Elektronik hız göstergesi

emre özbay

Daimi Üye
Tepki
224
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
öncelikle merhaba şubat 15 - mart arası carraro crx 2012 bisikleti almayı planlıyorum.Tabi sadece bisiklet ile olacak bi iş değil bu aksesuar alacağım 260-300 tl bütçem var aksesuar için kıyafet-kask ve hız göstergesi alıcağım 60-100 tl arası gösterge için ayıracağım miktar var sizce hangi modeli almalıyım ? ayrıca bu fiyata kablolu mu kablosuz mu almalıyım ?

Scudo

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
kablolu sigma, bütçen hangi modele kadar çıkabilirse onu al.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Sakın kablolu almayın ! Kablolu işkence gibidir , sürekli sıkıntı yapar. Kablosuz , hem kurması kolaydır hem de uğraştırmaz. 50-100 lira arası bir saat işinizi görecektir. Kask için en az 100-150 lira ayırın bence. Eldiven 25-50 arası desek. 20-30 liraya da aydınlatma alırsınız tamamdır bu iş :)

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@enes savaş

6 aydır bir kez bile sorun yaşamadım kablolu saatimle, hem de ucuz modellerden olduğu halde...
değiştirdiğimde de alacağım saat sigma bc 16.12 kablolu olacak.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@Mert C.

Anladım. O değil de "alper ku" neden ceza yedi ? Uzun zamandır giremiyorum foruma.

emre özbay

Daimi Üye
Tepki
224
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@enes savaş

Kablo neden işgence gibidir örnek verebilir misiniz eğer maşa gerilmesi içinse pek problem olmaz bence 1 metrelik kablo iş görür,ayrıca başka yerlerde okuduğuma göre 50-100 tl arası kablosuz saatler enerji alanlarından geçerken(trafo vs) gibi şaşırıyomuş bağzıları telefondan bile etkilendiğini söylüyor

Barış Onur

Aktif Üye
Tepki
65
@enes savaş

Çin işi 10tl'lik km saatim 5 senede hiç sıkıntı çıkarmadı. Bir kere pili bitti. Kablolar çirkin gözüküyor, ona diyeceğim yok. Ama kablosuz aletler her zaman için daha sıkıntılıdır.
Kaska da trafiğe çok çıkmayacaksam 50TL civarı bir şey alırım. 100-150TL lüks sıradan bir kullanım için.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Barış Onur

trafiğe ne kadar çıkacağınızla, bisikleti ne kadar kullanacağınızla ya da nerede kullanacağınızla alakasız olarak her an kaliteli bir kask kullanmalısınız.
düşük hızlardaki kazalarda bile kafatasını kırmak kolay. kaskı bir kez alıp sürekli kullanmıyorsunuz sonuçta, tek kazada kullanmak içindir.
haliyle ilk kullanımda 200 liralık kaskı da kırabilirsin, yıllarca 50 liralık kaskla kaza yapmadan da devam edebilirsin.

ama kaza yaptığın an kaliteli olan kaskı almış olmadığın için pişman olmak istemezsen ayda 1 de kullansan iyi kask almalısın.
10km hızla giderken düşüp kafanı kaldırım kenarına vurman gayet yeterli adi bir kaskla kafanı kırman için.

Barış Onur

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet kasklarının standartları belli. Aradaki fiyat farkı konfor, aerodinami, hafiflik ve görünüş gibi şeyleri etkiliyor.
Çin malı kaskları saymazsak, kaskların çoğu aynı malzemeden(köpük) aynı teknoloji ile(in mold) aynı standartlara uyularak üretiliyor.
50TL'lik beğenmediğiniz Sedona kaskın bu standartlara uymadığını düşünüyorsanız Sedona'yı dava edebilirsiniz rahatlıkla.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@emre özbay

Hocam onlar mazide kaldı artık ya da kulaktan dolma hepsi. Ya da biri bir şeyi kötülüyor mutlaka. Ben 60 liraya B'twin count 8 aldım. Ki sizin dediğiniz fiyat aralığında. Bu güne kadar her türlü yerden geçtim. Telefon sürekli cebimde , gidonda far var , metro hatlarının yanından , elektronik tabelaların yanından kaç kez geçtim , 200 küsür Km'yi devirdim. Daha tık demedi saat. Kullanıcı olmadan yorum yapmayalım lütfen...

@Barış Onur

Kablolu saatler sıkıntılı değil. Kullanıcı olduğum için biliyorum. Kask meselesinde de lüks diye bir şey yoktur. Fiyat arttıkça koruma ve kullanım ömrü artar ;)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Kablolu km saatlerinin montajı sıkıntıdır. Kabloyu gizlemeye çalışırsınız. Kopmayacak uzun bırakmaya, fakat fazla uzun kalıp çirkin görünmemesine uğraşırsınız.
Montajdan sonra herhangi bir sıkıntısı yoktur. Ünitenin pili bitene kadar kullanırsınız.

Alt seviye kablosuz saatler ise çok sıkıntılıdır. Sensörü saat ile eşlemeye uğraşırsınız. Manyetik alan değişimlerinden saat etkilenir. Tutarsız okuma yapar. Hem ünitenin, hem sensörün pili ayrıdır. Takip etmeniz gereken 1 pil daha...
Diğer saatlerin sensörlerinden etkilenir.

• Beğen
Tepkiler: Mert C.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@Gökhan Toros

"""Bende öyle bir sorun olmadı""". Ayrıca benim mıknatısı okuyan sensörde bir tuş var , o tuşa bastığınızda bataryanın durumuna göre "yeşil,sarı,kırmızı" ışık yanıyor. Üst ünitede ise batarya az uyarısı yer alıyor. :)

İsterseniz görsel atabilirim :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
şuan fiyat performans eğrisindeki en iyi ürün btwin count 8 ' dir .
bende taklaşık 800 km kullandım hiç bir sorunu yok.
ekranı büyük ve kullanımı kolay.

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Enes, sende öyle bir sorun olmaması, kablosuz cihazların genelinde bu tür bir sorun/sıkıntı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Ne mutlu sana, problem yaşamadan rahat rahat kullanabiliyorsun sayacını. Ama ben sana kendi çevremden kablosuz sayaç kullanıp da her defasında doğru düzgün okuyamama problemi yaşayan en az 3 kişi gösterebilirim örnek olarak. :)

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@Sefa.

Ne kullanıyorlar ? Yani hangi marka ? Bizim arkadaşta "kablosuz" ATS 8.2 var onda da sıkıntı olmamış şimdiye kadar. Neyse biz sıkıntısız kullananlar olarak daha da genişleyeceğiz İnş :D

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
İkisi sigmanın iki farklı sayacını kullanıyor (diğerinden emin değilim) ama modellerini sorma bilmiyorum o kadar detayı. Emin olduğum tek şey her birinin de ağzından "Başlayacam bu km sayacının gelmişinden geçmişinden" türündeki (s)övgü sözcüklerini ağzılarından hiç düşürmedikleri. :)

big_bone

Üye
Tepki
5
İsim
Kerim
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hepsiburada yurt disindan lixada yol bilgisayari aldim ama kendini sıfırlamıyor. Sürüş sonrasi sıfırlama yapmasi lazim ama surekli total km gibi kaliyo sürüş mesafesi ve zamanı ortalamasida sıfırlanmıyo haftalikta sıfırlamıyor. Bi bilgisi olan ve yardimci olabilecek biri varmı?

Dosyalar