el bileği ile ilgili

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
arkadaşın spd ayakkabılarını alıp kullanmaya başladım.aradan bilirli bir vakit geçti. ve lastik tranway yolunun arasına girdi bende spdleri çıkaramıyınca düştüm ve el bileğini çok sert bir şekilde çaptım.çatlamış olacağından şüphelendim.6 küsür saat geçti ve oynatmadığım helde bile sızlıyor sizce bu bikaç gün içinde geçer mi?? yardımlarınızı bekliyorum.

Scudo

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
tşkler bende doktora gitmeyi düşünüyorum.inanilmaz bi aci var.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Bu tür el bileği travmalarında, uzman önerisiyle röntgen çektirilerek önce bilekteki kemik yapıların durumu ortaya konmalı sonra dr. un önereceği bir atel veya bandaj ile bileğin travmatize olmuş anatomik oluşumları dinlendirilmeli.

ilk 15 gün içinde, gerek el bileği istirahati ve gerekse medikal tedaviyle iyileştirilmeyen ve ihmal edilen travmaların etkileri belki aylar hatta yıllar boyu sizi rahatsız edebilir. El bileği, çok kullanılan, çok oluşumlu ve çok oynak bir eklem olduğu için çabuk incinir, geç iyileşir.

Umarım, kırık yada çatlak yoktur. Dr muayenesi sonucu durumdan bizi de haberdar ederseniz sevinirim.

SerkanEriş

Bisiklet Meraklısı :)
Tepki
170
İsim
Serkan Eriş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@beverly
benim en yakın arkadaşım çatlatmıştı ve deli gibi şişmişti kolu. Ama şişmediği durumlarıda duydum. genede doktora gitmenizi bende öneriyorum. geçmiş olsun. tramway yolları hakkaten tehlikeli.. gelişmelerden haberdar edin

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
kontrol sart, ancak bu sure icerisinde buz kompres yapmani oneririm.. buzu direk derinin uzerine koyma sakin, mumkunse pamuklu, yumusak ve temiz bir bezin icerisinde bilegin uzerinde tut.. dayanabildigin kadar, ancak cok canin yakmayacak sekilde... bunu butun gun sık araliklarla, ya da bilegin rahatsizlik verdikce uygula.. sonraki gunlerde daha azaltabilirsin..

ancak aklinda bulunsun, travmalarda doktora ya da rontgene yetisene kadar buz kompres gerekli ancak cogumuzun atladigi bir uygulama...

gecmis olsun...

• Beğen
Tepkiler: ismailofli

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@çağatay_çankaya

Çağatay geçmiş olsun.

Forumda da gözükmediğine göre, elin inşallah başına, büyük dertler açmamıştır. İnşallah, en kısa zaman da iyileşip eski durumuna dönersin.

Kazasız ,iyi günler dilerim.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
arkadaşlar abilerim ablalalarım gösterdiğiniz ilgiye çok tşk ediyorum. bu sabah kalktığımda elimde ağrı vs gibi şeyler yoktu..çok az bi sızı var.şişlikte çok yok var ama çok az...elimi bandaşla sarıl 7 gün filan öyle gezecem ben her ihtimale karşı

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Geçmiş olsun Çağatay ben de şöyle bir tavsiyede buluncağım, malum uzun senelerdir spor yapıyoruz ve çevremizde bir çok sakatlanan insan oluyor, en büyük sorun kazalardan sonra insanlar çatlak minik kırık gibi şeyleri bilemiyorlar, farkına varamıyorlar, bunun nedeni ise bir çok ufak çatlak vs röntggende gözükmüyor, neden sonra bu insanlar ağrıları dinmediği için Emar çektirdiklerinde bu çatlakları görebiliyorlar, çevremde bir çok insanda olmuştur senin de gözününde bulundurmanda fayda var...

emrullah

Forum Demirbaşı
Tepki
238
geçmiş olsun çağatay buna benim spd lerin sebep olması beni üzdü.spd lerim adına senden özür dilerim._NİTRO_

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
@emrullah

emrullah abi senin spdlerin bi suçu günahı yok.tamamiyle benim hatam alışamadığım için dengemi kaybettiğimde spdleri hemen çıkaramadım.bu konuyu açarken tek elle yazmıştım şuanda herhangi gibi bir ağır sancı yok.sadece beliği çok aşağı yukarı doğru hareket ettirince acıyor.ama fazla bi acı değil.. nitro sen bana bi spd ayarla ödeşmiş oluruz:D;)

goLdenskuLL

Aktif Üye
Tepki
52
dostum geçmiş olsun. doktora gidip işini sağlama almalısın ;) valla spd ler bazen tehlikeli olabiliyor. yeni başlayan arkadaşlarım en az günde 2-3 kez düşüyorlar. :D onlar düştükçe benim gözüm korkuyor. :rolleyes:

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
doktora göründüm beliğin incilmiş dedi.biraz dinlendir fazla ağır kaldırma o sol elinle dedi...ilginiz için çok tşkler