Puanlama sistemi

ZaRaKi

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
SeRHaT
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
yaw buralarda biryerde teşekkür butonu olacaktı... neyse bende kendim yazarım ''teşekkürler''

• Beğen
Tepkiler: sare
Scudo

burgazz

Forum Bağımlısı
Tepki
324
@HaliliOzturk

torunu da yok mu yaw bız gerı ısteruk:D

sare

Üye
Tepki
167
yavaşlatıyormuş teşekkürler forumu,forumu incelerken öğrendim:Dolanı kullanacağız artık sonuçta bir daha geri gelmeyecekmiş(öyle yazıyordu:D)

• Beğen
Tepkiler: t-genc ve bedo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Teşekkür butonu forumun "DataBase"ine ciddi bir yük bindiriyordu. Biz de mecburen kaldırdık :).

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Evet arkadaşlar, puanlamayı kişisel gelişim için faydalı bir araç olarak görebilirsiniz.Tanımadığınız, yüzyüze bile görüşmediğiniz birilerinden, yazdıklarınız için teşekkür alıyorsanız, bu sizin foruma ve bisiklet dünyasına olan katkınızı gösterir.
Eksi puan alıyorsanız, bir yerde mutlaka bir yanlış vardır.
Kendimden örnek vereyim;
Bisiklete dair benim de bilmediğim, ya da biliyorsam da faydalı, bir yerden alıntı yapmadan, tamamı doğru bilgilerle dolu mesaj yazmışsanız, itinalı içeriğe sahipse artı puanınızı veriyorum.
Eğer mesajlarınızda güzel Türkçe'mizi katlediyorsanız, birilerine hakaret ediyorsanız, gereksiz yere forumu ve üyelerini gerginliğe sokuyorsanız, o zaman tek seferde baya eksi puan sahibi olabilir o arkadaş.
Amacımız bilgi paylaşımı, arkadaşlık, sevgi, iyilik, faydalı olma, örnek olma unsurlarını içermeli.

Kamil

Daimi Üye
Tepki
63
Arkadaşlar,herkesin resminin altında puanlar var.Nedir bu puanlar,ne işe yarar?Kontrol panelimde de 'ünvan sistemindeki son durum' diye birşey var bu nedir?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Kamil forumda biraz arama yap bu konu ile ilgili çok detaylı bilgi bulabilirsin!

Kamil

Daimi Üye
Tepki
63
Eğer hiç bir işe yaramıyorsa boşuna zaman kaybı olmasın.Ama eğer gerekli bi'şeyse biz de puanımızı verelim.Kimseye puan vermedim şimdiye kadar zaten nasıl verildiğini de bilmiyorum.Halil,forumda hangi bölümlerde bu konu hakkında bilgi varsa beni oraya yönlendirir misin?

mutu88

Daimi Üye
Tepki
181
Kamil;
Arama kısmına puanlama, puan vb. kelimeleri girersen detaylı bilgi çıkacaktır.
Bu puanlama sistemi hemen hemen tüm forumlarda var.
Aslen hiçbir önemi yok. Bence bu puan sisteminin kullanılmasının amacı insanları forumlara bağlamaktır;)
Gerçektende öyle oluyor:)

Kamil

Daimi Üye
Tepki
63
Yani bir işe yaramıyor.O zaman beni ilgilendirmez.Zaman kaybı.Sağol Mutu88.

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@KÂMİL

Halilin imzasına bakabilrsin :)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Puan bir geri besleme yöntemi bana göre.
İnsanların yazdığım mesajlar hakkında ne düşündüklerini, beğenip beğenmediklerini ve neyi beğenip neyi beğenmediklerini bu sayede daha kolay öğreniyorum.
Bir kendini değerlendirme yöntemi diyelim.
Benim için de güzel bir değerlendirme yöntemi, beğendiğim bir mesajı puanlamadan atlamam hayatta :)

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
@HaliliOzturk

Bazen puanlama yapılamıyor. Belli bir limit var sanırım onu aşamıyoruz. Buda sistemin kötüye kullanılmaması için alınmış bir önlem ama o gün beğendiğimiz bir mesaj olduğunda es geçmek zorunda kalabiliyoruz.

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Bu puanlamanın iki yönü var; bir olumlu yönü bir olumsuz yönü. Olumlu yönü: İnsanlar eksi puan almıyım diye saygılı oluyorlar. Kötü yönü ise puan arttırmaya kasanlar forumda kirliliğe sebep oluyor. Benim düşüncem ne mesaj sayısı yazmalı ne de puan olmalı ne de rütbe olmalı. Sadece giriş tarihi yazsın yeter.

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
@wagnar

aynı kişiye üst üste puan veremiyorsunuz. sistem hata veriyor. bir kişiye puan verdikten sonra tekrar o kişiye puan vermek için 5 kişiye daha puan atmanız gerekiyor.