum diyen sporculara ne katkı sağladınız- Bütün yük spor teşkilatının üzerinde. Bütün yükü çeken bizler olarak üstümüze düşen görevi fazlasıyla yerine getirme gayreti içinde olmamız gerekiyor."

Federasyon Başkanı Emin Müftüoğlu da seçim öncesinde yaptığı konuşmasında, yol, dağ ve pist bisikletinin daha rahat yapılması için gerekli çalışmaları yaptıklarını belirterek, "1972 yılından bu yana ilk kez yol bisikletinde 3 sporcumuzla olimpiyatlara katıldık. Bu başarıyı Avrupa'da olimpiyatlara giden ilk 6 ülke arasında yer alarak gösterdik. Dağ bisikletinde ise hedefimiz 2016 yılında olimpiyatlara katılmak. Pist bisikletinde ise bir ilki gerçekleştirerek gençlerde Ahmet Örken ile Avrupa şampiyonluğunu elde ettik. Bu başarıyı ise 18 ay gibi kısa sürede gerçekleştirdik" dedi.
Tesisleşme, alt yapı çalışmaları ve sporcu eğitimine büyük önem verdiklerini vurgulayan Müftüoğlu, Türkiye'de henüz bulunmayan BMX bisiklet pisti için alanı ise Alanya'da inşa ettiklerini ve bu pistin de yüzde 90'ını tamamladıklarını, başta Cumhurbaşkanlığı Kupası olmak üzere birçok uluslararası yarışlara ev sahipliği yaptıklarını söyledi.

Müftüoğlu, son 4 yılı dolu dolu geçirdiklerini, artık olimpiyatlara nasıl gideceklerini değil, olimpiyatlardan nasıl madalya alacaklarını düşündüklerini kaydetti.
Genel Kurula katılan ve aynı zamanda da delege olan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ise konuşmasında, Başbakan Recep Tayyip Endoğan'ın katkılarıyla spora ayrılan bütçelerin her geçen gün biraz daha artığını söyledi.

Gençlerin üniversiteye girme telaşından arındırılıp, lisanslı sporcu yetiştirilmesi gerektiğine işaret eden Arıcı, bunun gerçekleşmesinin ardından da başarının geleceğine dikkati çekti. Arıcı, sporun turizme de çok büyük katkısının olduğunu ifade etti.

Oylamadan sonra teşekkür konuşması yapan Emin Müftüoğlu, 4 yıl sonra yine delegelerin önüne başı dik olarak çıkmak istediğini söyledi.

Yönetim, disiplin ve denetleme kurulları şu isimlerden oluştu:
Yönetim Kurulu: Emin Müftüoğlu, Hasan Basri Aktan, Recep Yalçın, İrfan Çelik, Turan Yılmaz, Hasan Alper Önoğlu, Ercan Okur, Adil Baştürk, Ahmet Odabaşı, Mehmet Çınar, Vehbi Aktaş, Mehmet Sarıtaş, Mustafa Uysal, Cevat Ay.
Denetim Kurulu: Günal Genç, Fahri Durmuş
Disiplin Kurulu: Tarkan Alpay, Hakan Burak Uz, Halil İbrahim Sarı, Ahmet Koyuncu, Faruk Sevgili.

14 Ekim 2012 Pazar

Scudo