Emek-Ostim arası bisiklet sürmek ne kadar güvenli?

yuzuakyener

Aktif Üye
Tepki
78
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar normalde Bolu'da yaşıyorum ancak Haziran ortasından itibaren 10 günden fazla Ankara'da kalmam gerekiyor. Kalacağım semt Emek, gideceğim kurs ise Ostim'de. Eğer güzergah bisiklet için çok riskli değilse bisiklet ile gidip gelmek istiyorum. Ankara'lı arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Scudo
Tepki
2
Bisiklet
Ümit
evet aslında birazda kullanıcağın güzergaha bağlı olarak değişicek bir husus ama ostim tarafı biraz tehlikeli olabilir. emekten çıktığını var sayıyorum türkeşin mezarının önünden, anadolu bulvarına oradanda bağdat caddesi ve baskent bulvarı şeklinde izlemen benim önerimdir. çünkü türkeşin mezarının olduğu yolda kenarda koşu parkuru var orayı rahatça kullanırsın ve devamı geniş yollar kenardan gidersin ama evet tehlike her zman oldugu kadar burdada var :)

yuzuakyener

Aktif Üye
Tepki
78
Bisiklet
Salcano
Teşekkür ederim Anıl Bey. Dediğiniz güzergahı not alıyorum. İlk önce arabayla bir geçerim tavsiye edilen güzergahları :)

Tepki
2
Bisiklet
Ümit
evet çok mantıklı bi tercih olur arabayla üstünden geçmek bide gidiceğiniz saatlerdeki yoğunluğa göre çizerseniz çok daha faydalı olur çünkü ankarada işler trafikte karışıyo biraz :) yardımcı olabildiysem ne mutlu

yuzuakyener

Aktif Üye
Tepki
78
Bisiklet
Salcano
Yardımcı oldunuz elbette. Cevap vermeniz bile yeter. Çok teşekkürler.

Özel onur

Üye
Tepki
6
Bisiklet
Ghost
Bence tehlikeli bir güzergah.
1. altenatif= Emek-Eskişehiryolu-Anadolu Bulvarı (Yol genişletildi)-Gimat-Ostim
2. Alternatif= Emek- Beşevler/Aoç güzergahı-İstanbul yolu-Demetevler yada Gimat-Ostim

2 side yoğun olur sabah akşam ve özellikle o bölgenin soförleri kural tanımazlıklarıyla bilinir...

yuzuakyener

Aktif Üye
Tepki
78
Bisiklet
Salcano
Fantazi yapmaya gerek yok o zaman :) Çok teşekkürler.

Tepki
1
Bisiklet
Ghost
Kardeş gelir arkadaşların tarif ettikleri güzergahları denersin.Sonra kedin yolunu kendin seçersin, ama biraz vaktini alır, güzergah çok uzun değil ama yol geçişleri insanı oyalıyor. Sen hele bir gel elimizden gelen birşey olursa burdayız.

yuzuakyener

Aktif Üye
Tepki
78
Bisiklet
Salcano
Teşekkür ederim Serdar Bey. 8-9 Haziran'da bisikletsiz geleceğim zaten. Dediğiniz gibi arkadaşların dediği güzergahları bir gezerim. 15 Haziran sonrası da duruma göre bisikletimle giderim. İlginiz için teşekkürler.

ozgurerdem

Daimi Üye
Tepki
110
Bisiklet
Raleigh-USA
(link)

Emek metrosunun yanından giren yoldan girip Çiftlik kavşağına doğru ilerleyebilirsin. Daha boş bir yol olabileceğini biliyorum. Daha önce kullandım bu yolu.
Haritada bazı yerlere ilerletemediğim için 1 numaralı yerde dolandırdığı görülüyor. ama gerçekte transit geçebiliyorsun.

Bu arada ben de Bolu'da ikamet ediyorum.

yuzuakyener

Aktif Üye
Tepki
78
Bisiklet
Salcano
Teşekkürler Özgür Erdem. Harita üzerinde görmek çok daha iyi oldu. Bolu'daysanız hafta sonu gezilerimize katılabilirsiniz. Bu hafta sonu hariç.

ozgurerdem

Daimi Üye
Tepki
110
Bisiklet
Raleigh-USA
1 buçuk ay sonra kesin dönüş yapıyorum Bolu'ya. Ara ara geliyorum fakat bisikletlerim Bolu'da değil. Döndüğümde muhakkak birlikte pedallarız.