Ekran Kartı Bios Güncelleme

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Merhaba arkadaşlar
Kullandığım 8800 GTS ekran kartıma bios güncellemesi yapmak istiyorum.Nasıl yapabilirim?Cevap için şimdiden teşekkürler.

Scudo
Tepki
47
@Sertaç EKİCİ

nvflash isimli proğramı indirip kurman sorunu çözer. ama kesinlikle çok profesyonel değilsen bios update yapmanı tavsiye etmem . ekran kartını birdaha kullanamayabilirsin. bios update yaptıktan sonra kartının F1 olacağınıda düşünme. en mantıklısı yeni sürümünü yükle. yada bunu neden yapmak istediğin yazarsan sanırım yardımcı olabilirim. :in:

• Beğen
Tepkiler: Raven_35

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Ben yıllar evvel bir ekran kartını pert ettikten sonra bir daha denemedim. Eğer üretici tarafından sağlanan bir program vs. yoksa bende tavsiye etmiyorum.

• Beğen

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Ekran kartının biosumu anakartın biosunumu güncelleyeceksiniz?

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Ekran kartı dediğine göre özellikle de 8800GTS diye belirttiğine göre Anakart olması ihtimali var mı sizce?
Peki Sertaç Bios güncellemesi ile ne değişiyor senin kartta?

• Beğen

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Sadece bozuluyor demek çok yanlış bence, bazı kartlarda pipeline açılabiliyor..
Ancak yeni ekran kartlarında sanıyorum ki daha yüksek voltaj değerine ulaşıp işlemci ve ram hızlarını artırarak overclock potansiyelini artırmaya yarıyor..

Biraz araştırmadan sonra; (link) Bir link buldum sanırım yararlı olabilir Sertaç.. Adam güzelce herşeyi anlatmış..

Tepki
47
@d.berkay

ben espiri oslun şeklinde sadece bozuluyordur dedim. yoksa doğru yapılacak bir güncelleme ile ve uygun power seçimi yapıalarak kullanılırsa tadından yenmez. prensib olarak şunu söylerim herzaman '' çalışıyorsa fazla kurcalama ''

• Beğen

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
@d.berkay

Tam üstüne bastın dostum.o/c yapmak için güncelleyeceğim.Ekran kartımın potansiyeli yüksek o yüzden deneme olacak.F1 olmasın ama birazcık performans artışı bile zevk almama yeter.

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
Bilmiyorum sorununu çözdün mü ? Aynı parça kullanıcısıyım resmi siteden(link)vereyim istersen ? Buradan senin olan bilgileri seçip indirebilirsin ...

BULUT ÇELİK

Forum Demirbaşı
Tepki
163
bu işlemi 8800 gt ye yaptım gayet başarılı ama bi disket sürücüsü gerekli ve pc yi dos ortamında başlatmalısın en ufak hata hatta sizin hatanız olmadan misal elektirikler gitti diyelim kartınız kullanılmaz duruma getirir bu programla voltaj bir tık arttırılarak o.c performansı arttırılıyor işe yarıyor mu evet... 730 gpu hızına çıkabiliyor ama satılan hiçbir kart birbirinin aynısı değildir kimisi 755 görür kimisi 700 ü ancak görür temelde sadece voltajı arttırmaya yönelik olam bu işlem pencil mod la desteklenebilir ;)