Elazığda bir başka yer...Harput.

e_komz

Aktif Üye
Tepki
40
Elazığ grubu olarak her hafta başka bir yere gitme düşüncemizi adım adım gerçekleştiriyoruz. Bir yandan da Elazığ halkına bisikleti sevdirmek için, Elazığ sokaklarında gezerek tanıtım görevimizi yapıyoruz.
Bu hafta sizleri tarihi mö. 3000 yılına kadar uzanan Harput’a götürmeye çalışacağız. Yolumuz kısa olmasına karşın oldukça dik bir yol olacak biliyoruz.
Hava kapalı, rüzgar var ancak kuvvetli değil.
Sabah saat 10:00 gibi başlayan gezimizi 12:00 da bitirmeyi planlıyoruz. Bu güzel mekanı sizlere tanıtırken daha geniş bir zamanda yapmayı ve daha ayrıntılı fotoğraflarla yapmayı çok isterdik tabi. Ancak işlerimiz dolayısıyla yapamıyoruz.
Umarım bizi maruz görürsünüz.
İşte fotoğraflar… tadını çıkarın…

Rampayı çıkarken biraz fotoğraf yapmayı ve azıcık dinlenmeyi ihmal etmiyoruz.
(link)
(link)
(link)

İşte bizi ve daha nicesini karşılayan misafirperver bir konak.
(link)
(link)
(link)

Tarihi Harput Kalesi ve dalgalanan bayrağımız…
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Scudo

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Tebrikler, güzel gezilere bir yenisini eklemişsiniz. Daha nicelerine diyorum. Ellerinize, ayaklarınıza sağlık.

• Beğen
Tepkiler: e_komz

M.Haktan Derin

Forum Bağımlısı
Tepki
79
tebrikler guzel gezi olmus... bu arada gunay bey o kadroyu satmıstı sanki ???

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@e_komz

evet condor..mosso nun türkiye distribütör lüğünü yapıyorum :D

bicycle16

Forum Demirbaşı
Tepki
332
arkadaşlar ellerinize ayaklarınıza sağlık süper bir gezi olmuş fotoğraflarda harika saygılar

• Beğen

Ahmet Göker Derya

Forum Demirbaşı
Tepki
451
Elinize ayağınıza sağlık;gitmek hiç nasip olmasa da ailemin memleketinin fotoğrafları olduğu için ayrı bir heyecanla inceliyorum her bir turunuzu. Turlarınızın devamını diliyorum;kazasız belasız...

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Vayy kardeşim ne güzel bir gezi olmuş. Sanki buraları hatırlıyor gibiyim. :) Harput'u yıllardır görmeyi istemiştim ve gördüğümde çok büyük mutluluk duymuştum. Çok sevdiğim bir şehir Elazığ. Harput'u ve Hazar'ı ile bambaşka bir kent...

Sevgiler...

jamssea

Daimi Üye
Tepki
205
Görmeyenler için güzel bir paylaşım olmuş.Çok teşekkürler.

• Beğen

jamesjoice

Daimi Üye
Tepki
301
Teşekkürler resimler ve gezi için. Bizi de oralara götürdünüz. O tepeye çıkma fırsatımız olmadı ne yazıkki. Ben daha çok koğuşun penceresinden tepeye doğru baktım 5,5 ay boyunca. Ve de tepeye çıkıp inen kargalarla güvercinleri seyrettim. Hafta sonlarında ihtiyaç vs. için çarşıya çıktığımızdan Harput'a çıkmak kısmet olmadı. Tabii orayı görmek kadar bir de sucuk pişirip yemek istemiştim hep. :D
Heey gidi günler hey...

mahocan

Üye
Tepki
6
çok güzel bir gezi olmuş ama harput da daha güzel yerlerde var arka tarafta buz bağarası ve görülecek güzel yerler var tavsiye ederimmmmm

• Beğen

e_komz

Aktif Üye
Tepki
40
@mahocan

evet haklısın mahocan, bizim fazla zamanımız yoktu, 2 saate sıkıştırdık bu geziyi. mesajımda da belirttiğim gibi geniş bir zamanda tekrar gezilebilecek bir yer harput..

Ahmet ERTAN

Forum Bağımlısı
Tepki
692
Bisiklet
Scott
güzel gezi olmuş ayagınıza saglık .
ben daha önce harput kalesine gelmiştim cok güzel bir yer ..hele hele elazıgın sisler içinde , kalenin bulutlar üzerindeymiş gibi durumu gercekten görülmeye degerdi... hoşçakalın......

• Beğen

gültekin

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İsim
Ahmet Gültekin Gültepe
Bisiklet
Specialized
paylaşımınız için teşekkürler.

• Beğen

bhdr48

Üye
Tepki
5
harputu gezmişdim bildiğim kadarıyla harput kalesının harcında su yerıne süt kullanılmış dorumu acaba?

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Güzel gezi olmuş tebrik ederim. Sormak istediğim bişey var. Elazığlı olduğunuzu tahmin ederek BEYOBA Sitesi varmış. Sessiz ve sakin biraz şehir dışında ve çok katlı binalarmış. Acaba o tarafları biliyormusunuz.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

e_komz

Aktif Üye
Tepki
40
@MaNiaC_oF_BiKe

teşekkürler, bahsettiğin siteyi bilmiyorum, ancak araştırır en yakın zamanda seni bilgilendiririm.

• Beğen
Tepkiler: MustafaOnderATiK