Elveda Tigana (Mösyö)

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Karakartal Platton tarafından paylaşıldı.

 1. Karakartal Platton

  Karakartal Platton Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  31 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  763
  Beğeniler:
  180
  Seviye:
  Beşiktaşımızla sözleşmesi karşılıklı olarak fesh edilen Fransız teknik adam Tigana, Kartal'a veda etti

  Beşiktaş'taki görevinden ayrılmak istediğini daha önce basına açıklayan Fransız teknik adam bugün basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısın oldukça moralsiz olduğu gözlenen Jean Tigana, Türkiye'ye bir takım finansal haklar için gelmediğini, kendisine bir çok Avrupa kulübünün Beşiktaş'ta daha iyi şartlar sunduğunu ancak bunların hepsini sırf Beşiktaş için geri çevirdiğini söyledi.

  Bugun gazetelerde Beşiktaş'lı yöneticilerle 11 saat para pazarlığı yaptığı konusuna da bir açıklık getiren Tigana, "Benim para için müzakerelerim sadece 5 dakika sürer" dedi. Kendisi için dönüm noktasının Ocak ayının olduğunu belirten Tigana, "Ocak ayında yardımcılarımın görevine son verilmesi beni derinden etkiledi ve bütün planlarımı alt üst etti. Bana Ocak ayında görevime Haziran ayında son verileceği söylenseydi ben de Beşiktaş için planlarımı ona göre yapardım." dedi. Basın toplantısının büyük bir bölümünde dış baskılara maruz kaldığını söyleyen Tigana Beşiktaş'ın eski menajeri Sinan Engin'e de ince ince mesajlar yolladı.

  Tigana, Beşiktaşlı oyuncularla son yaptığı toplantıda, futbolculardan son iki maçlarına kazanarak Şampiyonlar Ligi'ne katılmaları konusunda söz aldığını söyledi. Bundan sonraki yaşantısında en büyük Beşiktaş taraftarının kendisi olacağını söyleyen Tigana'nın oldukça moralsiz olduğu gözlerden kaçmadı.

  Basında çıkan "Tigana'ya saldırı" haberlerini de yalanlayan Fransız teknik adam "Şahsen bana bir saldırı olmadı sadece araba ve korumama bir kaç müdahale oldu. Bu da çok normal, sadece Türkiye'de olan bir şey değil. Avrupa'nın neresine giderseniz gidin bü tür şeylerle karşı karşıya kalabiliyorsunuz." dedi.

  Tigana'nın basın toplantısının son bölmünde gergin anlar yaşandı.Tigana bir gazetecinin "Ajitasyon yapıyorsunuz. Madem bu kadar sorun yaşadınız. Daha önce neden ayrılmadınız. Para için mi bu kadar süre kaldınız?" sorusu karşısında oldukça sinirlenerek; "Ben kendimi düşünsem 1 ay daha kalır 1 yıllık ücretimi de alırdım. 2,3 milyon euro cebime koyardım. Son yılımı feda ettim." cevabını verdi.

  Başka bir gazetecinin "Babanız hayatta mı?" şeklindeki sorusu karşısında ise adeta şok olan Fransız hoca; "Öldü" yanıtını verdi ve bu tür muhabirler nedeniyle sorulara cevap vermeyeceğini açıklayarak toplantıyı terk etti.


  Kaynak: Sporx.com
   
 2. bedo

  bedo Bisikletkolik

  Kayıt:
  11 Ekim 2006
  Mesajlar:
  1.248
  Beğeniler:
  368
  Şehir:
  istanbul-yeşilköy alan: trial ve street
  Seviye:
  Paylaşım için teşekkürler beşiktaş için hayırlı ne ise o olsun :9
   
 3. Ozge Deniz

  Ozge Deniz Bisikletkolik

  Kayıt:
  11 Kasım 2006
  Mesajlar:
  1.002
  Beğeniler:
  342
  Şehir:
  Izmir
  Seviye:
  gözümüzaydın...