El yapımı askı

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Oktay Erkan tarafından paylaşıldı.

1. Oktay Erkan

Oktay Erkan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bu, forumdaki ilk mesajım. Herkese merhaba...

Bisiklet askısı için ne alayım diye araştırırken sağda solda gördüğüm kendin-yap projelerden esinlenerek 2 bisikletlik askımı kendim yaptım.

Bunun için Bauhaus'ta satılan ayarlı raf sisteminin çubuklarından 1m'lik 1 tane (7,50TL), kollarından 25cm'lik 4 tane (9TL) aldım. Bisiklete zarar vermemesi için kollara sarmak üzere sıcak su borularının izolasyonu için kullanılan köpük borulardan 1m'lik 1 adet (2TL) aldım. 8 vida ve 8 dübel ile bir parça elektrik izolasyon bandı kullandığım diğer parçalar.

Raf çubuğunu Göztepe oto sanayide bir dükkanda 4 eşit parça olacak şekilde kestirdim. Sağolsunlar söylemememe rağmen uçlarını da el kesmemesi için yuvarlatmışlar.
    Bu 4 parçayı 2x2 şekilde duvara monte ettim.

İzolasyon borusunu 4 parçaya kesip bisiklete değecek noktalarını yine aynı boru ile bantla sararak güçlendirdim. Bu kollar çubuk üzerinde bir kaç değişik yüksekliğe takılabildiği için bisikleti kolaylıkla düz biçimde asabiliyorsunuz.

Yaklaşık 20TL ve biraz zaman harcayarak yaptığım iki bisikletlik askı şöyle görünüyor...

İlginizi Çekebilir

IMG-20170327-WA0008.jpeg
Herkese merhaba ben Necmettin Ünlü. İzmir'de yaşıyorum ve üniversite ögrencisiyim. 21 yaşındayım. Her şey 19 yaşında 133 kiloya kadar çıkmamla başladı.Boyum 1.9m idi ama yine de kilo oldukça belli...
upload_2016-4-29_8-53-12.png
Antrenmanları kayıt altına alıp bir program çerçevesinde performansınızı takip ediyorsanız, web üzerinden online hizmet veren analiz sitelerini mutlaka duymuş olmalısınız. Örneğin TrainingPeaks...
IMG_20150520_231733_HDR.jpg
Merhaba dostlar hemen her bisiklet süren selenin sert ve rahatsızlığından şikayet etmiştir ve çoğu kişi de belki utangaçlıktan belki rahat hissetmediğinden ya da maddi olarak pahalı olmasından...