Eğim grafiği veren siteler?

Umut SÜRÜCÜ

Aktif Üye
Tepki
177
Bisiklet
Focus
Arkadaşlar merhabalar.

Çıkacağım bir gezi için çizdiğim rotanın eğim grafiklerini yazıcıdan çıktı alıp yanıma almak istiyorum.

Çıktıya uygun güzel bir grafik sonucu veren gpx veya kml gibi formatları siteye upload ederek sonuç alabileceğimiz bir site bilen arkadaşlardan linklerini paylaşmalarını rica ediyorum. konunun sonunda kaç farklı link çıkarsa tek bir başlık altına listesini toplamaya çalışacağım. sonraki araştıranlara kaynak olması açısından.

Saygılar. sevgiler.

Scudo

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
bana göre en iyisi mapmyride.com

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Eski kafada devam ediyorum
Google Earth :)

Umut SÜRÜCÜ

Aktif Üye
Tepki
177
Bisiklet
Focus
@Soner Sarihan

çıktıya uygun bir sonucu yok malesef. rakamların bulunduğu kısımda arka plan siyah/gri biraz küçültüp a4 e 4 grafik sığdırayım dediğinizde okunmuyorlar. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu programlar eğimi çıkarken telefonda mı gösteriyor , yoksa sürüş sonrası özet halinde mi bize sunuyor.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
@Hasan SAYLIK

MapMyRide'ın sitesinden gideceğiniz yolun eğim grafiğini de çıkarabilirsin. Yani iki dediğin de değil öncesinde bakabiliyorsun. Sanırım Strava sen gittikten sonra tüm olan bitenin dökümünü veriyordu sana.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Zaten Strava kullanıyorum ücretsiz sürümünü eğim göstermiyor diye biliyorum, ücretli hesaplar da nasıldır onu da bilmiyorum. Sürüş öncesi değilde gittiğimiz yolda ne kadar irtifa kazandık kaybettik onu gösteren bir program yada site olsa daha faydalı olabilir bence.

Bilal Demir

Forum Demirbaşı
Tepki
214
Bisiklet
Scott
Google Earth'da bir tur rotasını nasıl çiziyoruz.
Başlangıç ve bitiş belirlemeyi beceremedim.

MapMyRide'ı eskiden kullanıyordum ama artık kullanamıyorum. Rota çizmek istiyorum, yolları göstermiyor, cetvelle çizilmiş gibi dümdüz (kuş uçuşu) çizgi çiziyor.

Umut SÜRÜCÜ

Aktif Üye
Tepki
177
Bisiklet
Focus
@Hasan SAYLIK
edit: cevap verdiğim arkadaşın yukarıda yazdıklarımı zaten bildiğini gördüm ve cevaba gerek olmadığından sildim. iyi forumlar :)
temiz bir eğim grafiği çıktısı alabileceğim bir siteyle ya da pc programıyla hala karşılaşamadım. arayışa devam :)
en son noktaların irtifalarını veren bir çıktı falan bulmaya çalışıp bu verilerle excel de kendim grafik çizeceğim sanırım :p