Elazığ

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Çok güzel bir girişim olur sizi canı gönülden destekliyorum...Bakalım Belediyeniz bu duruma nasıl bakıyor_?..

• Beğen
Tepkiler: hiario
Scudo

hiario

Üye
Tepki
10
Fırat üniversitesinde var olan ancak faal olmayan Gezi ve Turizm Kulübünü faal hale geçirip,Bisiklet kulübünü alt kulüp olarak kurmayı düşünüyorum,nitekim bu bizi tüzük vb bürokrasiden kurtacaktır heralde,,ne düşünüyorsunuz..???

Şahin Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
298
@hiario

iyi olur tabi ki fakat ileriye dönük olarak bisiklet kulübünüde kurmak daha da iyi olr.ben telefon numaramı vermiştim gerçi ama irtibata geçemedik seninle
05353623087 sahin_bulut_1986@homail.com
bunları bire bir konuşsak daha iyi olur.daha çabuk netice alırız

• Beğen
Tepkiler: hiario

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhabalar ben Günay,burda konuşmak yerine bi araya gelip konuşalım:)
cep telefonum:05386292312
msn: gunay_aktas_@hotmail.com

ben makine mühendisliği son sınıftayım....bir an önce tanışırsak iyi olur

hiario

Üye
Tepki
10
şahin msj ı nı geç gördüm kardeş, numaram: 05063915695

esaddere@hotmail.com

bir kaç gündür bisikletle geziyoruz okulun içinde,dün akşam on gibi rektörlüğün orda yolumuzu 5 güvenlik görevlisi kollarını açarak kesti,,alışamadılar henüz...

bu arada ben görüştüm,bu dönem kulüp kurulamazmış,yeni dönem beklenecek..
adam bizim daha önce bisiklet kulübümüz vardı kapattık dedi,nedenini sormadım :)
artık öbür dönem kurulur,o zamana kadar da tüzük müzük ıvır zıvır halledilir inş...

neyse arkadaşlar en yakın zamanda görüşelim..

bu arada günay faik i tanıyormusun,oda 4.sınıf ama gece mi gündüz mü bilemeyeceğim.. :) :)

• Beğen
Tepkiler: Şahin Bulut

Şahin Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
298
@hiario

biz GÜNAY'la bizzat pedalliyoruz ama faik'le de tanışırız.telefonu nu kaydettim
bir araya gelir konuşuruz bunları
görüşürüz

Saruz26

Daimi Üye
Tepki
237
bende malatyaya daha yeni geldim benide aranıza alın acilen bisiklet almam lazım yardımlarınızı bekliyorum

M.Haktan Derin

Forum Bağımlısı
Tepki
79
@Saruz26

merhaba hosgeldin aramıza da aranız diye bisey yok bitek ben varım malatyada :D
İnş bulusuruz birgun sana guzel bir bisiklet toplarız ama bu aralar zor sınav haftası malum tekrar hosgeldin

Saruz26

Daimi Üye
Tepki
237
@Condor

dostum bisikleti topluyorum günay arkadaş sayesinde sende artık bri ses verde beraber turalayalım buralarda ne dersin

Şahin Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
298
@Saruz26

inşallah bu yeni dönem de bi külübümüz olacak.olması için elimizden geleni yapacaz.ayrıca desteğin için sağol süleymen

Tepki
0
slm arkadaşlar...ben de yeni katıldım foruma...elazığda okuyorum...elazığdaki arkadaşlarla irtibata geçmek isterim...

Şahin Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
298
Önce ki mesajlarda iletişim bilgilerimizi paylaşmışız.O bilgilerden bana ulaşabilirsin.

Tepki
30
İsim
muratbah
Bisiklet
Cube
slm arkadaşlar....
Ben de Bir elazığlı oalrak bu işe el atmak isterim.
Elazığ'da doğdum ve büyüdüm.
19 yıl yaşadım Elazığda ve Atamam olması sebebiyle Ankara'ya taşınmak zorunda kaldım ve 3 yıldır Ankara'dayım.

Elazığ'da profesyonel binicilik konusunda gerçekten ciddi problemler var.
Elazığ'da arasanız kasklı bir bisikletli görmeniz imkansız. Acaba kask satan bi dükkan var mıdır? orası da ayrı bir mesele.

Bu konuda En çok belediye ve Üniversite Rektörlüğüne iş düşmektedir.
Zaten Elazığ'da yaşayanlar bilir. Bizim Belediye Başkanı her şeye "Hee Gardaş, Hee Abe" diyen bi adam olduğu için, arkadaşlar toplu bir heyet halinde başkanla görüşürse belki bisiklet konusunda sosyal projeler üreterek şehirde bisikletçiliğin gelişmesine katkıda bulunur. Zaten mahalle aralarında yeterince bisiklet meraklısı çoluk çocuk var Elazığ'da.

2005 ve 2006 yıllarında belediye tarafından il genelinde yapılan yarışmalara halk yeterince ilgi göstermişti. Her 2 yarışmaya da (ben de dahil olmak üzere) 100'den fazla kişi katılmıştı. Hatta katılan arkadaşlar varsa beni görmüşlerdir modifiyeli Gri-Kırmızı bisikletimle. 2005'deki yarışmalarda 5.ci, 2006'daki yarışmalarda 2.ci olmuştum.

Yarışmalardan sonra Bisiklet konusunda Elazığ'da bir nevi umut ışığı doğmuştu. ve ben o yıl arkadaşları yavaş yavaş örgütlemeye başlamış ve bisiklete teşvik etmeye başlamıştım. Gençlik ve spor il müdürlüğüne, rektörlüğe ve belediyeye proje tekliflerinde bulunacaktım. Ancak Atamam dolayısıyla aklımdan geçenleri gerçekleştiremeden Ankara'ya gelmem icab etti. Ankara'da bu işin ne denli profesyonel yapıldığını görünce artık Elazığ'a kesin dönüş yapacağım günleri iple çeker oldum. Çünkü Elazığ'a kesin dönüş yaparsam Elazığ'da böylesine etkin bir bisikletçiliğin olmaması beni sürekli rahatsız edecektir.

Arkadaşlara da bu konudaki çalışmalarında başarılar dilerim.
İnşallah Elazığ'da aktif gruplar da olacaktır.

Şahin Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
298
Öğrencilik dolayısıyla 4 yıldır Elazığ'dayım.Yani 2006'dan beri buradayım ve seneye de burada olacağım.Bu süre zarfında inanın hiç bir ilerleme kat edilmedi.Zaten Elazığ'ı size anlatmama gerek yok sanırım.Hiç düşünmeden milyarlar verilip arabalar alınır ancak bisiklet çocuk oyuncağıdır burada.Ne üniverisite ne de yerel yönetim bu zihniyeti değiştirebilir mi?