Ege Turu temmuz'14

Furkan B.

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Geotech
Merhaba arkadaşlar,
Uzun zamandır hayalini kurduğum bisiklet turunu bu yaz gerçekleştirmeyi planlıyorum. Başlangıç noktası Ayvalık (alında Gömeç, Ayvalığa 15 km uzaklıkta) olacak ve ege kıyıları boyunca yol alınacak. Henüz planlama aşamasındayım. Önceliğim tarihleri netleştirmek. Şu an için 10-12 Temmuz başlangıç olarak görünüyor. Bitiş de temmuz sonu olacak. 15-20 günlük bir tur olacak. Bitiş noktası olarak hedef koyamadım. Günde ortalama 100 km yol almayı düşünüyorum. Her gün 100 km düşünüyorum ancak, gittiğim yerde etkinlik vs olursa katılmayı planladığım için veya gezilesi görülesi bir yerse hür gün yollarda da olmayabilirim. Konaklamayı çadırda yapmayı planlıyorum. Bana katılmak isteyen arkadaşlar olursa seve seve kabul ederim :) Doğa ve denizle iç içe güzel bir gezi turu olacağını düşünüyorum.

Onun dışında deneyimli arkadaşlardan öneriler bekliyorum. Tur için tavsiyeler, dikkat etmem gereken noktalar varsa yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Scudo

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
10 temmuz gibi Karadeniz turumdan dönersem sana katılabilirim.

Tepki
18
Bisiklet
Sedona
hocam 6 temmuz kpss sınavndan sonra bende düşünüyorum kafamda net bir şey yok o yüzden net cevap vermeyeyim ama sen tur planını tam tarihlerini yazarsan gelmeyi kafama koyduğumda dönerim sana.

Oğuz Mert

Aktif Üye
Tepki
231
Bisiklet
Fuji
2 yada 3 temmuzda Bozcaadadan Gümüşlüğe pedala basıcam kardeşim.. umarım yolda denk geliriz..

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
ben 8 temmuzda giresundan dönücem otobüsle.10 temmuz uygundur

Furkan B.

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Geotech
@Çağrı Tuğrul

Ben de şuan ankaradayım hocam.5 temmuzda sınava girip burdaki işlerimi bitirdikten sonra gömeçe geçeceğim ve tura başlayacağım. O da şimdilik 10 temmuz gözüküyor bir aksilik olursa diye 1-2 gün öteleme koydum. eğer kesinleşirse buradan haberleşiriz.

@Oğuz Mert

İnş. hocam.irtibatta olalım. iyi sürüşler

@Mehmet D.

Tamamdır hocam. Başım üstüne :)

Furkan B.

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Geotech
Tamamdir hocam. Ben tur üzerinde çalışmaya devam ediyorum. Ayrıntıları burada sizlere sunacağım. Önerilerinize fikirlerinize danisacagim. İyi forumlar.

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tepki
18
Bisiklet
Sedona
@Furkan B.

eğer olursa çok güzel bir tur olacağı kesin..ben daha çnce hiç uzun turlara çıkmadım onun verdiği tedirginlik var birde o tarihler sınavdan sonra uygun olurmuyum bilemedim tam ama burdan irtibatı kesmezsek olur olmaz netleşince birbirimize bildiririz.. kazasız belasız sürüşler..

Furkan B.

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Geotech
@Çağrı Tuğrul

Ben de böyle uzun tura çıkmadım o yüzden bi tedirginlik yok degil tabi :) ama bi yerden başlamak lazım uzun zamandır hayalim. uzun tur yapmış arkadaşların özellikle bu rotada yapanların tavsiyeleri benim için önemli. Bakalım nasıl olacak. Dediğim gibi ayrıntıları burdan yazacağım netlestikce. Görüşmek üzere iyi pedallamalar :)

Furkan B.

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Geotech
@Recep DOLGUNSÖZ

Çok teşekkürler :)

Furkan B.

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Geotech
Çalışmalarım devam ediyor :) Kabaca rotayı belirlemeye çalıştım. Harita olarak da paylaşırım ilerde :)

GÖMEÇ(Ayvalık) - Küçükköy - Altınova - Dikili - Çandarlı - Aliağa - FOÇA - Menemen - Doğal Yaşam Parkı - İZMİR - Urla - Çeşme - Seferihisar - Kuşadası - Milli Park - Didim - Bodrum -- mümkünse feribot ile -Datça - Marmaris - DALYAN - Fethiye - Kalkan - KAŞ

Kabaca dedim ama yine de ayrıntıya girmişim :) Hepsi birbirinden güzel. Toplamda 1000 km civarı, eksiği yok fazlası var. Zaman kalırsa Antalya'ya da geçeceğim. Tabi eğer katılan olursa katılımcı arkadaşların fikirleri de önemli.

Furkan B.

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Geotech
Benim için beklenen gün geldi. Hazırlıklar tamam. Yarın sabah (9 temmuz) gün doğumuyla birlikte yola çıkıyorum. Fırsat oldukça sizlerle paylacagim arkadaşlar. Herkese iyi forumlar bol pedallamalar.

Tepki
9
Bisiklet
Carraro
@Furkan B.

İyi yolculuklar. Hafta sonuna dek gelirse izmir urla arasın da eşlik edebilirim

Furkan B.

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Geotech
teşekkürler hocam.

@okan demirkaya

teşekkürler hocam.Şimdi gördüm mesajınızı ama urlayı bu sabah geçtim.çeşmedeyim bugün de burada kalacağım sanırım bakalım.

Gamerasi

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Ruhi Kurt
Bisiklet
Sedona
Temmuz 15'den sonra yıllık izne ayrılıyorum. Siz de uygun görürseniz Marmaris ayağından sonra size eşlik etmek isterim. 2 yıl önce yaptığım turu Marmaris'de tamamlamak zorunda kalmıştım. Bu sefer Kaşa kadar gitmeyi planlıyorum.

(link)

Furkan B.

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Geotech
@Gamerasi

Olur tabi ki hocam. O tarihe kadar da ben oralarda olacağım sanırım. Beklenmedik bir şey olmazsa tabi :) her zaman online olamiyorum malum şarj sorunu var.tekrar haberleselim , iyi günler dilerim

Furkan B.

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Geotech
http://img.tapatalk.com/d/14/07/11/qyha4eba.jpg ilk gün gomecten çıkışım.

http://img.tapatalk.com/d/14/07/11/u3y9u6ag.jpg bu da çeşme yolundan bi kare :)

Fotoğrafları derleyip toparlayıp daha sonra güzel bi şekilde paylaşacağım. Şimdi böyle başlangıç olsun dedim :)