el bileğinde çıkıntı ? :(

Tepki
4
Bisiklet
Carraro
merhabalar,

bisikletimle uzun turlara çıkmaya başladım başlayalı bileğimde ağrılar başlamıştı en son fzklsel olark da belrgin hale geldi. sağ bileğin sağ dış tarafındaki kemik hemen hemen herkesin azcık belirgindir düne kadar benimde öyleydi ama şimdi baya bir belirgin hale geldi yarın doktora gideceğim bakalım ama daha önce böyle bir şikayetle karşılaşanlar ne yapabileceğim konusnda önerilerini benimle paylaşırsa sevinirim çünkü bileğimi oynattıkça ciddi şekilde acı verici durumlarla karşılaşabiliyorum (biliyorum çok uzun oldu k.bakmayın ama derdimi anlattım snaırm)

Hilmi Paksoy

Scudo
Tepki
4
Bisiklet
Carraro
@Tarık Kalkan

tşekkr ederm yardımınız için doktora gittim bugun bilek sabitleyici atel verdi bakalım geçermiş 2 hafta içinde .

orkun tulu

Forum Demirbaşı
Tepki
228
geçmiş olsun
eskiden bu şiş kısmın üzerine bozuk para koyup bandaj yapmayı tavsiye ederlerdi:)
şişlik geçmez ise şırıngayla içini boşaltıyorlar(uzman hekimler tarafından)

nightdriver

Aktif Üye
Tepki
472
O şişiklere tıp dilinde "ganglion kisti" denir. Bileğe baskı uygulanan spor dallarında faaliyet gösteren veya bileğini aşırı zorlayan kişilerde olur. Bazen sızlar bazen sızlamaz. Benimki 1 yıl boyunca kaldı, şanslıyım ki hiç ağrı yapmadı. Eğer ağrı yapıyorsa bilekten geçen eklemlere baskı yapıyor demektir. İçinde eklem sıvısıyla aynı özellikleri taşıyan bir sıvı olur ve etrafı zardır.

1 yıldan sonra benimki aniden yok oldu. Ameliyatla da alınabiliyor ancak 2 ay elini kullanamıyorsun. Nüksetmeme garantisi de yok.

Zorlanmadığı durumlarda küçülmesi beklenir. Ama küçülmeyedebilir...

Bilgine

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Öncelikle geçmiş olsun. Benimde benzer birşey sağ bileğimde olmuştu, o zamanlar fazla bilgisayar kullanmaktan ve dolayısıyla mouse'u çok kullanmaktan dolayı. Ufak bir operasyonla içerideki sıvıyı alıyorlarmış. Ne hikmettir, bir süre düzenli olarak ovaladıktan sonra benimde geçti.

Tepki
4
Bisiklet
Carraro
geçmiş olsun diekleriniz için teşekkür ederim şimdilik şu ateli kullanıyorum bakalm 2 hafta sora hala durum değişmesse yine doktor yolu gözükür bana :D

bi de bu arada ilk olduğu gece bozuk parayı denedim ama bir sonuç alamadm sonra doktora gitmiştim bakalım bekleyip göreceğiz =)

Tepki
58
sıcak suyla yaım saat ovala icindeki sıvı patlıyor sonra o bölgeye bozuk para koyup bandajla bişeyi kalıyor zar icinde sıvı var elinle patlata bilirsin dedigim sekilde bendede cok oluyor