Elcek Ve Eldiven Önerisi

drkfear

Üye
Tepki
6
evet arkadaşlar ben bisiklet kullandığımda avuç içim çok acıyor nedeni sanırım dandik elcekten ve eldivensiz kullanmamdan. Tavsiyelerinizi bekliyorum.....

Scudo

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
elciği bilmiyorum ama sedonanın jelli eldivenini tavsiye ederim

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
kaç çeşit elcek kullandım sayısını unuttum ancak sünger elcekten daha rahatını kullanmadım... Verdiğim onca para da heba oldu...

Sünger elceklerin tek sorunu çabuk yırtılmaları o kadar...

Eldiven olarak da sedona jel kullanıyorum ve memnunum...

Ziya Yurdakul

Daimi Üye
Tepki
130
canondale elcik kullanablrsn bence eldıve olarakda ya sedona jel yada gist ksnlıkler

Süleyman Onur Dülger

Forum Bağımlısı
Tepki
487
Bende arkadaşlara katılıyorum,sedona eldivenlerinden alabilirsin.Elcek olarak da setlaz'ın ürünlerine bir göz gezdir derim;)

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
setlaz'ın 10 ytl ye güzel sünger elcekleri var ama çabuk yıpranıyor.Benim tavsiyem yine 10 ytl ye JBC'nin su geçirmeyen sünger elcekleri.Gayet güzel,hafif ve kullanışlı.Eldiven olarak da ben Adidas Climate eldiven kullanıyorum.Jelleri flan Sedona'ya göre çok daha kaliteli.Fiyatı da 25-30 ytl.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
BEn Setlaz Kullanıyorum memnunum Farklı modelleri var Hasır gibi olan oda hem sağlam hemde acıtmıyor eli. ELdiven olarakta Jelli alman daha iyi olucaktır

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
setlazmarka elcekleri oneririm. Eldivene bile gerek birakmiyorlar. Cabuk yiprandiklari dogru ama alternatinda dedigi gibi hasir gibi olanlar var. Onlar oldukca kalitelidir.

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@drkfear

eldiven alıcaksan boşuna elceğe para verme

ama her bisiklete binişimde eldiven takmam diyorsan senin bileceğin iş derim, bende de sedona eldiven var 2 aydır kullanıyorum gayet güzel, 10ytlye almıştım.ilkbahar yaz mevsimleri için zaten parmakucu kesik olan tipleri o yüzden bunaltacağını düşünmeden rahat kafayla alabilirsin.

şahsen eldivensiz ve kasksız çıkmam yola, o yüzden elciğe ayrıca para vermek lüzumsuz masraf olur.

Görkem Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.682
Konu yanlış yerde giyim bölümünde olması gerekiyordu ,arkadaşlar en iyi önerilerini yapmışlar...

drkfear

Üye
Tepki
6
peki arkadaşlar bu eldiven boyunu neye göre anlıcaz s , m , l , xl ?

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
elinize bizzat geçirip denemeniz gerek.

ben direk en kolay yolu seçtim ve XL aldım, XL bile bana sanki dar geliyodu denediğimde, hatta küçük sanıyodum ama benim ellerim normale göre çok küçük.

Yani ağır işler yapan bir inşaat veya yapı işleriyle uğraşan bir adama göre çocuk eli gibi kalır benimki, ben bilgisayarcıyım. Ağır işler yapmadığım için küçük oldukça.

Antalyada mutlaka vardır bisikletçi veya outdoor ürünleri satan bir mağaza.

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
@drkfear

arkadaşlar dediği gibi eldiveni kesinlikle deneyerek alman lazım. gerekirse 3-5 ytl fazla ver ama dükkandan al. aldığında büyük ihtimalle biraz sıkı gelicek , eline tam oturanı seç o zamanla daha rahat olcak zaten :D

barhan

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Diğer
Scott A4 elcik ve scott progressive eldiven en iyi tercih, bende de aynı sorun vardı bu şekilde çözdüm.