Elcik-Barent Uyumu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yeni bir elcik almayı düşünüyorum ama kullandığım barent ile uyum sağlarmı bilmiyorum.

Almayı planladığım elcik:Bg Comfort Locking Grip olup resmi aşağıdadır.
(link)
sanırım elciğin uç kısmında kilit mekanizması varmış.Bu mekanizma aşağıda resmi bulunan ve halen kullandığım Tranz-x barendin takılmasına engel olurmu? yada bu iki parça birlikte kullanılabilirmi?
(link)

Görüş ve düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Scudo

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
bence o elciği alırsan gidonun çok kaba görünür.zaten barendin şekli elini koymaya ekstra yer sağlıyo.şimdide tutup o elceği alırsan gidon çok boğulur.

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
@e-pektas

Aynı barenti ben de kulanıyorum. elciğin ise şekline bakarak yorum yaparsak takılamazmış gibi görünüyor. elciğin markası sanırım "specialized" bu markanın ürünlerini satan türkiyedek, firmalara sorulabilir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sözkonusu elciği aldım.Soruma net bir cevap veren olmadı, bari kendim cevap vereyim.

Evet sözkonusu elcik ve barent bir arada kullanılabilir.Ancak;
Elcik 13,5 cm. uzunluğunda ve gidonumda fren, vites, far, pushlock gibi birçok kelepçeli bağlantı var.Gidon boğazına yaklaştıkça gidon kesiti kalınlaştığından ve ergonomi açısından sıkıntı olduğundan kumandaların kelepçelerini ve elciği merkeze doğru öteleyemiyorum.Dolayısı ile ben ikisini birlikte kullanamadım.

Gidonu düz ve kesiti değişken olmayan, pushlock kullanmayan arkadaşlar benzer parçaları birarada kullanabilir.

Yeni elciğim fena değil ama konfor konusunda abartılacak bir durumda yaratmıyor.Ellerdeki ağrı, uyuşma vb. sorunların jelli eldiven ve daha dik bir sürüş pozisyonu ile çözülmesi uygun olacaktır.