Elazığ Hazar dağı tırmanış ve iniş(video)

mahmut krt

Aktif Üye
Tepki
64
haziran ayının ortasında yerel olarak 1. sivrece bisiklet ve paraşüt festivalini yaptık epey eğlenceliydi burada sadece göl manzarası ve dağ keyfinin mtb ile birleşmesi sonucu ortaya çıkan video tabi izlerken içinde bir süpriz var nasıl oldu diyeceğiniz keyifli seyirler
6. dakkalara dikkat :)
(link)

(link)

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Çekim kaliteli, manzara çok iyi yalnız ilk videoda sorun var sanırım açılmıyor. Bu arada üniversitede ilk yılımda oda arkadaşım Elazığ'lı idi ve kendisini çok severdim. Bu vesileyle Elazığ'a selam olsun :)

mahmut krt

Aktif Üye
Tepki
64
@İsa Yavaş

evet mucurlu yolda viraja hızlı girip mucura kaptırınca en iyisi usulca düşmek :)

@ONUR YÜCEL 46

sadece pc den izleniyor 1080p o yüzden cep telefonu vs olmayabilir . selamı aldık As

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
Mıcır olayı özellikle virajlarda tehlike tabii. Dizlik ve dirseklik olsaymış en azından rahat rahat düşerdiniz :)
Keyifli bir tur olmuş belli ki, iniş olunca yüzler gülüyor :)
tebrikler

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
590
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Memleketim.
Bir daha geldiğimde bisikletimi de getireceğim.

Görüntüler çok güzel, elinize sağlık.

• Beğen
Tepkiler: Abdullah Cimis

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mahmut krt

sayın mahmut krk

iniş vidyosunu izledim, an itibari ile de ofiste miskin miskin otururken eyyorlayayım bari dedim. başlıyorum :D

öncelikle zaten 0:17 de viraja hızlı girişinizi görünce kesin düşecek dedim ve 06:00 da düştünüz. şimdi ;

- 0:17 viraja hızlı giriş
- 0:36 tatlı viraja hızlı girme
- 0:52 viraja hızlı girme
- 1:12 viraja hızlı girme
- 1:43 hafif virazda diğer bisikletliye fazla yaklaşıp geçip geçmeme konusunda tereddüt yaşama
- 05:40 mıcırlı toprak zeminde aşırı hız
- 05:50 aşırı hız
- 06:00 mıcırlı toprak zeminde aşırı hız sonucu kaza
- 08:44 viraja hızlı ve hatalı girme
- 09:20 de virajda gereksiz yere diğer bisikletliyi geçme

bunlar vidyonun ilk 10 dakikası gözlemlerim. Ayrıca sürüş esnasında diğer bisikletliler ( misal mavi montlu kişi ) düzgün bir şeritte/çizgide seyir halinde iken siz sürekli şerit değiştirme ve yolun ortasından gitme gibi bir sürüş yapmışsınız. ( yolun ortasından gitme belki de kamera açısından bana öyle gelmiş olabilir emin eğilim ).
vidyonun diğer on dk sındaki durumu gelen tepkilere göre ayrıca değerlendiririm :D

benim gözlemim bu kadar. emeğinize sağlık. paylaşım için teşekkürler. sürçi lisan ettisyek affola. benim eyyorlamam bu kadar.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Keyifli inis ;)
Sanirim biraz daha viraj tekniklerine hakim olmak veya daha iyi tutusu olan lastiklerle denemek lazim. Eminim o zaman cok daha iyi ve akici bir inis yaparsiniz :in:

mahmut krt

Aktif Üye
Tepki
64
@BF Okuru

hocam videoyu çok iyi çözümlemişsiniz :) oradaki viraj hissiyatlarını benim kadar iyi hissetmişsiniz . teşekkür ederim incelemeniz için :) video da görünmüyor arkada kalan bir arkadaşın aktarıcı kırıldı zincir jantlara gelip tekeri kilitledi bir kaza da o yaptı biraz adrenalin iyidir dedik :) mavi montlu arkadaş kendisi turcu dur V fren kullanır temkinli sürer heyecan aramaz :D vakti olan bütün mtbcileri elazığ Sivrice gölü manzarasında hazar dağına çıkmalarını tavsiye ederim güzel manzara temiz hava zevkli bir inişi var umarım bir daha ki sefere güzel ve detaylı video ile tekrar paylaşımımız olur inşallah

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mahmut krt

Evet, heyecan aramadığım doğrudur :)

Video için teşekkür ederim Mahmut, ben unutmuştum böyle bir video olduğunu :)

Videoda bir mavi giyimli daha var. Galiba ben değilim o mavi montlu. Hem ben montlu da değilim ki. Sadece maviliyim. Neyse ya hu, ben de heyecan aramam.

Hepimiz maviliyiz.

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
hocam direksiyonu kırmayı unutmuşun sanırım :D büyük geçmiş olsun videolar süper yalnız :in::in::in:

mahmut krt

Aktif Üye
Tepki
64
evet videodaki kimsenin haberi olmadan paylaşımı yaptım ama turcubaba(yusuf) ya takıldık :)

@bkagan

o hızda gidonu çevirseydim bisikleti yatırıp epey sürüklenip zarar görceğimi biliyordum o yüzden kamyoncular gibi usulca hafif eğimli yere çarpmak çarparken bütün eklemlerini kilitleyip en az zararı görmekti hedefim :D 1 tane daha kameramız olsaydı daha iyi görüntüler çok boyutlu olurdu

• Beğen
Tepkiler: bkagan

Abdullah Cimis

Forum Demirbaşı
Tepki
208
Bisiklet
Scott
bir başkadır memleketim. insanları falan her şeyiyle çok güzel. gidip kamp yapılacak yerler var.