Ekipman tedarik tavsiyesi lütfen...

Basri ULU

Üye
Tepki
59
Umarım doğru yere yazıyorumdur.

Tanışma bölümünde kendimi tanıttım

@Basri ULU

Siz tecrübeli arkadaşlardan öğrenmek istediğim; bazı ekipmanları nereden temin edebileceğim..

Amacım, aşağıda amacıma uygun olarak yaptığım listedeki malzemelerin (atladığım acil ve elzem bir şey var ise listeme ekleyebilirsiniz) TAMAMINI tek bir firmadan kredi kartı ile taksitlendirerek EN UCUZ şekilde temin etmek.

Ben ne kadar araştırırsam araştırayım, bu güne kadar yediğiniz kazıklardan dolayı edindiğiniz tecrübeye ulaşmam imkansız.

Dolayısı ile firma linklerini & tavsiyelerinizi bekliyorum...

İhtiyaçlarım;

Küçük, pratik, su geçirmez heybe çanta
lastik tamir seti
minicik bir pompa
km saati
suluk ve tutacağı
pedli şort veya tayt

Şimdiden teşekkürler...

Basri...

Scudo

cihan celik

Aktif Üye
Tepki
62
Pompa: (link)
Heybe:(link)
Km saati:(link)
Yama:(link) Not:Yapistiricilisi RED SUN 2 TL
Caki Alyan:(link)
Lastik Levyesi:(link)

Tabiki bunlar pahali olabilir biraz. Cinarbisiklette de uygun fiyata urunler var.
Kask almadiysan almani siddetle onerir, Cinarbisiklet'ten aldigim f59R veya benzer modelini tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Basri ULU

Bahadir.Karaca

Daimi Üye
Tepki
116
heybe çanta küçük demişsiniz işinizi görür
(link)
pompa olarak sedona pompadan şaşmayın inanın piyasanın en iyi pompası o.
km saati sigma ya da blackburn en bilinen iki markadır ucuz modellerinden alın
allen seti için bisikletçilerden almayın derim praktiker vb magazalarda 7 8 tl gibi para karşılığında rico vb markaları bulabilirsiniz.ben kullanıyorum rico gayet kaliteli.
yama seti 3 4 lira birşey sarı karton kutu içerisinde yapıştırıcı zımpara ve yama. markayıhatırlamıyorum her bisikletçide vardır.
yani demem o ki bütün malzemelerinizi bisikletçilerden almayın mesela 14 lira denmiş allen çakı setine oysa 5 kuruş etmez var bende.

• Beğen

Bahadir.Karaca

Daimi Üye
Tepki
116
bir de eldiven ve kask söylemeyi unuttum herşeyden önce bu ikisini alın eldivende sedona marka olanlar 15tl ama en fazla 7-8 ay dayanır benim tavsiyem nike almanız herhangi bir spor magazasında veya nike magazasında bulabilirsiniz 30tl ama 4 5 tane sedonayı gömer. ben kullanıyorum gayet rahat ve sağlam. 2 sene oldu hala ilk gunkü gibi

• Beğen

Basri ULU

Üye
Tepki
59
bhdrkrc, teşekkürler, tüm ihtiyaçlarım için Erdoğanlar bisiklet'ten sipariş verdim. 25 Avroluk heybe çantayı aldım, biraz daha kompakt gözüktü bana. Sizin tavsiye ettiğinizle arasında sadece 3 Avro fark var.

Eldivenim var, kask için biraz daha bekleyeceğim..

Şu anda tek acil ihtiyacım ucuz bir pedli şort. Popom hala ağrıyor, zor oturuyorum, fakat pedli şort veya taytlar en az 40-50 Avro, çok pahalı geliyor bana...

Bahadir.Karaca

Daimi Üye
Tepki
116
selenizden kaynaklanıyor da olabilir rahat tur selelerine bakmanızı tavsiye ederim zira bisiklet üzerinde gelen seleler performans agırlıklı ya da alt seri oluyorlar. jel destekli seleler rahat etmenizi sağlayacaktır. ama tabi işin asıl püf noktası alışmak alışmak alışmak:) sağlıklı günler dilerim

• Beğen

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
edoğanlar bisiklet iyi bir seçim olmuş :)

her zaman her konuda yardımcı olan, lütfi abi ve cihan'a, bir de bisikletin en küçük parçasını avucunun içi gibi bilip, her tür teknik sorunu anında çözen ahmet abiye, bu vesileyle sevgiler, saygılar :)

• Beğen