Elektrik Motor Dönüşümü

tolsen92

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Salcano
Merhabalar bir süredir buraya giremiyordum.Bu gün sonunda fırsatımı buldum.Hemen konuya girmek istiyorum.Bir arkadaşımla bisikleti elektrikli yapma projesine girdik.İnternetteki dönüşüm kitleri inanılmaz pahalı 2,500 tl zaten versem ben normal motor alırım.Bizim sadece amacımız yokuşlarda bizi destekleyecek bir güç.

Rott8 diye bir marka var bu şirket bunu yapmış ama türkiyede bulamadım.

Arkadaşlar bana ikinci el hub motoru yada normal fırçasız bir elektrik motoru gerekli acaba elinde olan ve satmayı düşünen var mı?

Konuyu yanlış yerde açmış olabilirim :S

Scudo

sirrunu

Daimi Üye
Tepki
570
İsim
Runner
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Peugeot
Bende arka teker göbeğinden güç veren elektrik dönüşüm kiti düşünüyorum. Beni 100km idare edecek birşey olursa müthiş olur. Yokuşlarda yardım alırım, inişlerde desteği kapatırım. Aslında motor almak istiyordum ama fiyatı çok fazla, bütçeye uymuyor. Bu yüzden en uygun seçenek elektrik dönüşüm kiti takılmış bir bisiket. Piyasada satılan elektrikli bisikletler sadece şehir içinde sürülüyor, pedal çevirme imkanı yok. Kendi bisikletime bunu yapabilsem hayatımın en büyük kırılmalarından birini gerçekleştirmiş olacağım. Köye karpuz, bostan diktim, onları sulamaya gitmem lazım, araba var ama onunla bu iş masraflı olacak