Elcik Tavsiyesi

oguzhan0101

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
oğuzhan tekkardeş
Bisiklet
b'Twin
Merhabalar,Bisikletimin elcikleri uzun zamandir kullandigim icin artik parcalandi ve yeni bir elcik alma vakti geldi bisikletim rockrider 540 uygun fiyatlı plastik esnek rahat elcik tavsiyelerinizi bekliyorum.

Scudo
Tepki
53
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
zozonun barenli elcikleri var ergonomik onlardan alabilirsin 50 lira falandı en son

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhabalar internette elcikleri araştırdığımda uygun olduğu gidon çap bilgisi belirtilmemiş (25.4 veya 31.8 vs) tüm ürünler tüm gidon çapları ile uyumlu mudur acaba?
Mevcut bisikletin üzerinde gelen elcikler bir süre yüklenmeyle dönüyor malesef. Mosso sağolsun selede elcikte biraz pinti davranmış sanırım.

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.867
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@sametmrc Elciğin çapı, gidona takıldığı kısımdan (bahsettiğiniz gidon boğazı montaj yeri değil) dar olmadığı sürece problem yok. Çap bilgisini her satıcı girmez. Eğer markalı bir elcikse google aramasıyla çapını bulabilirsiniz. Kaymasın istiyorsanız alyanlı bir elcik tercih edebilirsiniz. Yalnız vidalarını çok sıkmayın, kolayca yalama oluyorlar. Ben Pro ergonomik sport elcik kullanıyorum. Hafifliği sebebiyle tercih ettim.

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.118
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu aralar az da olsa bileklerimde ağrı hissetmeye başladım. Ergonomik elciğe geçmek istiyorum.
Kafam da bir soru var.
Barendli mi alsam,yoksa barendsiz mi alsam?
Aklımda bu iki ürün var. Daha başka tavsiyesi olan varsa,onu da değerlendirebilirim.
(link)

(link)

Nurkank

Üye
Tepki
21
İsim
İstanbullu
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba, elciklerde

Pvc kauçuk ve Tpr kauçuk

Farkları ne hangisi rahat ve sağlıklıdır, bu 2 sinin farkını bilen var mı

ModernOblomov

Daimi Üye
Tepki
2.496
İsim
Oblomov
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
IMG-20210420-WA0004~2.jpg
Merhaba, yol bisikletine henüz çok yabancı olduğum için bu soruyla affınıza sığınıyorum. :)
İşaretli parça epey deforme olmuş, bunu değiştirmek istiyorum. 105 set. Nette aradığımda farklı isimlerde 105'e ait birçok ürün çıkıyor, 105 st-7020, st-r7000, st-5700 gibi. Görünüşte hepsi aynı gibi, içlerinden herhangi birini alsam uyum sorunu yaşatır mı? Ya da illa 105'e uygun bir elcik mi olmalı?

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.156
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
262436 dosyayı görüntüle
Merhaba, yol bisikletine henüz çok yabancı olduğum için bu soruyla affınıza sığınıyorum. :)
İşaretli parça epey deforme olmuş, bunu değiştirmek istiyorum. 105 set. Nette aradığımda farklı isimlerde 105'e ait birçok ürün çıkıyor, 105 st-7020, st-r7000, st-5700 gibi. Görünüşte hepsi aynı gibi, içlerinden herhangi birini alsam uyum sorunu yaşatır mı? Ya da illa 105'e uygun bir elcik mi olmalı?
Bende 105 set kullanıyorum,geçen yıl değiştirirken aldığım yerdeki yetkili hepsi birbirine uyar demişti,siz yinede 105 e uyanı alın bence. (link)

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Tepki
30
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu aralar az da olsa bileklerimde ağrı hissetmeye başladım. Ergonomik elciğe geçmek istiyorum.
Kafam da bir soru var.
Barendli mi alsam,yoksa barendsiz mi alsam?
Aklımda bu iki ürün var. Daha başka tavsiyesi olan varsa,onu da değerlendirebilirim.
Hocam bar-end ve elcikleri ayrı almanızı tavsiye ediyorum. Daha rahat ayarlama yapabilirsiniz. Ben Tranz-X JD-861 barend ile XLC Aero GLS-30 ergonomik elciklerini kullanıyorum. Tavsiye ederim. Eskiden sporcuydum bileklerim sakatlandı ikisinde de kist var. Belirli pozisyonlarda ve ağır şeyler kaldırdığımda ağrı yapabiliyor. Bir de karpal tünel sendromu riskini düşündüğümüzde ergonomik elciği öneriyorum.

YelniPeto

Üye
Tepki
0
Başlangıç
1953—54
Bisiklet
Brompton
Dağ bisikletimdeki büküm değiştiricileri kol değiştiricilerle değiştirdim ve bu nedenle tam uzunlukta tutamaklar satın almam gerekiyor.

Ben çoğunlukla Cardiff çevresindeki asfalt ve çakıllı bisiklet yollarına yapışan sıradan bir biniciyim. Köpük kulplar, kauçuk kulplar, uçlarında yapışkan uçlar olan kulplar gördüm.

Birisi bana neden her bir türü seçeceğim konusunda hızlı bir geçiş yapabilir mi? Veya bir öneri mi yoksa denemek ve oradan çalışmak için biraz satın almalı mıyım?

Dosyalar

Muhammed68

Üye
Tepki
9
İsim
Muhammed
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar aşağıdaki L beden elciği aldım. Biraz sıkıyor. Sıkması normal mi? Yoksa bir beden büyüğünü mü almam gerekir.

TRIBAN RC 500 ELDİVEN

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Link ekleyemiyorum. Dechatlonda TRIBAN RC 500 ELDİVEN.
Elcik farklı eldiven farklı. Bahsettiğiniz eldivenin üst kumaşı esnek, zamanla açılır, elinizin şeklini alır. Ama 2 beden küçük aldıysanız mesela, bir zaman sonra yırtılır, huzur bulur.

jestercat

Aktif Üye
Tepki
188
İsim
Mirza
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Mosso
Ellerim çok uyuşuyor sürerken. Hangi elciği tavsiye edersiniz. Mosso maşallah kayadan yontulmuş elcik koymuş sanki.

mhmtp

Daimi Üye
Tepki
472
İsim
Mehmet Pehlivan
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam bu zaten benim bisikletin üzerindeki elcik. Bundan şikayetçiyim zaten. 😄
Ben bu elciği yaklaşık 1 yıl kullandım. Süet dokusu güzel, koku bırakmayan aynı zamanda bilek desteği olan bir elcik. Aynı zamanda şu zamanda fiyatı gerçekten iyi.
Yani bundan şikayetçiyseniz sizi ne tatmin edebilir inanın bilemeyeceğim. Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: jestercat