Egsoz gazı yutulması ve vücuttan atılması

Ahmet Bag

Daimi Üye
Tepki
489
İsim
ahmet
Bisiklet
Scott
@Evros Nireas
müsadenizle sizi tebrik ve taktir ederim beyefendi, çok duyarlı ve teknik bir davranış

Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Birde olaya bu yönden bakalım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar buff egsoz gazini yutmayi engeller mi? Ben de baya cekiyorum, bagimlilik yapacak diye korkuyorum :D

Ahmet Bag

Daimi Üye
Tepki
489
İsim
ahmet
Bisiklet
Scott
@Ahmet Bilge Kaan AKIN

belki bu tarz ürünler işe yarayabilir, bir nebze olsun iyidir diye düşünüyorum

BağdatlıRuhi

Daimi Üye
Tepki
163
Bisiklet
Bianchi
Motordan çıkan ağır metaller vücutta birikiyor, uzun süre atılamıyor. Tam anlamıyla kurtarmasa da buff veya maske gibi bir bez ile burnumuzu, ağzımızı kapatmakta fayda var.

avkebele

May2009
Tepki
504
Bisiklet
Giant
2011 yılına kadar 40000 nüfuslu bir yerde yaşadım. 2011'den beri de İstanbul'dayım. 2011 yılına kadar bağdaş kurup oturduğumda ayaklarımın uyuştuğunu hiç hatırlamıyorum. Fakat özellikle son 3 yıldır bu sorunu fazlasıyla yaşıyorum. Pek önemsemedim ama nedenini hep merak ettim. Bu konuyu gördükten sonra artık bir uzmana danışmayı düşünüyorum.

DipNot: 'İstanbul'da açık havada spor ve pıhtılılaşma' adlı bir deneme/makale ihtiyacı çoktan doğmuş görünüyor.

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Yutulan gazın nereden çıkacağı belli:)
ancak vücutta ciddi problemlere yol açacağı da neredeyse kesin. Uzakdoğu'da polislerin maske ile gezdiklerini görünce çok şaşırmıştım nedeni gelecekteki kanser tehlikesi...
images.jpg

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Egzost gazindan en fazla rampa cikarken etkilendigimi dusunuyorum. Solunum hizli, oksijene ihtiyac var, ancak ayni oksijene ve motor gucune buyuk araclarin daha cok ihtiyaci oldugunda maalesef attiklari gaz beni berbat hale sokuyor.

Askerde iken bölüğü israrla tanklarin manevra egitimi yaptigi alanin cevresinde kosturan ve askerleri gaz komasina sokmaya calisan teğmene buradan selamlarimi yolluyorum.